колко време след ражднето ви помагаха роднините?

  • 7 130
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте на всички мами, живот и здраве март месец и аз ще бъда мама! Интересно ми е дали ваши роднини са ви помагали в грижите за бебето веднага след раждането? Аз живея в USA и бабите ще дойдат за първите 2 мес, чудя се дали това ще е достатъчно? На тях им се стои поне още 1 мес, но ние с мъжа ми нещо се дърпаме-свикнали сме за всичко сами да се оправяме и никога роднините ни не са оставали в нас за повече от 1 мес, а сега 3 мес и с баба и с бебе вкъщи не знам как ще ни се отрази. Но нали не сме гледали бебе досега-знам ли как ще е Rolling Eyes

# 1
Здравейте на всички мами, живот и здраве март месец и аз ще бъда мама! Интересно ми е дали ваши роднини са ви помагали в грижите за бебето веднага след раждането? Аз живея в USA и бабите ще дойдат за първите 2 мес, чудя се дали това ще е достатъчно? На тях им се стои поне още 1 мес, но ние с мъжа ми нещо се дърпаме-свикнали сме за всичко сами да се оправяме и никога роднините ни не са оставали в нас за повече от 1 мес, а сега 3 мес и с баба и с бебе вкъщи не знам как ще ни се отрази. Но нали не сме гледали бебе досега-знам ли как ще е Rolling Eyes

ти работиШ ли? ако да, по_добре да дойдат по_късно, когато запо4неШ работа
в на4алото не са необходими
особено пък две...Ще те побъркат  Mr. Green

# 2
  • Italia
  • Мнения: 4 492
За хрониката : и двете ми дъЩери се родиха през март и първия път майка ми остана за 3 седмици а втория за 4ри.
Определено е много удобно да има някой, който да може да те отмени за малко, но това при положение,4е с бабите отноШенията са ОК. Ина4е наистина е доста изнервяЩо. Sick Аз ако трябваШе да съжителствам 3 или 4 седмици със свеки и с малко бебе директно бих се отказала от помоЩта. Twisted Evil

# 3
  • Мнения: 707
Моята майка дойде когато детето беше на 2 седмици. Остана 5 и си замина. Беше ми голяма помощ.
Стига да имате място у вас не е проблем и 3 месеца да останат  Wink.
Моят мъж трябваше да замине в командировка за месец, така че мама беше повече от необходима и полезна. Първото бебе е голям стрес. Мислиш че си подготвен, ама реалността е съвсем друга. Онзи мохабет, че бебетата само ядат и спят (в началото) е казан от някой, който не е имал деца  Joy.

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честито за бебчето!
Момиче, не знаеш какъв таралеж си слагаш в гащите! И двете баби на посещение, че и с месеци  ooooh! Наистина се надявам да сте в много добри отношения, а и те да са в добри отношения помежду си. Честно казано, точно в началото май не са много необходими, по-добре ще ви е вие с таткото да се нарадвате на рожбичката си. Ако бабите са съгласни да помагат повече с домакинството и по-малко с бебето и не дават много акъли, тогава може и да се получи добра ситуация. При всички положения, успех и леко раждане!  Hug

Опс, забравих да кажа как беше при нас: свекървата дойде за 1 месец, когато мъника беше на 1 месец, не ми се месеше, помагаше с готвенето и т.н. После дойде майка ми за 1 месец, когато мъника беше около 3-месечен, и тя също помагаше с готвене и къщата, за което съм много благодарна и на двете.

# 5
  • Мнения: 129
много ви благодаря на всички за отговорите! доколкото разбирам 2 мес ще са предостатъчно.
gioia значи смяташ че в началото сама ще се оправя? аз доколкото знам бебето се кърми на 2 часа, и след това оригване, приспиване....ами кой ще готви, чисти пере и т.н.? ти съвсем сама ли се оправи в началото? мисля да си го гледам 6 мес, после ще почна работа а малкия- на daycare, така сме решили с мъжа ми
иначе с отношенията с бабите нямаме проблем, ама ако не е дълъг престоя Grinning, първо едната ще дойде за 1 месец, после другата, двете заедно-абсурд!

# 6
  • Мнения: 613
Никой, никога не ми е помагал за бебето (вече детето) от ден едно. От житейски истории наоколо се радвам, че е било така. Никой не ми се меси за нищо, няма нужда да балансирам по средата, етс.
Зависи си и от хората, разбира се, но все ми се струва, че "сблъсъци" в подобни ситуации не могат да не се случат.

# 7
  • Мнения: 129
Честито за бебчето!
Момиче, не знаеш какъв таралеж си слагаш в гащите! И двете баби на посещение, че и с месеци  ooooh! Наистина се надявам да сте в много добри отношения, а и те да са в добри отношения помежду си. Честно казано, точно в началото май не са много необходими, по-добре ще ви е вие с таткото да се нарадвате на рожбичката си. Ако бабите са съгласни да помагат повече с домакинството и по-малко с бебето и не дават много акъли, тогава може и да се получи добра ситуация. При всички положения, успех и леко раждане!  Hug

Опс, забравих да кажа как беше при нас: свекървата дойде за 1 месец, когато мъника беше на 1 месец, не ми се месеше, помагаше с готвенето и т.н. После дойде майка ми за 1 месец, когато мъника беше около 3-месечен, и тя също помагаше с готвене и къщата, за което съм много благодарна и на двете.


мерси за пожеланията! Grinning
ами да, точно това мисля да направим-само ще помагат с домакинската работа, а бебето аз ще си го гледам. а те си ме знаят че акъл някой да ми дава не търпя въобще, мисля че няма да има проблем в това отношение. ако можеше таткото да си вземе поне 1 мес отпуска щеше да е супер да си го гледаме двамата, обаче той има само family leave което е неплатено, аз майчинство нямам защото не работя, така че няма как-трябват някакви доходи все пак! Grinning

# 8
  • Мнения: 868
Нямах никакви роднини да ми помагат, а пък преди това не бях държала бебе в ръце, и мисълта да го къпя ме изпълваше с ужас, ще си призная. Можеш да наемеш дула (освен, че помагат при раждане, помагат и след раждане). Дулата ме учеше как да кърмя, как да къпя, и переше, и други дреболии! Преди да се роди детето бяхме напълнили фризера с готвени храни за около 2 седмици.

Ако роднина ще ти е наистина от полза, вместо да пречи, не виждам защо да не дойде за 2-3 седмици... (мм, не знам за повече).  Моята майка беше много болна тогава, иначе с удоволствие би помагала.

# 9
  • Мнения: 3 880
actress, гледането на бебе не е чак такъв хорор, какъвто си го представяш Mr. Green Една майка, в задоволително здраве, може съвсем спокойно да си гледа детето сама, че даже и домакинството да си върти покрай него. Peace
Имам чувството, че тези страховити истории, как не можеш да си вдигнеш главата от непосилна работа, когато се роди бебето, ги разпространяват бабите, за да могат да си осигурят "работно място" при младото семейство Twisted Evil Wink
Аз отказах всякакви помощи, всъщност само майка ми се натисна, защото секърва ми е германка и е далеч от тези мераци да ми се натресе за повече от 2 преспивания Wink, така че с майка се оправих бързо. Обаче леко се притеснявах, защото нали то е много страшно да се грижиш за едно 3-килограмово човече. Каква беше изненадата ми, когато първите седмици спеше с часове, по 5-6 часа на едно спане, събуди се, хапне и хайде пак сън, чак ми се видя скучно, след като се бях мобилизирала за голямата работа Laughing Имах време и за готвене и за пране и за форума даже. Да допълня, че по цяла седмица нямах и мъж, само през уикенда се връщаше тогава. Представям си да обикалях баби през това време ooooh!
Така че хич не се шашкай. А защо и двете едновременно? Не може ли да ги разделиш да дойдат поотделно, все пак нали няма да раждаш тризнаци Wink? Имай предвид, че новата ситуация може да ти подейства изнервящо, като прибавим и хормоните, така че 2 баби в продължение да два месеца едва ли са добра идея Confused

# 10
  • Мнения: 3 521
Майка остана 4 седмици - много добре се чувствах, беше ми голяма помощ - не толкова с опит, колкото като компания и ...а бе мама си е мама Laughing, активната от страна на свеки "помощ" в същност започна след 2 г. - спане при баба, някой и друг откраднат час и т.н.

# 11
  • Мнения: 3 804
на мен през първите 2 месеца ми помага майка-те когато се раждаха големите си живеехме в БГ ,но за 3тата специално се прибрах в БГ,от свеки помощ мога да о4аквам само в изклю4ителни ситации
Според мен е по добре някой да помогне поне в на4алото,след това ве4е е по лесно,но 2 баби едновременно ще ти е в пове4е Peace

# 12
  • Мнения: 7 914
пред 2 баби едновременно..бих предпочела да съм сама Peace

майка ми помагше първия месец -  има си плюсове и минуси Rolling Eyes.. дали бих повторила ситуацията не знам, -  вероятно, но нещата биха стоили по много по различен начин Peace

# 13
  • Мнения: 580
Аз също повиках майка, да ми помага в началото с къпане и с преобличане. После майка била забравила, не смеела да ми се бърка и т.н. и в крайна сметка баща й я къпеше първите 2-3 седмици.
Ако сега имах второ, не бих искала помощ от никого. Това са много важни и хубави моменти, които не бих искала да ми се взимат. Голяма работа, че ще седи камарата с негладени дрехи... Wink
Biba Sparrow го е описала много хубаво.

Не се притеснявай, ако ще имаш помощ и се радвай, ако не пак ще се оправиш.

# 14
  • Мнения: 1 550
Помощ не съм искала, но и имах много леко раждане. Още на следващият ден бях на крака и бях в състояние да се грижа за всичко сама. Макар, че в Холандия идва акушерка за първите 4- 5 дена за по 4 часа (или там колкото покрива медицинската застраховка).
Нашите са помагали по- късно, когато малкия беше вече на една година и аз все още следвах Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт