Холестерол

  • 33 746
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Темата е за лошия холестерол и за нещата, които го изчистват от организма.
Чела съм за храни, плодове, зеленчуци и ядки, но конкретно нищо не мога да спомена.
Знам за червеното вино.
Кажете лекарствени медикаменти, плодове, зеленчуци и всякакви други храни, билки и за какво още знаете, които да изчистват холестеролените плаки, които са най-честият фактор за инфаркт и други подобни състояния.
Мисля, че темата може да бъде много полезна, дори да е само за подобряване на общата ни  култура.

# 1
  • Мнения: 4 433
Хубава тема Естелиа,записвам се да следя Hug

# 2
  • Мнения: 3 830
Хубава тема Естелиа,записвам се да следя Hug

Мерси, мила. Мисля, че може да бъде много полезна такава информация.
Преди половин час научих, че холестеролът на леля ми е доста висок, рисковият фактор и при баща ми е висок и взех да се интересувам по въпроса.

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и аз се записвам, преди време имах проблем с естрадиола, аоттам и холестерол или обратното като зависимост, та го следя!

# 4
  • Мнения: 3 830
ДА



-храни, богати на разтворими фибри: овесени трици, овесени ядки, фасул, грах, оризови трии, ечемик, цитрусови плодове, ягоди, ябълки, зелен фасул, пълнозърнест хляб.

- риба: сьомга, скумрия, херинга, сардина, риба тон, миди, стриди

- соеви продукти: соеви белтъци, соя, соево мляко и др.

- меса: телешко и пилешко, без кожата

- само пресни и добре съхранявани растителни масла като: зехтин, олио

- обезмаслени/ с намалено съдържание на мазнини (2% и по-малко) млечни продукти: кисело мляко, прясно мляко, сирене, извара

- сокове: арония, цитрусови плодове, ябълки

- ядки: всякакви, но да са пресни

- зеленчуци: чесън, лук, праз, броколи, моркови, спанак

- други: ябълков пектин, сушени сливи, но да са пресни и добре съхранявани

- алкохол: полезно е да се пие по 1-2 чаши червено вино или бира на ден.


Да се правят много физически упражнения.
Да се пие много вода на ден.


Американски диетолози:
"Само 1 чаша сварен зрял фасул, 1 скилидка и 1 чаша червено вино на ден, за период от 3 седмици, понижават нивото на "лошия" холестерол."



Билки

Рецепта, която е много ефективна, изпитана от фитотерапевти:

Смесват се:

- листа от черна боровинка - 30 гр.
- стръкове от горицвет - 30гр.
- корени от гръмотрън - 60гр.
- плодове от резене - 60гр.
- стръкове от пипериче - 60 гр.
- цветове от глог - 100 гр.

Две супени лъжици от тази смес се варят 5 мин. в 500мл. вода. След изстиване на отварата се прецежда.
Пие се по 100мл. четири пъти на ден преди ядене.



НЕ


- мазни храни

- животински вътрешности

- яйчен жълтък

- млечни произведения (пълномаслени)

- захар

- свинска и птича мас, сланина, говежда и овча лой, маргарини

- чипс, бисквити, зрънчо

Да не се приема алкохол в количества по-големи от 50-100 гр. на ден.
Да не се затлъстява.
Да не се пушат цигари.
Да не се използва една и съща мазнина за готвене повече от 1-2 пъти.


# 5
  • Мнения: 581
 Аз знам за билката бабини зъби приготвена по рецептата на Борис Николов.Моите родители я пият редовно.Мога да напиша начина на приготвяне и схемата, по която се пие, ако някой се интересува.

# 6
  • Мнения: 3 830
Аз знам за билката бабини зъби приготвена по рецептата на Борис Николов.Моите родители я пият редовно.Мога да напиша начина на приготвяне и схемата, по която се пие, ако някой се интересува.

Всичко,което е по темата, ни интересува. Peace  bouquet

# 7
  • Мнения: 581
Всичко,което е по темата, ни интересува. Peace  bouquet
Уф, то е логично, ама откъде толкоз акъл да се усетя Embarassed
 Ето рецептата: В един литър вода се варят 5 равни супени лъжици от билката бабини зъби един час на слаб огън.Прецежда се и се долива вода да стане пак един литър, връща се билката обратно и се слага в хладилника.Престоява 24 часа и пак се прецежда, но този път през марля или памук.Съхранява се в хладилник.
 Схемата, по която се пие:
   първи ден- по 3 с.л. 3 пъти дневно след ядене
   втори ден- по 4 с.л. 3 пъти дневно след ядене
   от третия ден докато свърши отварата- по 5 с.л. 3 пъти дневно след ядене
 Като свърши отварата се почива 10 дни и после може да се пие наново продължително време, като пак се започва по същата схема, но като свърши билката не се почива, а се продължава с новоприготвената отвара с 5 с.л. 3 пъти дневно. /Идея си нямам дали се разбира последното изречение./
 

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
авокадо и пектин Peace

имах колеги, които ходеха често да им следят здравето и като имаха висок холестерол взимаха пектин Peace
до месец си оправяха показателите.

бабините зъби не бяха ли за либидото newsm78

# 9
  • Мнения: 581

бабините зъби не бяха ли за либидото newsm78
  Да, но не само.Използва се също за подобряване на кръвообръщението, а в една книжка от преди доста време с автор Б. Николов (продаваше се с в-к 24часа) билката е наречена "убиец на лошия холестерол".

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

  Да, но не само.Използва се също за подобряване на кръвообръщението, а в една книжка от преди доста време с автор Б. Николов (продаваше се с в-к 24часа) билката е наречена "убиец на лошия холестерол".

абе аз питам, защото се бъзикахме с един приятел, който беше ходел бос из поле с бабини зъби  hahaha

# 11
  • Мнения: 68
За понижаване на холестерола се пие ленено масло - по 1 супена лъжица сутрин. Аз си го купувам от магазините за диетични храни.

# 12
  • Мнения: 786
Моя също се оказа доста висок и започнах да пия сок от един грейпфрут сутрин на гладно.
От няколко дни опитвам и с ябълков пектин, но никак не мога да го преглътна  ooooh!, отвратителен ми е.

# 13
  • Мнения: 3 461

От няколко дни опитвам и с ябълков пектин, но никак не мога да го преглътна  ooooh!, отвратителен ми е.

Има на хапчета. Peace

# 14
  • Мнения: 786
Мдаа, в темата за пектина току-що питах, цитирам  Laughing "На кутийката на моя пектин пише, че таблетните форми съдържали и "допълнителни свързващи вещества". Някой купувал ли си е такъв и може ли да прочете какви са тези вещества."

Общи условия

Активация на акаунт