Депутатите приеха: По 100 лева на месец за дете извън ЦДГ!

  • 3 848
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 554
След това гласуване в НС не можах да повярвам, че е истина. Но все пак го приеха.

"Драматично протече обсъждането на текст в Закона за държавния бюджет за 2009 г., предложен от Христина Христова от НДСВ и група народни представили, от който спечелиха майките – студентки и майките на близнаци.
240 лв. ще получават майките – студентки редовно обучение, които не са на трудов договор. Когато децата са близнаци, парите ще се изплащат за всяко дете до навършване на 2 г. Семейства, на които детето не може да бъде записано в общинска детска градина ще имат право на помощ в размер на 100 лв. месечно за всяко дете на възраст от 3 до 6.
Предложенията на Христина Христова бяха отхвърлени в Комисията по бюджет и финанси. След като обаче те бяха гласувани днес в пленарна зала с 95 гласа „за”, 6 „против” и 68 „въздържали си”, Румен Овчаров поиска прегласуване, което отново бе в полза на предложението. Овчаров поиска текста да влезе в сила от 1 октомври 2009 г., но депутатите гласуваха това да стане от 1-ви април. Зам.-министърът на финансите Любомир Дацов коментира, че тези придобивки ще струват допълнително на бюджета за майките на близнаците около 1,5 млн. лв., а за майките-студентки между 4 до 10 млн. лв."

# 1
  • Мнения: 9 814
 smile3501
Браво.
Най-накрая нещо полезно. Страшно много се радвам за майките на близнаци, както и за студентките.
Ужасно е било това пазарене е прегласуване в Парламента, но все пак е успех.
Още веднъж, браво.

# 2
  • Мнения: 9 973
 Hug Hug Hug браво,браво

# 3
# 4
  • Мнения: 4 292
Не мога да повярвам!  Shocked Страхотна новина!

# 5
  • Мнения: 2 090
Новината наистина е  newsm74.

Дано все по-често се случват подобни позитивни промени newsm10!

# 6
  • Мнения: 2 310
Невероятно Shocked
 smile3501

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
 С дребната подробност,че 100 лв ще се дават на дете,което ходи в Частна градина.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 715
Именно. А ако детето има бавачка или е на алтернативна форма на отглеждане, плейгрупа примерно? Къде в Света Троица има частна градина newsm78 Или поне близо? Ако сложа и изискването да е добра... Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 2 437
Браво чудесна новина за студентките и майките на близнаци smile3501 smile3501 smile3501

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Ще чакам с нетърпение да видя какви ще са условията за получаване на тези 100 лева.  Thinking
Ако е така както звучи - детето ми за първи път ще се възползва от нещо социално и държавно.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 188
Браво!!!  smile3501 Радвам се за всички, които ще използват екстрите  Peace
Ще взема да родя трето-  smile3504 и ще запиша второ висше  smile3529

# 12
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Ще чакам с нетърпение да видя какви ще са условията за получаване на тези 100 лева.  Thinking
Ако е така както звучи - детето ми за първи път ще се възползва от нещо социално и държавно.  Mr. Green

И аз съм в очакване! И за нас ще е сефте държавата да разбере за моето хлапе  Mr. Green
Предполагам, че така ще лъснат и всички доходи на ЧДГ, съответно ще си плащат и данъците....

# 13
  • Мнения: 5 255
Ще чакам с нетърпение да видя какви ще са условията за получаване на тези 100 лева.  Thinking
Ако е така както звучи - детето ми за първи път ще се възползва от нещо социално и държавно.  Mr. Green
Подпис  Mr. Green
Чакам същото  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 753
Семейства, на които детето не може да бъде записано в общинска детска градина ще имат право на помощ в размер на 100 лв. месечно

Това го тълкувам като "дете, за което няма място в общинска детска градина", а не за майки, които не искат да дават децата си в общински градини...   Thinking  Не знам, ще се види принципа, но ми е съмнително как ще се преценява...

Общи условия

Активация на акаунт