Зов за помощ

  • 1 541
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Скъпи майчици,

Обръщам се към вас с молба да помогнем на една българка,майка на две деца /1,5 год и 2,5 год/ живееща в Испания.
Днес ми разказаха нейната история и бях потресена,приятелка е на дъщеря ми. Преди 3 години се омъжва за испанец. Сега мъжът й е подал дело за развод заради друга жена и я гони от дома му. Тя няма никой в България,който да и помогне. Има само майка, която е заминала за Испания,за да й гледа децата,за да може тя да работи. Парите които изкарва едвам и стигат да изхранва нея и дечицата. Няма пари,нито за адвокат,нито за квартира, нито за мебели.Трябва да се изнесат оттам,от апартамента до средата на Януари най-късно а,не може да се върне в България, защото мъжа й не е съгласен децата да се върнат в България.Няма да разпише децата да дойдат тук,защото са родени в Испания и за да се върнат се изисква подпис на майката и на бащата. Да помогнем с каквото можем. Ако някой иска да помогне ще му изпратя директна връзка с нея.Нека помогнем който с каквото може,вярвам че по Коледа стават чудеса и че ако се обединим много хора,можем да направиме чудо.


Мария

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 15:09 от bghelp

# 1
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Мария, какво имаш предвид с призива "Да помогнем са каквото можем" ?
Нека да се свърже с консулски отдел в българското посолство, за да могат от там за й дадат адекватни съвети. Ние от тук едва ли можем да бъдем от полза.

# 2
  • Мнения: 11
Мария, какво имаш предвид с призива "Да помогнем са каквото можем" ?
Нека да се свърже с консулски отдел в българското посолство, за да могат от там за й дадат адекватни съвети. Ние от тук едва ли можем да бъдем от полза.


Тя е ходила в посолстто, но са й казали,че едва след официалния развод ще се опитат да и помогнат. Що се отнася до това с какво можем да и помогнем - мисля, че можем да и помогнем по най - различни начини, а именно със средства да си наеме добър адвокат, ако някоя майка е журналист и знае испански и проучи случая и публикува статия в някой испански вестник, с добри юридически съвети,ако познава испанското законодателство и .......


Мария

# 3
  • Мнения: 11
 За по голяма яснота ще поясня.

Да и помогнем е моя инициатива. Жената е приятелка на дъщеря ми. Тя дори и не знае, че сам писала в форума. Като майка аз знам какво е да не можеш да помогнеш на детето си в най тежките моменти от живота му. Ще опиша по големи подробности за тази жена.

Тя живее с децата и съпруга си в общински апартамент,който е даден за нуждите на свекървата. Два месеца преди да се роди второто дете мъжът й излиза в отпуск по болест, след което напуска работа и до сега не работи. Майка му поема цялата издръжка на семейството. Но след раждането на второто дете свекървата отказва да ги издържа повече. Тогава момичето вика майка си от България,за да гледа децата в Испания,за да може тя да започне работа веднага 1 месец след раждането на второто си детенце.Майка й съответно веднага отива,защото може само така да й помогне,понеже няма финансова възможност да й изпраща оттук пари.Няколко месеца по-късно започват непрекъснати скандали от страна на мъжа й.Той предлага да се разведат по взаимно съгласие,на което тя се съгласява,като уговорката е и двамата да наемат социален адвокат,който да представлява и двамата,за да не се харчат излишни пари.Но след един месец,момичето(Мариела) разбира че той и свекърва й действат зад гърба й и са си наели платен адвокат,като основната цел им е да вземат попечителството над децата й.Свекърва й е заявила че в рамките на 1 месец,трябва да напусне жилището,с майка си и децата си.Тя го моли да разпише децата да се върнат в България,като той е толкова озлобен,че й казва че това няма да стане никога,докато децата не навършат пълнолетие,и й обещава че оттук нататък да й съсипе живота.Ежедневно имат скандали и ежедневно тя е гонена от апартамента.Момичето отива й се обръща към социалните и към българското посолството за помощ. От социалните й казват. че ще я запишат в списък с чакащи след като представи решението на съда и да не се отчайва, че щом представи решението в кратък срок ще и намерят жилище. От посолството отговора е почти същия, ще се опитаме да ви помогнем след като ни представите рещшение за официален развод. Социалният адвокат и казва ако се споразумеете за издръжката на децата и за осигуряване на жилището / тъй като той няма имущество/, е в най голям интерес за теб и децата. Да ама съпругът и е казал,че няма намерение да плаща издръжка,защото ще се бори за попечителството. И така тя е ж безизходно положение. Не може да се върне в България, защото не иска да изостави децата си, Няма средства да ги напусне и да си наеме солиден адвокат да и защити интересите, няма средства да си наеме квартира, а всяка вечер е подложена на психологически натиск и скандали.
Надявах се че ще мога да и помогна да събере около 3000 евро да си наеме адвокат и квартира, но явно съм се излъгала.
Аз и помогнах малко, но съм пенсионер и то не е достатъчно. Бог да е с нея да и помогне и да и пази децата.


Мария

 

# 4
  • Мнения: 395
Здравейте защо не опитате да пишете в Испанската тема. Отивате в " Родители в чужбина" и там има подтеми по държави. Успех

# 5
  • Мнения: 1 271
Здравейте и от мен
Ето тук е испанската темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357498.0
Пишете и тук, но според мен, найстина трябва адвокат, който да познава материята!Не разбрах в коя част на Испания е момичето?Ако може да ми пуснете някакви координати , на лични, на момичето!

# 6
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен
Ето тук е испанската темичка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357498.0
Пишете и тук, но според мен, найстина трябва адвокат, който да познава материята!Не разбрах в коя част на Испания е момичето?Ако може да ми пуснете някакви координати , на лични, на момичето!

Скъпа,

Благодаря ти за подкрепта. Побликувах моята молба за помощ в "Коледната магия ..."

Момичето живее в Мадрид. Тъй като тя не знае за моята инициатива,ще помоля дъщеря си да се свърже с нея и да и обясни. След което ще ти изпратя нейния емейл за пряк контакт.

Мария

# 7
  • Мнения: 11
Казват,че по Коледа стават чудеса. Да навим добро, то многократно ще ни се върне.

Мария

# 8
  • Мнения: 4 138
върти ми се в главата една идея, как би могла да напусне испания с децата, без съгласието на бащата. при условие, че иска, обаче.

# 9
  • Мнения: 11
върти ми се в главата една идея, как би могла да напусне испания с децата, без съгласието на бащата. при условие, че иска, обаче.

 В публикацията  Български лекари, адвокати и преводачи в Испания  намерих адресите на две истински българки - правистки, г-жа Пощакова и г-жа Савова, живеещи и работещи в Испания. Обърнах се към тях с молба да помогнат на Мариела, така се казва майката,на която искам да помогнем. За моя най-голяма радост и двете с удоволствие приеха да й помогнат. Изпратих координатите им до Мариела и тя вече се е свързала с тях.

Г-жа Площакова ме уведоми, че майката може да си изведе децата. Според испанския закон няма забрана. Тя счита,че шантажират майката.

Мария

# 10
  • Мнения: 4 138
ами положението е следното. дори и да има забрана и да има нужда от декларация - граници в еу няма. ерго-и проверки.

другото, което може да направи, е да се обърне към някоя организация, частна. има по европейските страни доста такива, които дават безплатно съвети и помагат на жени, жертви на домашно насилие и тормоз.

хм, нашето посолство..........те не помагат. нямат отношение.........не ми се говори сега, ама оставиха наше семейство с починало дете да се оправя само, щото било петък и им изтичало работното време. не че ако беше понеделник щяха с нещо да им помогнат де.........

и моето мнение е-да пише в испанската тема.

# 11
  • Мнения: 11
ами положението е следното. дори и да има забрана и да има нужда от декларация - граници в еу няма. ерго-и проверки.

другото, което може да направи, е да се обърне към някоя организация, частна. има по европейските страни доста такива, които дават безплатно съвети и помагат на жени, жертви на домашно насилие и тормоз.

хм, нашето посолство..........те не помагат. нямат отношение.........не ми се говори сега, ама оставиха наше семейство с починало дете да се оправя само, щото било петък и им изтичало работното време. не че ако беше понеделник щяха с нещо да им помогнат де.........

и моето мнение е-да пише в испанската тема.

Писах в испанския форум и там майките живеещи в Испания  дадоха добри съвети.

Благодаря ти.

Мария

# 12
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Мария писах ти на ли4ни..
по принцип историята е малко мътна.....
малко е странно да запо4не работа  по финансови при4ини 1 месец след раждането след като има право на 16 седмици платено май4инство и е полу4ила 2500 евро еднократна помо6т за раждането....(след като е омъжена за испанец би трябвало вси4ките и документи да са ок)
с жили6тето не6тата са о6те по сложни, ако е на ифема,  от кога свеки  го има и с опция на закупуване ли е?
децата имат ли и испанско гражданство?

Общи условия

Активация на акаунт