Кога оставихте детето да се къпе само

  • 5 028
  • 51
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
Колко годишни бяха децата ви когато преценихте,че вече са готови да се къпят сами?

Вчера влезнах да къпя Светльо и той през цялото време не ми даваше аз да му помагам.Натърка се със сапун и после се изплакна.Справи се учудващо добре,дали е време да го оставям да се къпе сам?

# 1
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми се къпе сама вече повече от половин година.
И бих казала, че се справя повече от успешно, даже на моменти се престарава.
Вика ни само да й насапунисаме гърба.
За мен това е по-добрият вариант, отколкото да влизам да къпя 10 годишното си дете, както прави снаха ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Ааа и аз съм далеч от мисълта да го къпя до трети клас.Мен ме оставиха сама в банята на 6години и честно казано повече играех отколко да отделям време на сапуна.Затова останах учудена Simple Smile

# 3
  • Мнения: 800
Дъщеря ми бе на 1 г. и половина, когато се къпехме заедно -аз на душа, тя в детската си вана, но сама (единственото за което помагах бе изплакването на косата й от шампоан, а за ежедневното сапунисване на тялото не иска да й помагам оттогава. Сега се включва и синът ми, който е на 1 г. и 9м. и се сапунисва и плакне самичък (и той във ваничка). Купонът в банята е налице всяка вечер - две ванички и аз под душа.

# 4
  • София
  • Мнения: 395
Децата обожават да се плацикат в вана, корито, басейн и други водни  пространства.
Мисля ,че едно дете към 3год. мога се остави за малко да си поиграе и понакисне във ваната.
Марио е на 8г. и се къпе сам.Аз влизам само да направя оглед.

# 5
  • Мнения: 8 999
Нито разполагам с толкова време /винаги всичко при нас е разчетено до секунда/, нито пък ми се мие всеки ден баня. Предпочитам аз да ги изкъпя за 10 мин, отколкото да ми се точат с часове, да олеят цялата баня и в крайна сметка да не се хигиенизарат като хората.
За абитуриентския бал може и да им позволя да си теглят един душ самостоятелно!

# 6
  • Мнения: 941
във ваничката я оставям каката да си се кисне докато реши че се е наиграла, после и асистирам а тя се сапунисва, аз и мия главата, но ако я оставя сама да върши тези неща сигурно ще стои цяла вечер в банята да си се полива и  играе, затова аз контролирам и давам зор за бързо къпане, може би след година ще почне сама да се оправя

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
На 2г. и половина дъщеря ми искаше да се къпе сама /аз й миех косата/ - даже тема пусках тук не й ли е рано. Сама си миеше зъбите от 1 годишна някъде...
Сега е 4 и половина и ... аз я къпя и аз й мия зъбите отново. Просто мина периода на интересното и сега е по-лесно мами да играе ролята на слуга.  Mr. Green

За сега ми доставя удоволствие и на мен. Възнамерявам до след около година да съм се оттеглила в заслужена пенсия от тези задължения.  Whistling

Ако има интерес и желание - да се къпе сам.

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 380
Големият ми син отдавна се къпе сам, друг въпрос колко качетвенно  Crazy
За това му правя изненадващи проверки, и се е случвало да го намеря пеещ със слушалката на душа, а водата да си тече....
Сега знае, че проверявам и гледа да се къпе добре.
Зъбите имаше период в който обичаше да мие сам (когато беше на 2 год.), после започна да си хапва паста за зъби, а зъбите да тръкне точно 2 секунди.
За това вечер аз му мия зъбите, сутрин той, но аз съм наблизо и наглеждам церемонията.
Малкият освен ритане с крака във ваничката и опити да изкъпе и мен, няма други мераци.

# 9
  • Мнения: 4 841
Откакто стана на четири, оказвам само "логистична подкрепа"  Joy
Нагласявам водата, подреждам гъбки, душ-гелове, шампоани... По някое време ме вика да му натъркам гърба. Накрая ме вика да му сваля подвижния душ за изплакване и да му подам хавлията. Обмислям смяна на душа (да не е толкова нависоко) и слагане на ниска закачалка, та да се освободя и от тези задължения  Sunglasses
Справя се отлично сам.
Но все пак е момче и има пет косъма на главата, за момиченцата с буйни и дълги косички не знам как биха се справили с измиването на косата.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
За купането и игрите във ваната,то това е ясно.Откакто и Лъчезара се присъедини могат да изкарат часове
Става въпроса за влизане,насапунисване,изплакване и излизане.
Иса благдаря ти за отговора.Дано не се присети някой ден,че все пак е по-лесно някой друг да го къпе(както напоследък се случва с доста неща)
baibibi  много ми харесва становището ти Simple Smile

# 11
  • varna
  • Мнения: 676
Когато стана на 7 започна да се къпе сам.Аз само наглеждам дали се справя качествено.

# 12
  • Oslo
  • Мнения: 659
От 6 г. възраст се къпят сами. Нито наглеждам, нито проверявам. Преди това напомням какво се прави в банята, за да излезеш наистина чист от там, а не само мокър.. Laughing Момчета са.

# 13
  • Мнения: 14 654
Някъде на 4 и нещо. Сега е на 5, аз му мия само косата.

# 14
  • Мнения: 4 290
Все още аз или баща му го къпем. Абсурд да го оставя сам в банята на този етап, пробвала съм - катастрофа!

Общи условия

Активация на акаунт