Какъв грис?

  • 13 657
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 790
Здравейте мами.
Педито ми каза да давам на бебето грис. Обаче в магазина има пшеничен, царевичен и оризов, а аз не знам какъв да дам. Бихте ли помогнали по този въпрос. И другото ми питане е - как се прави точно, но с адаптирано мляко?

Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 24 юли 2005, 11:02 от aleks1

# 1
  • Мнения: 5 250
Аз купувам само пшеничен, пък и в детската кухня го правят с такъв  Wink Но ако прецениш можеш да вземеш и от останалите предполагам че ще се приготвят по същия начин  newsm78 Ако даваш прясно мляко на бебето,значи го правиш по стандартния начин: като заври мляко слагаш захар, грис и бъркаш до желана гъстота.Като имаш предвид че след свалянето му от котлона се сгъстява още.Не съм правила пшеничен грис с адаптирано мляко(което той пиеше), а направо вземах такъв във вид на каша, само добавях вода, бърках пак до желаната консистенция и му го давах   chef А грис-каша има във всички детски магазини, на различни фирми - Милупа,Слънчо, Хумана,Нестле......  Simple Smile

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Има и т.нар. 'бебешки' грис на фирма Беби. С какво е 'бебешки' не мога да ти кажа обаче, но е вкусен. Можеш да го приготвиш и с вода (нали адаптираното мляко не се вари, за да не му се убият съставките добрите). 120-150 мл вода (зависи по колко изяжда бебето), като заври - 2-3 с.л. грис се сипва на струйка с бъркане, бъркаш още 1-3 минути, докато се свари, и похлупваш да се задуши. После разреждаш с адаптирано мляко до желаната консистенция.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Къде се продава този оризов грис?.....искам да го пробвам......

# 4
  • Мнения: X
Аз давам пшеничен.

# 5
  • Мнения: 5 790
Аз лично видях три вида грис - царевичен, оризов и пшеничен - в Била Хиподрума. Предполагам, че и в другите го има.

# 6
  • Мнения: 18 542
Преди навършване на 6 месеца, най-добре е да се дава царевичен или оризов грис, защото не съдържат глутен. След 6-7м. и детето покаже поносимост към тглутена, може спокойно да се дава пшеничен.

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В Бебелан продават бебешки в малки сини пакетчета. Може да го има и в другите детски магазини.

Общи условия

Активация на акаунт