ГМО?

  • 1 844
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Хубава рекламна кампания сте направили на Бондюел във Форума, а можете ли със сигурност да докажете, че зеленчуците не са генно модифицирани?
Това ме интересува от едно известно време. Thinking

# 1
  • Мнения: 3 830
Във Франция, откъдето са продуктите, има генно модифицирани организми, за които е доказано, че са вредни, че създават малформации в развитието на плода в утробата и т.н.
Компанията Бондюел е голяма и сериозно се съмнявам, че не разчитат на такова подобряване качествата на продуктите, чрез използването на генно модифицирани организми. Това би повишило продажбите с много.

А това, че са консервирани.... Кой предпочита да даде на детето си консервирана в метални кутии храна, вместо да откъсне от градината на бабата пресни зеленчуци?

Хайде, Мадам Бондюел, кажете как могат зеленчуците Ви да дават повече здраве от пресните?

# 2
  • Мнения: 831
Бях неприятно изненадана,когато в Фантастико посегнах да си купя Bonduelle -произведено в Китай. Crossing Arms
Не си купих и имам въпрос от къде се внася продукта?

# 3
  • Мнения: 334
Estellia, политика на фирмата е да не работи изобщо с генномодифицирани организми, именно защото не са известни всички ефекти, които предизвикват върху човешкия организъм.

Въпрос на лична преценка е какъв продукт човек да избере за себе си или за детето си. Никога не съм отричала ползата от пресните зеленчуци, особено когато са в сезона и са прясно откъснати.
Въпросът е широко застъпен и в други теми, например тук. Целият процес на производство е подложен на над 70 проверки по контрол на качеството, така че зеленчуците да запазят максимално своите качества.

# 4
  • Мнения: 831
Estellia newsm78 интересно
ми е от къде я имаш тази информация.Бих желала да видя източника и.Леко съм притеснена,защото в моя дом чакаме бебе и искам да сме наясно с детайлите. Peace

# 5
  • Мнения: 334
Бях неприятно изненадана,когато в Фантастико посегнах да си купя Bonduelle -произведено в Китай. Crossing Arms
Не си купих и имам въпрос от къде се внася продукта?

rivela, моля да ми кажете за какъв продукт (замразен, консервиран) се отнася и дали сте абсолютно сигурна, че е на Bonduelle, защото продуктите за българския пазар идват от Франция, Полша, Унгария и по-рядко от Чехия и Испания и със сигурност не от Китай. Ако може да ми кажете също за кой Фантастико става дума, за да проверим въпроса.
Възможно е да става въпос за друга марка тъй като има доста имитации и марки със сходен дизайн.

# 6
  • Мнения: 831
В  квартал Хаджи Димитър има Фантастико.Там пазарувах последния път исках да си взема замразени продукти.Разглеждах пакетите ,когато погледа ми попадна на произведено в Китай.
Така поставен въпроса от вас ме кара да не се чувствам 100%убедена.
.Знам че търсих къде са замразените храни на  Bonduelle ,но действително не обърнах внимание на дизайна.
Да възможно е да е друга марка,ако е била сложена при тези продукти.

# 7
  • Мнения: 3 830
Estellia newsm78 интересно
ми е от къде я имаш тази информация.Бих желала да видя източника и.Леко съм притеснена,защото в моя дом чакаме бебе и искам да сме наясно с детайлите. Peace

Ривела, добре се знае, че в Западна Европа има доста генно модифицирани организми, които вече е доказано, Мадам Бондюел, че са опасни са здравето в дълъг период от време, т.е. проявяват се аномалии след години и десетилетия дори. Затова се взе наскоро решение да не се използват в страните, които са членки на ЕС, но докато се взе това решение, вече доста голямо разпространение намериха. Лошото е, че твърде късно осъзнаха каква вреда са нанесли, понеже генно модифицираният прашец от вече променените растения, се прехвърля чрез насекоми и вятъра върху други растения и така се получава лавинообразен процес, които променя генетичното наследство на всички растения.
Доказано е, че генно модифицираните организми след често използване създават много проблеми от здравословен характер, както и непоправими вреди върху плода в утробата.

Живях дълго в Италия, където в маркетите и на всякакви зеленчукови тържища се продават два вида плодове и зеленчуци. Едните са с прекрасен външен вид, ненормални понякога размери и за тях се знае, че са генно модифицирани. На отсрещните щендери пък се предлагат доста по-невзрачни на външен вид плодове и зеленчуци, с по-малки размери и естествени форми, които са със зелен етикет, който упоменава това, че са от райони, които са чисти от генно модифицирани организми и т.н. Това беше през 2005, когато още забраната на ГМО не бе приета от Съюза.
Въпрос на време е да се предаде чрез насекоми и т.н. промененият прашец и така да обземе огромни площи от територия.
Да, вече няма да се създават или поне така се твърди  ГМО, но вредата вече е нанесена и се разпространява.
Не знам дали Ви е известно, но се предполага, че една от причините за изчезването на пчелите е че се хранят с нектар от ГМО. Да, точно така, пчелите изчезват, изчезват цели колонии и причината е комплекс от фактори, един от които е ГМ. Не знам дали можете да си представите какви огромни промени ще създаде изчезването на пчелите.

Бъдещи и настоящи майки, доверявайте се на родното производство, което се предлага на пазарите или което можете да си набавите от градината на село.  Естествените, родни, пресни продукти са най-добрият избор на този етап, повярвайте ми. Мисля, че и сами можете да стигнете до този извод.

# 8
  • Мнения: 334
Estellia, уважавам правото Ви на лично мнение, но няма как да приравните всички зеленчуци, които не се намират на конкретния щанд в Италия и не са домашно отгледани с генномодифицирани.

Ето и конкретните доказателства, за които ме помолихте в началото на темата:



# 9
  • Мнения: 831
Благодаря за поднесените информации. Peace
Мадам Bonduelle-на вас дължа извинение.От любопитство отидох до Фантастико.
Наистина има продукти със пакетаж приблизителен до вашия.Грешката е моя и се извинявам за което. Flutter

# 10
  • Мнения: 334
  bouquet Благодаря за пояснението.

# 11
  • Мнения: 1 259
Бях неприятно изненадана,когато в Фантастико посегнах да си купя Bonduelle -произведено в Китай. Crossing Arms
Не си купих и имам въпрос от къде се внася продукта?

И аз не повярвах на това... благодаря  за доказателството Simple Smile

# 12

Общи условия

Активация на акаунт