kaк д захранвам бебе със запек?

  • 540
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
здравейте момичета,
искам да Ви попитам какво бихте ме посъветвали да давам при захранване на 5 месечно бебче. До преди една седмица бяхме само на кърма, но тъй като много трудно акаме , на 3-4 дни, а напоследък и слагах на 4 ден едни глицеринови свещички, те действат много бързо, на 10 минутка свършваме работа. Но аз исках да я разхлабя по някакав начин и да нормализирам това акане. Затова по съвет на педиатърката започнах да и давам зел. пюре с тиква и после тиква и моркови, но нямаше никакъв резултат. Давах и пюре от круши и сини сливи по няколко лъжички, но от сливите ни боля коремчето. Днес за първи път и дадох няколко лъжички бананова каша с пребиотици, да видя дали тя ще ни помогне. Отделно аз яммного овесени ядки, активия , круши но пак нищо. Преди около месец пак не беше акала 5 днии и й дадох дуфалак, но после няколко дни много я боля коремчето. Сега намерих съвсем случайно чайче блевит л, има го в магазин щъркел, ако някой го търси, но при нас тя не иска да пие вода от шише и сега си играем с лъжичка.
Не знам какво да правя?

# 1
  • Мнения: 249
Мисля, че трябва да се спреш на нещо и с него да захранваш. Не днес зеленчуково, утре плодово пък и каша и то само за седмица. Объркваш й коремчето,  не е добре по този начин.
Тереза също акаше рядко, на 5-6дни, когато беше само на кърма. За кърмените бебета е нормално, стига наистина да не акат запечено, предполагам знаеш Peace
Аз я захраних с картоф, след това с тиква и т.н, постепенно въведох и плодовите, например след като вече е яла тиква й давах ябълка с тиква и т.н. Може, ако прецениш да започнеш с круша.
Сега гледам да й давам предимно разхлабващи пюрета и ги въртя различни комбинаци винаги с круша вътре.
Дано се справите вече без лекарства Hug

# 2
  • Мнения: 9 481
Нашият син не е имал запек, но при неакане2-3 дни АЗ изпивах един сок круша на Каппи/200мл/-имаше безотказен ефект Peace

# 3
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Синът ми имаше идентичен проблем. Положението беше направо плачевно, неакаше по 6-7 дена. Започнах да захранвам с плодови разхлабващи пюрета. Забравила съм точната последователност, но давах круша, слива, тиква (но има 2 вида тиква, едната е тип "цигулка"), ябълково не помня дали съм давала в началото, но мисля, че да. От 1 вид давах по7-8 дена с плавно увеличаване на лъжичките. Акането започна да се нормализира. Спрях дуфалака, първия път се изака на 7-я ден без моя помощ (голям празник за мен), после на 6, на 5 и така стигна през ден да се изхожда, а след време - всеки ден. Вече втория месец от захранването преминах на зеленчуци - също предварително се усведомявах кои са разхлабващи. На прима виста се сещам, че това са спанак и броколи.
Ти си дала морков - той затяга. Банана също има запичащ ефект, за това е добре предварително да вземеш напр. брошурки на различни марки продукти и от там да разбереш кои са с разхлабващ ефект, или поне чети преди да купиш, за да не даваш излишно пари.
Успех!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 939
И с двете си деца съм имала същия проблем - ако искайте вярвайте само с термометър и мушкато сме се акали сума ти време - като имай впревид, че каката е захранвана по старата за мен схема още от втория месец със сокче и т,н, а бебо беше изключително на кърма до 6-тия месец - така, че различно хранене -  еднакви проблеми - няма идеална формула
При каката като, че мина от само себе си с времето и разнообразяването на храната - не помня много добре вече, а при бебо нещата се оправиха след като се захранихме със зеленчуковите пюрета - така ми беше казала и доки, че като почне да яде ще почне и да ака - само че сега първоначалното захранване беше направо със зеленчуци, без плодове и сокчета
Би трябвало и при вас след занообразяването на храната да се оправи положението  Naughty - споко

Общи условия

Активация на акаунт