Ами да попитам и аз нещичко

  • 616
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Знаете ли вече колко месеца трябва да си осигурена за да взимаш майчинство, мъжа е питал уж и са му казали че вече не е както преди 6 месеца, а по новия закон 9 месеца. Знаете ли нещо по въпроса. Аз съм в 3 месец вече и май май ще си остана така. А въобще има ли някакви помощи като майчинство, и колко време се получават и на каква стойност са? И като нямам брак с мъжа ми, а той ще си даде името, това значи ли че съм самотна майка? Съжалявам с колко въпроси ви отрупах само, но ако има майчета дето знаят ще съм им благодарна за отговорите....
И последно ила ли майка която е раждала нормално но с упойка, струва ли си, и колко се плаща?
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 9 814
Има 9876543210 теми по въпроса.
Трябва да имаш 12 месеца осигурителен стаж.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ама много ти станаха въпросите  Shocked

За да визмаш обезщетение за бременност и раждане 410 дни и после по 240 до 2 години на детето,трябва да имаш 12 месеца стаж и в момента на излизане в 45 дневен болничен да си на трудов договор.
Ако нямаш 12 стаж и доходът на член от семейството е равен или по-малък от 350 лв,ще взимаш 100 лв в продължение на една година.
В закона няма понятие самотна майка,а самотен родител.Щом нямате брак,домакинството ще бъдете вие и детето.Можеш да кандидадтстваш за детски.За тях има същото изискване за дохода-350лв.
Ако нямаш 12 месаца стаж и отговоряш на изискването за доход,имаш право на помощ за раждоне 150 лв.Изплаща се при започването на 45 дневния болничен.
Имаш право и на помощ за родено дете-250 лв.Не зависи от дохода.

Цената на епидуралната упойка е различна в различните болници.Питай,където ще раждаш.Според мен си струва,но ще кажа със сигурност февруари  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт