Критерии за прием в детските градини

  • 1 009
  • 8
  •   1
Отговори

Анкета

Моля, посочете тези критерии, който считате за правилни

Опции:

* Гласуването приключено: пт, 26 дек 2008, 16:14

  • Мнения: 29
Майчета,  Hug
След анализ на дейностите по регистриране и подреждане на децата в Информационната система единствено на критерии "време" се предприе разработване и на други критерии за прием.
Предлагам ги на Вашето внимание, под формата на анкета, за да се изясни какво е Вашето отношение към евентуалното им приемане.
Разчитам и на Вашите коментари!
Р.s. поредността на изброяване на критериите е случайна, няма да бъдат приложени в този ред (при евентуално одобрение, разбира се)
  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 814
Първо, темата ти е за "Нашите деца"
Сега по същество.
Не отговорих на анкетата, тъй като смятам, че и постоянната адресна регистрация и инвалидността на родителите и това че, са студенти и близнаците и сираците имат предимство при приема в детските градини.
За мен не би трябвало да имат предимство деца, на които единият родител е трайно безработен, не е регистриран в бюрото по труда, а доходът, доказан чрез съответната бележка от НОИ, е над определен лимит /например 1500 лв. на месец/.
Без предимство да се приемат и деца, чиито родители не са с постоянен адрес на територията на общината.

Въпреки това за никого не е тайна, че доста от местата тази година се запълниха именно от деца влезли с предимство.

# 2
  • Мнения: 165
местата тази година се запълниха именно от деца влезли с предимство.



Въпреки че в други теми сме на различни мнения тук съм на 100% съгласна.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
Определено смятам, че адресната регистрация трябва да бъде критерий за прием и то дългогодишната такава. Защото не може аз да плащам данъци 10 години на тази община и детето ми да не бъде прието за сметка на някое, чийто родители живеят в другия край на София, но точно тази ясла/градина им е по-близко до бабите/работата или кой знае какво.

# 4
  • София
  • Мнения: 23 036
Определено смятам, че адресната регистрация трябва да бъде критерий за прием и то дългогодишната такава. Защото не може аз да плащам данъци 10 години на тази община и детето ми да не бъде прието за сметка на някое, чийто родители живеят в другия край на София, но точно тази ясла/градина им е по-близко до бабите/работата или кой знае какво.
Пълни глупости! Моят постоянен адрес не е адресът, на който живеем, и който апартамент е лично мой! Значи ли това, че детето ми не може да бъде прието в детската градина до блока! По тази логика мога да изляза с безумното предложение всеки да си носи ноталиалния акт на жилището си и ако не е на името на единия от родителите - детето да не бъде с предимство  Naughty

# 5
  • Мнения: 9 973
знам,че искам да е градината до блока ни,че ще ми е близо Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 219
нямам преки наблюдения върху тези проблеми с детските градини,но според мен това е мнго тромава и несправедлива процедура. TiredБи трябвало да няма такива с предимство и без.всички родители и дечица трябва да бъдат с равни права.Единстеното разумно ми се струва адресната регистрация Peace

# 7
  • Мнения: 9 814
нямам преки наблюдения върху тези проблеми с детските градини,но според мен това е мнго тромава и несправедлива процедура. TiredБи трябвало да няма такива с предимство и без.всички родители и дечица трябва да бъдат с равни права.Единстеното разумно ми се струва адресната регистрация Peace

За адресната регистрация си права, но не може да няма деца приети с предимство.
Ако единият близнак приет в една градина, а другият не, смяташ ли, че е справедливо?
Това просто като пример.

# 8

Общи условия

Активация на акаунт