Мнооого скандали...за нищо!!!

  • 4 585
  • 48
  •   1
Отговори
Знам,че пак е поредната такава тема...
И аз съм регистрирана,но желая анонимност.
Живеем с приятеля ми от 1 година заедно.Напоследък изключително често се караме и винаги скандала започва от нещо незначително ( напр. кой повишил леко тон на другия и т.н.-абсолютни глупости) и завършва със сълзи и истерии (от моя страна).Много се изнерви положението.Никой не отстъпва,аз избеснявам.Той не ме успокоява,а също отвръща на заяждането...Лошото е,че като се ядосам и не мога да успокоя-заяждам се,викам и т.н.
Кажете ми моля,някой преживял ли е подобно нещо и преживява ли се изобщо.Мисля да потърся специалист,но не знам кой точно.Ако някой е минал п/з такъв,моля да ме насочи.
А толкова се обичаме и искаме да сме заедно.Просто явно не сме един за друг.Страх ме е,че може да потърси утеха другаде (знаете как е).
Направо вече ще се побъркам...

# 1
Кажете ми моля,някой преживял ли е подобно нещо и преживява ли се изобщо.Мисля да потърся специалист,но не знам кой точно.Ако някой е минал п/з такъв,моля да ме насочи.

Аз   bouquet

Трудно е, за това може да има адски мнго причини - може той да си има проблеми, а ти да реагираш на неговата изнервеност, може ти да си зла от нещо и той да не иска да търпи отношението ти...

Трябва и двамата да се научите потискате избухването - просто преди да подивееш си кажи :"Струва ли си нервите, струва ли си да направя така, че този човек да си тръгне заради една глупост". ако не можеш, намерте друг начин да си избивате емоциите - спорт, секс, разходки (не задължително заедно  Laughing )

Друг вариант е да смениш противозачатъчните  Laughing

# 2
  • Мнения: 293
При нас нещата горе долу стоят по същия начин.Като сме добре сме добре , обаче като се почнат тия дразнения и караници започвам да мисля,че не е човека за мен.Лично аз смятам да говоря сериозно с него по повод тия неща макар да знам,че няма как да го променя....Много е трудничко да решиш но най-вероятно не сте един за друг.....

# 3
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Единственият изход е да се говори. Да си изясните защо се заяждате непрекъснато. Вероятно има други фактори, които ви изнервят и си намирате отдушници един на друг.

А вероятно е и просто да не може да делите един дом, да не си пасвате. Макар че пишеш, че от 1 г. живее заедно. Не е малък период. От началото ли е така?

# 4
За скандалите винаги има причина! Трябва да разбереш каква е !

# 5
Може да се каже,че почти от самото начало е така.
Мисля,че просто никой никога не може да приеме мнението на другия,което води до конфликти.
Интересува ме това с психотерапевт дали може да се промени???

# 6
  • Мнения: 1 849
Може да се промени само с  промяна начина на мислене.

# 7
  • Мнения: 293
Всеки човек е психотерапефт сам на себе си. Тоест ако вие не можете да комуникирате правилно както в случая и ние никакъв психотерапефт няма да спаси отношенията ви.Така мисля аз....за жалост

# 8
  • Мнения: 2 448
Уоу, от една година и вече скандали?  newsm78 Сериозно бих се замислила за тази връзка. Че то обикновено през първата година имаш желанието да сте като ваденки и всеки негов недостатък ти се вижда като "индивидуалния му чар".  Laughing

Ама знае ли се, може би просто ти да си истеричка и да се държиш така с всеки, с който евентуално би живяла.  Thinking Защо не отидеш на невролог да те прегледа колко добре си с нервите и тогава да решиш дали е от несъвместимост между двамата или лично твой проблем?

# 9
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Едва ли....според мен това си е чисто незачитане мнението на другия...липсва диалог...подредете си приоритетите.Мъжете са по първични...Остани сама със себе си и реши дали такъв начин на живот те удовлетворява.Надявам се да намеришправилния път към него...

# 10
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Може да се каже,че почти от самото начало е така.
Мисля,че просто никой никога не може да приеме мнението на другия,което води до конфликти.
Интересува ме това с психотерапевт дали може да се промени???

Значи може би вариантът е, че не сте един за друг и не си пасвате.
Но това е само мое мнение. Ти най-добре би трябвало да знаеш причините.
Говорете.

# 11
  • Мнения: 293
Пасинет кво направи момичето бе ?
Аз имам същия проблем и то само с половинката.Имам приятели,родители,неговите родители,колеги- отношенията ми с тях са уравновесени и спокойни.Нямам нужда от лекар.както мисля,че и тя няма. Много добре я разбирам. Аз с моя живея от 2 години,вярно е,че в началото не се забелязва тази липса на комуникация или по скоро живеенето в два различни свята но с течение на времето усещаш,че нито ти намираш верния път към него нито той към теб и така и двамата не са удовлетворени. В моя случай явно става дума за непознаване на половинката а това от своя страна до неразбории.....

# 12
  • Мнения: 2 448
Пасинет кво направи момичето бе ?
....

Е , добре де, ами след 10 години тогава какво става? Ако така тръгва едно съжителство не е ли по добре, ако се види, че проблема не е някаква неуравновесеност на едната страна , всеки да си поема по пътя.
Скандалите за незначителни неща не за незначително нещо! И това го казвам съвсем отговорно. Защото несъзнателно натрупват негативна енергия към този, който ги провокира (в случая партньора) и в началото любовта тушира нещата, но постепенно тази неприязън, която остава убива любовта. И ако междувременно сте си народили деца и се усетиш късно, че всъщност не сте един за друг, какво правим?  newsm78

# 13
  • Мнения: 2 388
Липса на диалог може би.
Да, преживявала съм такова нещо, но не през първата година.

# 14
  • Мнения: 543
Пасинет кво направи момичето бе ?
....

Е , добре де, ами след 10 години тогава какво става? Ако така тръгва едно съжителство не е ли по добре, ако се види, че проблема не е някаква неуравновесеност на едната страна , всеки да си поема по пътя.
Скандалите за незначителни неща не за незначително нещо! И това го казвам съвсем отговорно. Защото несъзнателно натрупват негативна енергия към този, който ги провокира (в случая партньора) и в началото любовта тушира нещата, но постепенно тази неприязън, която остава убива любовта. И ако междувременно сте си народили деца и се усетиш късно, че всъщност не сте един за друг, какво правим?  newsm78

Намираме си любовник, който ще е нашата утеха
По-интересно е след 15 години какво става дори и без скандали за незначителни неща?

Общи условия

Активация на акаунт