Как да стимулирам лактация при цедене?

  • 645
  • 5
  •   1
Отговори
  • Временно
  • Мнения: 788
Положението е следното:цедя се от 5 месеца,но откакто захраних кърмата ми много намаля.Но тъй като в момента дъщеря ми отказва да се храни нормално,харесва само кърмата(отказва ми предлаганото АМ) има ли начин да стимулирам лактацията.В момента цедя 3 пъти на ден,като всеки път количеството е различно-един път 100мл,един път-40мл,един път-60мл.Освен по-често цедене някаква храна,нещо друго което да ми помогне има ли?

# 1
  • Мнения: 8 242
Най-вече честото цедене Simple Smile
Иначе - овесени ядки, бирена мая.. пържолки  Mr. Green И много течности Simple Smile

# 2
  • Мнения: 405
А има ли начин да я кърмиш или поне да я гушкаш докато цедиш? На мен това много ми помагаше.

# 3
  • Мнения: 21
в едно списание майка  беше споделила, че стимулирала лактацията си със следната смес -50 гр. семена от копър, 50 гр. семена от коприва и 50 гр. семена от анасон, се смесват с мед и се яде по 3 пъти на ден. 
малко неприятен вкус, но отличен резултат. на мен не ми се е налагало да пробвам.
успех

# 4
  • Мнения: 561
Браво на теб, че толкова време си успяла да храниш с изцедена кърма!  bouquet Искрено се възхищавам на хора като теб.
И аз съм чувала, че гледането на бебето стимулира лактацията, също и за бебешкия плач.

# 5
  • Временно
  • Мнения: 788
Най-вече честото цедене Simple Smile
Иначе - овесени ядки, бирена мая.. пържолки  Mr. Green И много течности Simple Smile
Овесени ядки закусвам всяка сутрин. Peace Май наистина обаче трябва да наблегна на течностите,че с тях съм скарана по принцип. Embarassed

Atti,да я кърмя нямам никакъв шанс.Пробвала съм,но отдавна се е отбила. Sad
А иначе докато се цедя,тя винаги е до мен!
jema,в началото пиех чай от анасон и копър,така че сега може да пробвам и тази рецепта.
easy,благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт