Майки - студентки редовно обучение

  • 11 478
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
Здравейте!
Снощи по новините съобщиха нещо, относно майките студентки редовно обучение. Аз до колкото разбрах казаха, че майките студентки имат право на допълнително възнаграждение независимо какви доходи имат в момента. Но не зная дали точно съм разбрала и дали точно това казаха  newsm78 Дали някой е наясно с това?
Аз в момента съм майка-студентка редовно обучение и съм в майчинство. Записах едногодишна магистратура редовно обучение. Дали се отнася и за мен това  newsm78
Моля ако някой е наясно да ми разясни и на мен!
Благодаря предварително  Heart Eyes

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Съобщиха че майките студентки ще получават по 240 лв до двегодишна възраст на детето без да се изисква стаж.

# 2
  • Мнения: 501
Трябва задължително да си в момента редовна студентка ли? Защото аз бях редовна и като разбрах,че съм бременна се прехвърлих задочно. Май не е трябвало сега хем нямам 12 месеца стаж ,хем не съм редовна студентка Sad

# 3
  • Мнения: 501
Никой ли не е на ясно?  Sad

# 4
  • Мнения: 2 476
 SadИ аз разбрах така, че майки студентки редовно, ще получават мин. работна заплата,за това че не могат да отделят достатъчно време на детето си а са избрали да учат,мисля че е редно,но май май не е вярно,или пък се каза и се потули да не се сърди другия народ дето не е облагодетелстван,ще чакаме да видим Rolling EyesМного ще е хубаво ако е истина защото не мога да работя,ходя на лекции и ще ми дойдат добре тези парички поне за пътни и учебници и книги

# 5
  • Мнения: 20
много ще се радвам ако това наистина е вярно. аз в момента съм прекъснала за да родя бебечето, но се надявам за следващата учебна година да се завърна. но исках да поитам, понеже ми остава само една година, която е приблизително 8 месеца. това означава, че ще получаваме майчиство само за този период, нали? понеже след това вече завършвам семестриално? ако някои е наясно моля пишете....

# 6
  • Мнения: 213
Здравейте  Hug Леко бременеене на всички  Simple Smile

И аз си мислех какви са опциите пред мен, преди да завърша и при евентуална бременност, но завърших преди година, а и имам вече натрупани 4 години стаж.

Почти съм сигурна, че тези 240 лева на месец за студентки се предоставят наистина за срок от 2 години, независимо кога завършвате семестриално. Така или иначе никоя майка няма тогава да си постави като цел номер едно трупането на стаж, смятам че така е справедливо  Peace


# 7
  • Мнения: 1 629
Като ходих в Су да се прехвърлям задочно ме офертираха с 90лв всеки месец, ако остана редовно. Така, че сега трябва да е повишено!  А дали не се отнася само за бакалвър, или?

# 8
  • Мнения: 387
момичета аз питах в нои и от там ми казаха, че нямало такъв закон...предстои ми раждане всеки момент, а не знам към кого да се обърна вече...

# 9
  • Мнения: 65
Аз питах по този въпрос в една друга тема и там една жена ми каза, че било влезнало в сила това за студентките, даже ми даде един сайт, в който беше публикуван закона за семейни помощи.И там действително пише,че е прието това.

# 10
  • Мнения: 213
момичета аз питах в нои и от там ми казаха, че нямало такъв закон...предстои ми раждане всеки момент, а не знам към кого да се обърна вече...
Това е срамота, пълно безхаберие и незаинтерсованост от страна на администрацията. Аз щях да предложа да се пита в администрацията на уни-то, но те там са си достатъчно заети и без това.

bubka_86, добре би било да дадеш линк към сайта, мои приятелки ще се радват да го разучат   bouquet

# 11
  • Мнения: 387
Питах в унито-НБУ и от там ми казаха да си взема удостоверение за това че съм редовна студентка и с това да ходя в НОИ да си подам документите, но като се обадих в НОИ ме отрязаха...въобще не знам какво да правя от тук натам...пиша емайли, отговора е че нищо нме знаят...мисля да пиша до някоя тв, все пак по новините го бяха казали...

# 12
  • Мнения: 213
Трябва да се поразровим още малко и ако не се изяснят нещата, ще направиш много добре, ако сигнализираш където смяташ за най-добре!   bouquet

# 13
  • Мнения: 65
момичета аз питах в нои и от там ми казаха, че нямало такъв закон...предстои ми раждане всеки момент, а не знам към кого да се обърна вече...
Това е срамота, пълно безхаберие и незаинтерсованост от страна на администрацията. Аз щях да предложа да се пита в администрацията на уни-то, но те там са си достатъчно заети и без това.

bubka_86, добре би било да дадеш линк към сайта, мои приятелки ще се радват да го разучат   bouquet

Ето кво ми написа една жена:
Да, от 01.01.2009г.
Но не е в КСО, а в Закона за семейните помощи за деца - ще се получават от Социалните.
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2135441920
Ти сама си прецени кое ти е по-изгодно.


# 14
  • Мнения: 199
И аз чух, но секретарката на моята специалност не знаеше нищо по въпроса. Към кого трябва да се обърна?

Общи условия

Активация на акаунт