Австралийско-Новозеландска Коледа (2-ра поред тема)

  • 23 290
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 183
Хелоу, мацки!

Ето я и новата ни темичка.  Hug

Мили, много мило. Благодаря за оказаната чест да открия новата тема. Знаете че изгарях от нетърпение да си има нещо Новозеландско в заглавието.  Crazy bowuu Heart Eyes
Как са твоите кукли? Ние тук се сополивим само, и аз и Томи ... аман вече!

Калина, и моят Томас беше пухчо едно време, а сега е щиглец, но расте доста висок. Той и дълъг се роди де - 55 см.
Историята ти ми звучи много познато. И аз дойдох тук за 6 месеца първо при наш тати (тогава сгодени само) с 6 месечен неплатен отпуск, че си имах хубава работа и не ми се изпускаше .... Това преди 7 години. И ей ме на - тук си и останах. Да не говорим, че почти веднага забременях.

Рикк, как е тумбачето?  Heart Eyes

Ритка, представям ти какви вълнения ви тресат и колко емоционална ще е тази Коледа за вас.

Момичета-кокичета, на вас и вашите семейства пожелавам една прекрасна предколедна седмица!!!
Хич ме няма в художественото оформление, но ще пробвам да сложа и снимка Simple Smile


Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 12:53 от МАЙКА

# 1
  • Мнения: 780
МАЙКА, добре заварила в новата ни тема!  Hug

Желая на всички весело Коледно настроение и успешна подготовка (разбирай пазаруване  Mr. Green) за празниците!

Днес беше последният ден на градина за малката. Имали са гостуваща ферма: цял ден говори за зайците. Имало и малко конче, което за нея е било най-вълнуващото преживяване - много обича коне и понита; има календар с коне в стаята и един скрин пълен с поне 20 понита най-различни размери: говори им, подрежда ги, реше им гривите. Гледа все My Little Pony, пее песента от сериала. Миналата седмица се сдоби и с 2 пластмасови ферми с животинки; едната, естествено, е с коне. Има и една голяма торба пластмасови животни.. май ветеринарка ще я правим...  newsm78 или фермерка!  Mr. Green

Кейт утре пък има Коледно парти в училище да отпразнуват успешния край на първата година. Само дето аз видях бележката чак тази вечер като и приготвях чантата. Време нямах никакво да пазаря или приготвям нещо специално, та си мисля да купя парти пайз и ролз и да ги опека и занеса за обяд там. Малко е разочарована, че няма да творим в кухнята, но просто нямаше време.
Днес ни дадоха и на нас рипорта. Има навсякъде "С", а по изобразително изкуство има Б за изобретателност. Нали е на мама творческата личност  Laughing

Да ви кажа една смешка от тази вечер. Мъжът ми се майтапеше и се правеше, че не може да разбере за какво му говоря (а аз след 11 години заедно отново му се вързах!!!). Както и да е. Кейт е в стаята с нас и уж се занимава с нещо друго. На поредното: "I can't understand what you are talking about." от страна на мъжа ми Кейт вметва: "It's OKayyyyyyyyyy.... It's just becauсe you are in love and that's why you are a little bit silly!" Направо се втрещихме и двамата!!!! После падна голям смях!  Joy

# 2
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Здравейте момичета!Поздрави за новата тема,след моята която отворих за 1 път!Радвам се че писахте в нея и се надявам и втората да е така успешна както първата.надявам се и аз да мога по-често да се включвам в нея!целувки от БГ

# 3
  • Мнения: 329
Хихи, тези мъже  Laughing Общо взето и аз заради мъжа ми дойдох насам  Laughing Heart Eyes И, както се оказа, докато туй онуй, докато това онова - хоп - оженихме се (тук се оженихме, преди около половин година), а два дни преди сватбата открихме, че сме бременни  Laughing

mili46 много хубаво коледно настроение струи от поста ти, радвам се, че дните ви преминават весело в шеги и закачки  Joy

Днес "тумбачето" беше оприличено на баскетболна топка (от тия, по-големите  Laughing).
Мен предколедно ми е много напечено - и на работа, и вкъщи (вкъщи в буквалния смисъл, с тези жеги, хаха), и с всичките тия партита... и тази вечер бях на едно, и да си призная/похваля за пръв път влязох в кунслендер (традиционни дървени къщи по тия ширини) - не ми се стори чак толкова зле Simple Smile
Утре сутринта съм на КОледна закуска  Laughing и ще си разменяме подаръци с колегите, на КОледа съм на две партита, а междувременно, трябва и да работя и да чета и да си дооправи къщата, че току виж бебчо ни изненада неподготвени  Heart Eyes
Изобщо - няма празно.

Тази вечер пък един посум ни посети на партито и се самообслужи  hahaha промъква се, хапваMr. Green

# 4
  • Мнения: 54
Майка, благодаря за новата темичка и предколедни пожелания   bouquet

Мили, със сина ми бяхме в България юли и август тази година. Много хубавичко ни беше и за моя огромна радост и облекчение Джъсти „проговори” български. След месец обратно в НЗ обаче пак превключи на английски, въпреки че аз му говоря (с малки изключения) само на български. До сега не сме имали гости от БГ. По едно време един стар семеен приятел ха да ни дойде на гости, но се отказа – хвана го шубето да пътува сам толкова далече без да разбира чужди езици.

Рик, а този посум хей така непоканен ли се появи?  Много сладък изглежда. Тук обаче смятат посумите за вредители и ги убиват.  Sick

Майка, ако не се лъжа в предната тема беше писала, че Томи участва в танцов ансамбъл. За български танци ли става въпрос?

Ритка, а вие как решихте да се местите в  Австралия (търсих в предишната тема, но не можах да намеря, извини ме ако съм пропуснала). Дано успеете без много стрес да свършите всичко необходимо преди заминаването  Simple Smile

А в Австралия има ли традиция да се приготвя Christmas ham? Ние тук всяка година си купуваме пушен свински бут, но си го ядем без да го доприготвяме по по-специален начин.  Mr. Green   chef

# 5
  • Мнения: 329
Посумите не се страхуват от хората и си идват така... Преди време един беше дошъл да пие вода от басейна, горкия, с цялата му химия вътре Rolling Eyes Като им подадеш ръка се приближават да помиришат, може и да ги погалиш. В Нова Зенландия са внесени от Австралия и затова са напаст, а тук са си местни животни  Hug

# 6
  • Мнения: 5 183
Ехо, банда!
Около нас нищо ново.
А, да не забравя да се похваля. Днес в офиса спечелих втора награда за най-красива и оригинална снежинка, изработена от наличните там канцеларски материали  Mr. Green bowuu Peace

Мили, а Белинда обича ли да ги язди понитата?
Томи обожава, но на около 4 години спряха да го качват натях, а го "мятат" директно на кон, защото бил голям - той винаги е изглеждал по-висок от възрастта си.
Фермери ще ги правим нашите деца  Mr. Green Ей го Томазо прасенца сънува, а Белинда коне обича  Hug
Посмях се на репликите за това, че сте "a little bit silly and in love"  Laughing

Рикк, и ние тук се оженихме с мъжО, а 2 месеца след това забременях и звъннах на шефката в БГ да я уведомя, че неплатеният ми отпуск всъщност няма да е само 6 месеца  Crazy
Томи много се впечатли от посума Simple Smile
За партитата какво да кажа - ние от Ноември сме се юрнали и няма спиране. Какво е това чудо не знам - де що имаме познати и приятели децата им раждани в периода Късен Октомври - декември. После се почва Коледа, служебни партита + детски коледни такива, НГ, моя РД, именни дни ...

Момиче от провинцията, добре си дошла и във втората тема. В крайна сметка ти беше тази, която "даде тон за песен"  Hug

Калина, за български народни танци става въпрос. Започна да танцува на почти 4 години, но на този етап не танцува. В смисъл, че не ходи на репетиции с ансамбъла "Български рози", но си има съответната носия. Наскоро доста усилено репетираха с други няколко българчета и две румънчета от и се представиха страхотно по време на седмицата на мултикултурализма в неговото училище. Три дни поред се изявяваха на сцена в хола на училището и определено обраха овациите.  bowuu

# 7
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Много се радвам ,че ме приемате при вас!Разкажете повечко какви приготовления ще правите за Коледа?Какви гозби ще готвите?Български ястия или австралийски?Там традициите както при нас ли са? Simple SmileМного ми е интересно да разбера и ако може дайте някоя австралийска рецепта за ястие по избор,само ,че на български защото аз съм много зле с английския!Благодаря ви и целувки от България!Всеки ден ще следя темата с интерес и ще ви пиша момичета! Hug

# 8
  • Мнения: 329
Ами какво да ти кажа... предвид, че Коледа се пада по средата на лятото, готвенето не е предпочитано занимание Wink Аз лично няма да готвя, защото съм все по гостита, но ако не бях, щях да си готвя български манджи. Всъщност за Бъдни вечер се очертава да сме си вкъщи и ще уважим традициите.

Днес питах колеги какво готвят за Коледа и те казаха, че ядат предимно студени меса и салати, поради гореспоменатите климатични особености.

Иначе такова нещо като "Австралийско ястие" няма  Hug Освен ако не броим барбекюто (тоест печено на гореща плоча месо, обикновено телешко) и fish & chips...

# 9
  • Мнения: 5 183
Привет и от мен.
Петък вечер!!!
Юхууууууууу!!!
А за Томи последен учебен ден  Grinning
Радва се, игра цял следобед навън, легна си по-късно от обикновено и заспа на секундата каталясал Simple Smile

Да дам отчет и аз. Тук по Коледа и НГ сме все с българи и съответно софрата е с Бг ястия.

# 10
  • Мнения: 54
Вече е събота, урааа. Мъж ми вече е отпуска, а аз имам само още три работни дни тази година. Питахме Джъсти дали иска да си остане в къщи с татко си другата седмица или да ходи на градина и градината излезе победител  Mr. Green

По отношение на празничното меню – ще сме по барбекюта, та менюто ще е бира и вино, много и най-различни меса на скара, много салата (не задължително разнообразна) и малко десерти. Пък мисля днес да спретна една баклава   chef

А какво неприятно време се е заформило навън – облачно, ветровито и припръсква  Sad

Приключихте ли с купуването на подаръци? На мен май ми остана да купувам подарък за детенцето на една приятелка и за две колежки, с които всяка година си разменяме малки подаръчета и приключвам – юпиии.

Рикк, това ти и твоето тумбаче ли сте? Във всички случаи, много хубава и женствена снимка.  Hug

# 11
  • Мнения: 329
Ние, дето се вика, още не сме започнали с купуването на подаръци. Вчера тъкмо си говорехме с един колега, мразим комерсиализма на Коледа  Mr. Green Така или иначе не сме спрели от три месеца да пазаруваме, ама аз лично конкретно коледни подаръци няма да купувам, освен ако не се сетя любимия да го изненедам с нещо, примерно нова прахосмучака  Joy Иначе оня ден си разменяхме подаръци с колегите, беше забавно  Mr. Green Получих "bath glove" с пръсти-жабчета  Laughing А снощи пък снимах едно истинско жабче в двора. http://img408.imageshack.us/img408/9771/p1020584by4.jpg. А от около седмица някъде на плояната всеки ден идва една голяма бяла елегантна птица, която малко прилича на щъркел, много е красива, но още не съм я снимала.

Аз ще работя още 4 дни - другата седмица + понеделник.

Много се радвам, че днес малко захлади, та мога да си изчистя къщата, освен това ми оправиха пералнята най-накрая и се чувствам като бял човек...

Иначе да - това моят тумбак и аз. Снимаме се, за да следим прогреса  Laughing И благодаря за комплимента  Embarassed Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 3 116
Майка, хайде честита новозеландска тема  Hug Сега остава мъжа ти да не те спипа дето само висиш във форума  hahaha

Рик, страхотно коремче  Heart Eyes

Калина, ами ние с мъжа ми взехме PR през далечната 2004 година, но тогава бях бременна с дъщеря ми, купувахме къща, после пък забременях със сина ми и накрая взе че ми писна от един куп простотии в родното БГ продадохме всичко и решихме да пробваме как е в Оз  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 780
Ох, на мен малко ми просветна днес. Да ви се оплача: в петък следобед ме налегна непоносимо главоболие, което продължи до днес! Щях да откача!! Започнах с парацетамол, после минах на панадин и нищо не помага. Нощем не можех да спя пак от глава.. нещо страшно! През ноща усетих, че и синусите ми сякаш са подути и сякаш нещо се събира там и бавно се движи отново с болки. Миналата нощ станах и пих нюрофен, та той сякаш маааааалко ме облекчи. Тази сутрин вече не се издържаше и отидох да вися за доктор. Оказа се, че имам инфекция на синусите и сега съм на антибиотик + обезболяващи. Такова чудо не бях патила. Сега 10 дена ще пия антибиотик.. няма да се оплаквам; нали е лечимо!  Praynig

В петък иначе и при нас имаше емоции. Кейт завърши подготвителния клас. Казали са им кой с кого ще бъде в новия клас догодина, завели са ги да си видят новата класна стая и новата учителка. Като отидох да я взема в двора се беше събрало цялото училище и правиха изпращане на шестокласниците. То ревове, то чудо. А на мен нали малко ми трябва, та и аз 'Петко с мъжете'. Трябваше и да се сбогувам с досегашната учителка на Кейт - тя се мести в Западна Австралия. То беше хлипане и там. Детенце се държа геройски и чак ме учуди. У нас обаче взехме да вадим каквото има в чантата: извадихме коледно чорапче от учителката вътре с разни дреболийки; картички от съучениците и. Като стигнахме обаче до картичката от учителката и като и прочетох какво пише, Кейт изведнъж избухна в сълзи. Поне половин час е плакала и се е гушила в мен и ми е повтаряла колко много ще и липсва Мис Суенсън. Явно много емоции и се бяха насъбрали, много промени и думите на учителката бяха последната капка.

Та и ние вече сме вакация!

Подготовката за Коледа не съм приключила още. Имам още малко да пазарувам (включително да донаглася подаръка за мъжа ми), а шетането - то не се брои.. ще бъде до последно.  Grinning

При нас лятото официално дойде! Днес беше 30, а утре - 34с!!!

# 14
  • Мнения: 5 183
Само да се разпиша, да не ми пишете отсъствие Simple Smile
Цял уикенд не сме се спряли.
Героите са уморени.
Отивам и аз да се паркирам, че утре съм на бачкане, а сме изтощени вече.

Общи условия

Активация на акаунт