Отговори
  • Мнения: 258
Здравейте на всички, които имат интерес и/или опит в областта на обзавеждането Simple Smile

От доста време се опитвам да намеря полезна информация за това как да избера цветовете в жилището си (ламинат, стени и част от мебелите), тъй като ми предстои цялостно обзавеждане на апартамент, а на този етап имам само част от мебелите.

Колкото повече гледам сайтовете с цветове на ламинати и бои за стени толкова повече се убърквам от разнообразието и не зная от къда да започна и какви принципни правила да следвам.

Бих се радвала ако някой сподели идеи в тази насока, защото ми се иска да се получи уютно и красиво - това ще бъде първият ни собствен дом.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 547
Можеш спокойно да ползваш услугите на интериорен дизайнер. На него това му е част от работата  Wink

# 2
  • Мнения: 36
Това за интериорния дизайнер не е никак лошо,но въпроса е кои от нас могат да си го позволят?!
Ние също ще обзавеждаме цялостно апартамента,но още не съм купувала никакви мебели и от 8 месеца насам само ходя по магазини и гледам всичко-гранитогрес,ламинат,бои,мазилки,мебели,кухни,какво ли не за знам какво има на пазара и каква цялостна концепция да си направя!
Предполагам трябва да си наясно какво харесваш,кои цветове ще ти понасят и какво ще направи помещението ти по-просторно(ако искащ разбита се   Crazy )
Нашия апартамент ще е изцяло решен в графитено сиво,малиново червено,черно и бяло(или поне голяма част от помещенията)
Тези цветове харесвам аз! Всеки има различни предпочитания разбира се  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 400
И на мен ми предстои цялостно обзавеждане. Някой ако може да помогне с линк на някой сайт с он -лайн интериорен дизайнер

# 4
  • Мнения: 258
Възможно ли е да се поръча на дизайнер само цветова концепция за едно жилище? Нямам представа къде да намеря специалист за това, нито колко би струвало?

Радвам се, че ме разбираш Skembelina. Аз чакам жилището си от доста време и преди да се роди бебето много обикалях, така се сдобхме с диван, маса, столове и два шкафа за хола. Иска ми се жилището да е със светли стени и настилки, но не зная дали ако се направи така ще изглежда добре, с оглед мебелите които сме избрали?

Знаете ли дали има програма за непрофесионалисти или он лайн начин, по който може да се направи предварителен преглед на идеи за цветовете в дома.

# 5
  • Мнения: 5 833
И аз съм пред същата дилема,но не мога да си позволя дизайнер.Четох разни теории,гледах сайтове и си съставих някаква концепция.Първо-светлото е модерно а и е много подходящо за малки пространства.Второ венгето  стана банално.Трето-гледах проекти на дизайнери в сайта www.dibla.com и забелязах,че смело боравят с няколко цвята относно дървесината. Т.е. вратите ,пода и мебелите са различни по цвят.И стои добре.Много се използват огледала -визуално разширяват пространството,отразяват светлината и са много подходящи за тъмни стаи.
Ако не си разглеждала сайта /Дибла/-разгледай го.Можеш да си изясниш нещата,да си харесаш нещо.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 547
Дизайнерът, който аз познавам взима между 12 и 15 евро за квадратен метър за проект. Което на фона на фирмите, които искат до 25 евро за квадрат е много добра цена.
Предполагам, че може да направи и само цветова концепция на жилището. Но все пак това са неща, които лично се обсъждат.

# 7
  • Мнения: 511
Бих те посъветвала на първо време-гледай италиански списания и сайтове.Там е истината за добрия интериор.Там можеш да видиш както оригинални и почти несъвместими с нашите жилища идеи  от които можеш да заимстваш някакви нещо,така и по-класически и приложими интериорни решения.Важното е да добиеш представа ходейки по магазините какво търсиш.Има и един бг сайт-zainteriora.com.После става по-лесно.Желая ти успех! Peace Peace PeaceПредстоят ти няколко месеца на чудене,мислене и чакане,но после като си влезеш вкъщи...тази гърч се забравя.

# 8
  • Мнения: 1 800
Аз започнах да  събирам снимки от нета и списания на нещата(стаи), които ми харесват. В един момент съвсем очевидно стана, какъв стили цветове най-много харесвам. Като избирам нещо се опитвам да се придържам към този "стил". Има много други мебели/стилове, които ми харесват, но не мога да имам всичко у дома Simple Smile
Може да започнеш с подовите настилки-  вече имаш някои неща закупени по-лесно е да решиш с какъв цвят да ги съчетаеш.  Стените са най-лесни, като не ти хареса цвета след време или ти омръзне не струва много да го смениш.

Аз съм на принципа, че трябва да поживее човек малко в дома си, за да добие представа какво би му било необходимо или какво би било подходящо за съответния апартамент/къща. Не става на въпрос за основни неща като кухненски шкафове,уреди и бани, но за мебели,цветове, пердета, килими и т.н.
 Знам, че в Б-я най-често всичко се обзавежда до най-малките подробности и тогава човек заживява...или поне беше така за дълго време. Peace

Успех!

# 9
  • Мнения: 511
Ние направихме точно обратното.От нетърпение да се нанесем в собствен дом,когато влязохме бяха готови само банята,кухнята и маса за хранене,в двете спални по едно легло.Понеже трапезарията и хола са свързани телевизора го мятахме 2-3 седмици на земята.Тогава решихме на коя точно стена да сложим модула и къде дивана.Хитро решение,защото идеята която първоначално имахме се оказа не толкова удачна.През уикендите обикаляхме я за килимче, я за осветителни тела.Избирахме нещата едно по едно.Наистина като поживееш в дома ти става ясно пердетата много плътни ли да бъдат или не,колко шкафчета ти трябват и въобще всичко.Защото от къща до къща има разлика.
Аз също първо свалях снимки от сайтове и ги събирах в папки,снимки от списания също.Когато избирах ламинат си ходех по магазините с малки парченца гипскартон с намазан на две ръце латекс и плочки от коридора и парчета мостри на материала за мебелите,които горе долу бях харесала.А едно от добрите ми попадения беше когато залепнах за един ламинат.Казах си това е.Обаче не бях сигурна как ще стои в стаята.Купихме само две дъски и хоп на апартамента.Добре че го направихме.За 10-12 лв. си спестихме 800 лв настилка ,която нямаше да изглежда тооолкова прекрасно Mr. Green

# 10
  • Мнения: 931
На нас също ни предстои обзавеждане на новата ни къща и при нас дилемата е голяма.Аз има виждане за своите стаи горе долу ама проблема ми е че виждам всяка стая в различни цветове.
Иначе за настилката навсякъде ще е ламинат (според мен ) или ест дюшеме(според половинката) цвета нещо светличко по близо до естествените цветове.За стените ще са светли ще имаме само по една декоративна стена в хола и спалнята, като цветовете на нея ще се съобразят с останалите стени и с предетата или щорите.Мебелите ни са светли.Но всичките ни идеи могат да се променят .Не използвам услугите на дизайнер сами си решаваме кое как да направим макар че незнам дали ще е сполучливо.
Само да допълня че и аз имам мн снимки събрани от нета и от там черпим идеи кое ще е подходящо за дома ни.

# 11
  • Мнения: 672
От половин година ровя във форума и по разни сайтове за интериор, тъй като и на мен ми предстои цялостно обзавеждане. Това, което разбрах е, че интериорният дизайнер си заслужава всеки лев. Личи си, когато е пипнато от професионалист. Ама от истински, не говоря за безплатните визуализации, които фирмите за мебели и фаянс предлагат.Нагледах се на кичозни изпълнения в стил "вижте ме колко пари похарчих за ремонт". Има потресаващи изпълнения. Та съветът ми е - спестете от нещо друго, но не и от дизайнер. При мен, за съжаление е вече късно.

# 12
  • Мнения: 931
Ми то хубаво за дизайнер ама как да разберем че е наистина професионалист, и то истински. Мои познати си казаха вижданията за апартамента им на един такъв дизайнер платиха му капаро и резултата изобщо не им допадна, нз точно каде е бил проблема но накрая си го напшравиха както те си решиха.

# 13
  • Мнения: 8 999
Това, с гледането на снимки и готови проекти, особено в чужди списания, е малко в сферата на фантазията. Като тръгнеш да търсиш подовата настилка, която си харесал в нета, виждаш, че няма шанс да я намериш.
При мен нещата бяха много прости. Имам трапезарийна маса, столове и бюфет, които са ми наследство и не исках да се разделям с тях. Красиви, орехови мебели. Покрай техния цвят и стил избрах и останалите неща. Обичам тъмно дърво, затова се насочих към дограма "венге", тъмно кафеви врати и ламинат, имитиращ тъмно дюшеме тип "дъб рустик". Стените ми са една идея по-кафеничкави от бялото /ако не залепиш искрящо бяло до тях, не можеш да прецениш, че са по-тъмни/, таваните ми също. Диванът е тъмна кожа с тапицирани седалки и облегалки в мръсно бяло и тъмно кафяво. Единствено при кухненските шкафове си позволих да  "внеса" цвят - изцяло венге с горен ред в червено. Не ме интересува на кого му е модерно или демоде венгето, за мен това е най-красивият цвят за мебели от дърво, или имитиращи дърво. Килими нямам и няма да слагам. Паркетът ми е много красив и не желая да го прикривам.
Не съм сложила все още щори, защото хем не искам да си дупча дограмата, хем не искам и да слагам пердета с корниз. Все още се колебая какво и как да монтирам.
На вилата пък имах една концепция, но си харесах гранитогрес /за хола, кухнята, трапезарията и коридорите/, който нямаше нищо общо с първоначалната ми идея. Като наредиха пода, започнах да умувам за другото обзавеждане и постепенно си избистрих концепцията така, че да е съобразена с вече съществуващия цвят.
И момичетата са много прави като са те посъветвали да се нанесете с най-необходимото и постепенно да прибавяте неща, от които имате нужда и които биха се вързали най-добре с вече закупените мебели.
На картинка обзавеждането изглежда по един начин, а като се нанесеш и заживееш разбираш, че друга подредба /и съответно други размери/ по биха подхождали на помещението.
От гледане на схеми си обърках дивана - вместо лежанката да е отдясно, я направих отляво и сега се чудя как да го извъртя и префасонирам.

# 14
  • Мнения: 36
Съгласна съм с това за интериорния дизайнер,но имам 80м2 помещения за обзавеждане и това по 15 евра е около 1200 евро които определено нямам свободни...смисъл ,че дори да ги дам после няма да има с какво да купя ламинат който с дизайнера сме преценили ,че ще стои добре.Подкрепям ползата от такива хора ,определено съм за ,но наистина паричките ще дойдат повече за едно младо семейство,при положение че и двамата работим.
Колкото до цялосната концепция...аз си имай изградена ,но като тръгнах по магазините и видях какво е предлагането стигнах до извода ,че половината от нещата няма как да се намерят!

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 10:55 от Skembelina

Общи условия

Активация на акаунт