Здравейте всички.Искам да започна една тема която мен лично много ме вълнува както и много мой познати - Здравната каса.Предполагам всеки един от вас се е спречквал по някакъв начин с Нея и има впечатления.Аз съм здравен работник и съм от двете страни - и пациент, и работещ в здравната сфера.Не знам кой определя правилата на касата,но тази система която работи в момента не лекува, а по скоро разболява.Не знам какво точно разбират под думите "здравна каса", но аз разбирам място където да си внасям някакви парични средства и когато ми потрябват за мен или моето семейство да мога да ги ползвам.А не да внасям пари и когато ми потрябват  да вадя от джоба си да плащам допълнително "Защото здравната каса не поема това" или "Вече нямам направления.Върви на частно ако искаш да се прегледаш".А как е при личите лекари.Отиваш да се прегледаш профилактично при джипито и се връщаш болен, защото си стоял с часова в коридор който е студен, пълен с кашлящи и боли хора, който бухат срещу теб и детето ти като хронични пушачи. SickА да не се случва да стане някаква злополука и да се наложи да се лекуваш продължително, а нямаш осигуровки за няколко месец, нищо че ти не си ползвал здравни услуги за този период и какво става тога?Или нямаш нито един месец пропуснат, но като отидеш на операция ти казват:"Здравната каса поема операцията и струва толкова пари.Но трябва да оставиш дарение за болницата еди каква си сума"или"Касата поема операцията, но не и консумативите за лечението."Надявам се да не ви се е случвало такова нещо, но си горно всеки един от вас има някакво мнение по въпроса.
Пишете за да обсъдим какви предложения имате и разкажете случки с вас. newsm12