Детето ми е на 1г и 10м и говори на" ма"

  • 1 889
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 426
От няколко дни ми прави впечатление че почти след всяка дума използва "ма" като вземи ма,дай ма и т.н..От семейството никой не говори така опитвам се да и обясня че така не се говори ама май изобщо не разбира какво и казвам.Моля ако някой от вас е имал подобен проблем да сподели.Ужасно грозно е как да я отуча

# 1
  • Мнения: 2 960
не съм имала подобен проблем,но закачливо бих ти отговорила ,че това "ма"след всяка дума -може би означава "мама"изречено в по кратък вариант.Просто стимулирай детенцето ,като му казваш"ето на мама","мама ще направи това","мама ще ти донесе вода" ,"дай на мама ....еди какво си".Така с натрупване ще стане...и ДА - няма как да разбира ,че това "ма" е груба форма на обръщение. Peace

# 2
  • Мнения: 9 814
Моята дъщеря в моментите на нежност винаги ми казва "ма", именно съкратено от мама.
Да не пък да е чуло детенцето от някъде някой да говори на ма.
Ние се научихме да говорим на бе от детската градина и бая време мина преди да се отучи.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Не мога да си представя, че не го е чула от някъде. Или пък наистина, да е съкратено от "мама". Познавам едно момче, което така се обръща към майка си, вместо да и каже "мамо", но той го прави, защото много бързо говори и недоизказва целите думи до края.
Иначе дъщеря ми няколко пъти се опита да ми говори на "ма", но доста бързо и секнах начинанието. Оказа се, че в групата и масово се говори така.
За твоето дете мисля, че е доста малко да му обясняваш значението на тази частица. По-добре намери начин да разбереш от къде идва.

# 4
  • София
  • Мнения: 426
Ами мисля че не е съкращение на мама защото тя казва и на леля си "иеио ма" а мама може да си казва ,не ходи на градина но вероятно го е чула от някъде.Вече 2-ри ден го говори и ми адски неприятно да я слушам.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Верно, че е дразнещо, но не се ядосвай. В тази възраст ако и обърнеш внимание на нещо, което не трябва да прави, действа в обратна посока. Остави я, за наколко дни ще мине, особено ако около нея не се говори по такъв начин.

# 6
  • София
  • Мнения: 341
Синът ми около месец и нещо пък говореше на "бе". Отказах се да му правя забележки, защото това още повече го въодушевяваше да го прави. Отшумя от само себе си. Не се притеснявай Simple Smile

# 7
  • Мнения: 112
   На приятелката ми детето е родено в Испания.Сега е на 4-риг.Говори перфектно и двата езика.Миналото лято, като си дойдоха  на гости, малкия чул от бабките на село  най-веротно това "ма".И като започна да мамосва наред Joy.Беше много странно и смешно същевременно, защото те са едно чудно и  възпитано семейство.Но нищо страшно не стана, просто  с времето отшумя тази мания.

# 8
  • София
  • Мнения: 395
И малката ми дъщеря(2.5г.) сега след всичко казва 'БЕ".Дразни ме обяснявам и ,че е грозно,но пак се повтаря.Като чели и синът ми в тази възраст така говореше.
Надявам се да отмине скоро.

# 9
  • София
  • Мнения: 426
Благодаря на всички  bouquetВече почти не употребява "Ма"дано отмине напълно.

# 10
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Вчера пък, докато взимах дъщеря си от градина, една майка не спря да говори на нейното дете на МА  Shocked
Това е доста по- страшно, защото е диагноза.   Confused
А при вас ще отшуми.  Peace

# 11
  • Мнения: 2 587
Моята дъщеря откакто тръгна на градина говори на "бе".Досега нямам успех с отучването  Sad

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще отмине  Hug

# 13
  • Мнения: 2 478
Детето ми е на 1г и 10м и говори на" ма" Grinning

Спокойно,моето дете е на същата възраст и въобще не говори Joy

# 14
  • Мнения: 1 380
Вчера пък, докато взимах дъщеря си от градина, една майка не спря да говори на нейното дете на МА  Shocked
Това е доста по- страшно, защото е диагноза.   Confused
А при вас ще отшуми.  Peace
Аз съм чувала на улицата да си псуват децата, така, че  нищо вече не може да ме учуди. Sad

Общи условия

Активация на акаунт