защо може/не може сокчета - моля за мнение

  • 1 109
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте, може ли да коментирате текста по-долу относно вредата от даването на сокчета преди годинка (цитиран във форума за захранване) и неговата достоверност. Също така много често срещано изказване е, ако е трябвало да се пият сокчета, от гърдите щеше да тече сок, а не кърма.Иска ми се да направя правилния избор при захранването на дъщеричката ми, а колкото повече статии чета в интернет, толкова повече ми се струва, че няма верен ход. Възнамерявам да захраня малката поне след 4и месец, но педиатърът ни настоява за тези сокчета. И се чувствам малко неловко. Засега не й давам нищо освен кърма.

"Защото риска от диарии и алергизиране е много голям.
Диариите от самосебе си са риск за алергизиране.
Проблемът не е в АД, проблемът е в широк спектър хранителни алергии и астма в по-късна възраст.

Това "захранване" освен това:
*отбива децата от кърменето, заменяйки незаменимата кърма с "кисел".
*въвежда храни във възраст, когато децата не могат да усвояват такава (такива) храна.
*въвежда въглехидратни разтвори ("сокчета") крайно неподходящи като храни и водещи до наднормено тегло и пристрастяване към сладко.
*променя радикално чревната флора, водещо до колики, опасност от поява на лактозна непоносимост и други усложнения.
*направо "взривява" бебетата с неспокойствие, ненужно повишен апетит (реактивна хипо-гликемия след хипергликемия от "сокчета" и "кисели"), и силно дневно неспокойствие. Майката-крайно нервна-децата страдат от това.

И защото няма причина да захранвате преди тази възраст.
За никакви "липси" и реч не може да става."

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 20:30 от pezota

# 1
  • Мнения: 5 760
Млякото е единствената храна , която е необходима за бебето да  5-6 м. възраст.В мига на появата на зъбките, а това е при повечето деца 5-6 м. детето вече е нормално да се захранва с други храни освен млякото. Това е и срока за максималното спадане на хемоглобина породи изчерпване на запасите на желязо приет от майката. След 6 м. трябва да се включат жълтък, месо- те са единствените иточници на желязо. То се конкурира с калция от млякото и при непрекъснат прием на мляко децата имат лекостепенна анемия. Сокчетата са източник на необходими витамини и минерали, отговарящи за адекватното развитие на децата.

Общи условия

Активация на акаунт