Родилка в кома губи бебе, не знае, че е бременна

  • 6 407
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 274
Не знам къде е удачно да публикувам тази тема и моля модераторите да я преместят, където смятат, че й е мястото...

Това направо ме втрещи:
  Shocked
 
38-годишна родилка загуби бебето си и се бори за живота си, след като твърдяла до последно, че не е бременна, а има миома. Жената е настанена в Централна реанимация на "Пирогов" в кома и с тежък мозъчен отток.
Състоянието й е крайно тежко, а мозъчният отток бе потвърден от скенера, заяви за Дир.бг завеждащият Клиниката по интензивно лечение на института проф. Милан Миланов.
Сигналът за повръщаща кръв жена е приет в 3.20 ч. на 16 декември в Бърза помощ. Пристигналият след 10 минути на адреса в ж.к "Младост" 1 екип заварва 38-годишната Даниела Георгиева с тежък маточен кръвоизлив. Жената обаче категорично отрича да е бременна, а твърди пред лекаря - д-р Кацаров, че има миома. Медикът обаче се усъмнява, че става въпрос за мъртъв плод и вика втора линейка.
След спешни действия на двата екипа жената е откарана във Втора АГ болница "Шейново", където е приета в тежък хеморагичен шок и с кръвно 60 на 0. Тя е загубила 2,5 литра кръв, заяви пред Дир.бг д-р Таня Андреева, председател на борда на директорите на болницата. След ехографски преглед диагнозата на лекаря от Бърза помощ е потвърдена. Жената е била бременна в осмия месец, но плацентата се е отлепила тотално и бебето е било мъртво, допълва д-р Андреева. Веднага са предприети спешни реанимационни действия, като лекарите в "Шейново" са отстранили матката. Въпреки усилията състоянието на жената е било критично и това наложило прехвърлянето й в "Пирогов".
Даниела Георгиева е транспортирана там вчера на обяд от реаниматорски екип на Бърза помощ. Тя е приета в шокова зала, а след това настанена в Централна реанимация.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Четох го в дира,но според мен едва ли не е знаела,че е бременна Rolling EyesАбе да пази Бог Praynig

# 2
  • Мнения: 805
Шокирана съм меко казано!
Как така не е знаела, че е бременна в осмия месец? Бебето рита...
Дано се оправи жената!

# 3
  • Мнения: 2 908
Не може да си нормална и да не знаеш,че може да си бременна,в 8-ми месец-според мен тази жена има някакво психическо заболяване.Бебето е мърдало още от 4-5 месец поне малко,миомите едва ли мърдат така...Съмнявам се и да е ходила на лекар.А самият лекар трябва да е не супер,а направо абсолютен некадърник,излязъл от някоя лудница сигурно,за да не види бебе,толкова голямо-все пак се съмнявам уважаваща себе си жена на 38 години да не си потърси добър лекар.

# 4
  • Мнения: 6 274
Ама и мен точно това ме учуди...  Shocked
Как няма да разбере, че е бременна, да му се не види ???  ooooh!
И това е жена на 38 години, а не някоя девойка на 15...
Много странно...
И аз мисля, че е знаела, ама защо пък да крие, като е видяла, че нещата не отиват на добре ?
 Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 10 233
Чувала съм за такива случаи, в които жената разбира, че е бременна чак към края. Имаше тема преди няколко месеца и тук. Явно е възможно.  Sick
Ужасен завършек има тази история, обаче.
Четох го в дира,но според мен едва ли не е знаела,че е бременна Rolling EyesАбе да пази Бог Praynig
И на мен ми беше първата мисъл такава, но реших, че съм прекалено мнителна. Дано да е другия вариант все пак, с незнанието. Не че има някакво значение за бебенцето.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Наша семейна позната доста пълна жена преди 15 години роди "Иванчо миомата" съвсем наред е психически,но малко лекарска некомпетентност доведе до това да стане майка и баба почти едновременно.Затова преди писах да пази Бог,че нищо не се знае.

# 7
  • Мнения: 9 973
защо веднага нападате жената?нейна си работа...може да не е искала бебе.... Cry жал ми е ,че бебето е мъртво, Praynig дано бързо се оправи жената

# 8
  • Мнения: 6 274
Аз не я нападам...  Naughty
Чудно ми е защо е продължавала да отрича, че е бременна, когато е видяла, че нещата вървят на зле...
  newsm78

# 9
  • Мнения: 9 814
Не бих искала да искала да прозвуча нападателно, но наистина като бременна за втори път жена ми е странно как така жените не разбират, че са бременни до 8-9 месец? newsm78

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
защо веднага нападате жената?нейна си работа...може да не е искала бебе.... Cry жал ми е ,че бебето е мъртво, Praynig дано бързо се оправи жената

Чак пък нападаме Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 908
Siska,разбирам,че може да е ставало такова нещо,наистина,ама е било преди 15 години-сега не вярвам да има вс еоще такива некъдърници,а дори да има,жените вече в наше време не са такива загубени чак....Съжалявам наистина,че детето е починало.. TiredАз живея в много малък град,лекарите ни тук са пълни некадърници,ходим да раждаме в други градове-и все пак никога не са имали тукашните случай да видят миома вместо бебе-представи си...

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Супер мама,те на нищо не са я гледали.Просто преглед.

# 13
  • Мнения: 9 973
добре де  Blush наистина безотговорно  се е отнесла

# 14
  • София
  • Мнения: 12 550
Бебето е било мъртво в нея още преди да дойде Бърза помощ. А вероятно и доста дни преди това. Самата жена, по думите на лекарката от Бърза помощ, с която говорих лично, е имала вид на доста необразована - мисля, че доста меко се изразиха всъщност.
Естествено никой от петимата лекари, с които говорих от Бърза помощ, Шейново и Пирогов не се нае да коментира причините, които са накарали жената да твърди още пред екипа на Бърза помощ, че има миома. Категорично е казала, че не е бременна.

Общи условия

Активация на акаунт