Искат да ме съкратят!

  • 840
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Не съм съвсем сигурна, дали темета ми е за тук, ако не, моля, да бъде преместена!

Ситуацията е следната, бях по майчинство 2 години, след това една година в неплатен отпуск. Сега работодала ми иска да ме съкрати. По кой член трябва да стане, тази процедура, за да мога да получават социални помощи. Аз съм в развод в момента, с дете на 3 години, нямам други доходи.

# 1
  • Мнения: 6 274
Аз мисля, че при всички случай ще получаваш помощи....
Нали искат да те съкратят, а не уволнят ?
  Thinking

# 2
  • Мнения: 958
Нямаше ли в кодекса, нещо от рода, че майките на малки деца, нямат право да бъдат освобождавани от работа, доакто детето не навърши май 5 или 7 години.
Защо не се консултираш с  някой юрист ?
Успех  Peace

# 3
  • Мнения: 789
Защитата е за майки с дете до 3 години.
Щом работодателя прекратява трудовото правоотношение, имаш право на помощи за по-дълъг период (скоро имаше промени и не знам точно колко, мисля 6 месеца, но не съм сигурна). Имаш право, ако напуснеш и по собствено желание, но тогава е минималната сума (100 лева) за минималния срок (4 месеца). Иди питай в Бюрото по труда. Трябва да си вземеш от работодателя документ, който да представиш в Бюрото по труда и в който да пише върху какъв доход си осигурявана за последните 6 месеца - и тук не съм много сигурна, опитах да намеря моя, но не успях.
Опрделено има нужда от по-компетентен съвет Wink Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 23 036
Нямаше ли в кодекса, нещо от рода, че майките на малки деца, нямат право да бъдат освобождавани от работа, доакто детето не навърши май 5 или 7 години.
Защо не се консултираш с  някой юрист ?
Успех  Peace
Де да беше така - но не е!  Sad
След като ще те съкратят, би трябвало да получаваш помощи! Успех ти пожелавам и дано да си намериш по-добра работа  Peace

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Законът закриля до 3 годишна възраст на детето. В твоя случай, обаче, би трябвало да получаваш социални помощи при всички положения, само че трябва да провериш точно какви документи да подготвиш, че всяка година има по нещо ново
Пожелавам и аз съкращението да е стъпка към по-добра работа Hug

# 6
  • Мнения: 61
Първо би трябвало да взимаш за безработица, но задължително се запиши в бюрото по труда, чак после ще взимаш социални. Пожелавам ти да не стигаш до социални помощи. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт