случвало ли ви се е нещо подобно

  • 2 220
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте!Вчера бях на четириизмерен и се видя че бебето ми е оплетено 2 пъти в  пъпната връв.В момента съм в 20 с. и 4 д..Акушерката ми каза че бебето много често се въртяло и е напълно нормално да се оправи,но на мен си ми е притеснено.Само трябвало да набюдавам движенията му и  трябва всеки ден да го усещам като рита.Знаете ли нещо по този въпрос и на някой случвало ли му се е нещо подобно.

# 1
  • Мнения: 9 814
Ако остане така до края на бременността ще се наложи най-вероятно бебето да се роди със секцио.
При последното си обръщане дни преди раждането си и дъщеря ми се беше оплела в пъпната си връв. Въпреки това родих нормално.

# 2
  • Мнения: 6 274
По принцип не е хубаво и както ти е казала Франческа, най - вероятно ще се наложи да родиш със секцио....
Това за движенията е от голямо значение - според мен при най - малкото притеснение не трябва да губиш време, а да отиваш на лекар...  Peace
Успех и дано всичко да е наред...

# 3
  • Мнения: 822
Съвсем нормално е ,няма да се притесняваш,то е ощо малко и има пространство да се движи.Ще се отплете! Peace

# 4
  • Мнения: 9 973

Това за движенията е от голямо значение - според мен при най - малкото притеснение не трябва да губиш време, а да отиваш на лекар...  Peace
Peace и аз съм на това мнение

# 5
  • Мнения: 501
Здравейте. И аз съм в 20 седмица и до днес не усещах движения, бях на ехограф, но лекарката не каза нищо за пъпната връв. Каза да запомня кога съм го усетила .Притеснително ли е това че не го усещам  често? Преди малко за първи път го усетих как ритна няколко пъти. Благодаря.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Или, ако непосредствено преди раждането няма промяна, съветът ми е да родиш с операция. Едва не изгубих бебето си заради двойно увита пъпна връв Tired

# 7
  • София
  • Мнения: 12 545
Здравейте. И аз съм в 20 седмица и до днес не усещах движения, бях на ехограф, но лекарката не каза нищо за пъпната връв. Каза да запомня кога съм го усетила .Притеснително ли е това че не го усещам  често? Преди малко за първи път го усетих как ритна няколко пъти. Благодаря.

Абсолютно нормално. Бебето ти все още е много малко и още слабо рита. А и усещането зависи много от това, къде е разположена плацентата и колко е дебела маточната стена. Освен всичко друго, ако самата ти си по-пълничка по-късно ще усетиш ритниците.
Така че спокойно. Има време - скоро няма да ти липсват ритници.  Wink

# 8
  • Мнения: 1 512
Само споко.До края имаш още много време и бебчо многократно ще променя положението си.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ситуацията ще се промени , защото до края имаш още време и то достатъчно  Peace

# 10
  • Мнения: 1 372
Само споко.До края имаш още много време и бебчо многократно ще променя положението си.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
Според мен има време да се 'отвие', но и да не го стори не е страшно, само ще се наложи секцио.

Зрънчо, не се притеснявай. Ще започнеш да го усещаш и по-често и по-осезаемо. Както вече са ти казали зависи от дебелината на матката, плацентата и т.н.

# 12
  • Мнения: 501
Здравейте. И аз съм в 20 седмица и до днес не усещах движения, бях на ехограф, но лекарката не каза нищо за пъпната връв. Каза да запомня кога съм го усетила .Притеснително ли е това че не го усещам  често? Преди малко за първи път го усетих как ритна няколко пъти. Благодаря.

Абсолютно нормално. Бебето ти все още е много малко и още слабо рита. А и усещането зависи много от това, къде е разположена плацентата и колко е дебела маточната стена. Освен всичко друго, ако самата ти си по-пълничка по-късно ще усетиш ритниците.
Така че спокойно. Има време - скоро няма да ти липсват ритници.  Wink
Благодаря. Бях почнала да се притеснявам.

# 13
  • Мнения: 6 711
Не се тревожи! Hug

# 14
  • Мнения: 177
Искам да ти вдъхна кураж. Аз през моята бременност бях абсолютна паника. Притеснявах се за какво ли не. Бъди спокойна и всичко ще бъде наред.

Общи условия

Активация на акаунт