За спането сам в стая

  • 4 594
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Здравейте,

имам син на 3 год и 6 мес. и от няколко седмици има своя стая - опитваме се да го приучим да спи сам в стаята си, но.... без особен успех  #Cussing out...снощи даже се напишка през ноща, а от доста време сме без нощен памперс и не ни се беше случвало /не съм сигурна, че е от това, но си мисля, че сигурно това е стрес за него, при положение, че до сега е спал с нас в една стая... /

моля ви споделете опит.... Praynig

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Малкият ми син спи вече година сам в детската ( в началото сам, сега с брат си ).
В началото беше доста уморително - будеше се по 5-6 пъти нощем, сякаш да се увеери, че ще се отзова.
Постепенно събужданията му намаляха. Сега се буди най-много 1 път нощем и то не всяка вечер.
После имаше адаптация да спят на двуетажното легло с брат си, защото като знаеше, че Вики е горе, все искаше да му говори, а Вики все му правеше смешки.
Пак имаше около седмица адаптация. Сега батко му ляга половин час по-рано и вече е заспал, когато слагам Стиви. И като няма никакви шумове и закачки, малкият заспива до 5мин. сам.  Добре, че големият спи като пън и ако малкият се разбуди нощем не го чува.

# 2
  • Мнения: 14 654
Никога не съм имала проблеми заради това. Синът ми се премести да спи в отделна стая на година и половина - в голямо легло. После имаше период, в който спеше в нашата стая и като стана на 4 - окочантелно се изсели в стаята си. Може детето ти да изпитва страх от нещо - разбери дали е така и работете в тази посока.

# 3
  • София
  • Мнения: 175
Темата ме вълнува много, защото и аз мисля да отделя 3 годишния си син в отделна стая скоро. Мислите ли, че е удачно в началото аз или татко му да оставаме да спим при него или директно да го оставим сам?

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 376
Според мен направо го преместете само, без никой друг в стаята.
В началото при следобедният сън, като предиобед си е играло в стаята, за да свикне с обстановката.
Ние така направихме. И в никакъв случай ако се разплаче нощем не го взимайте при вас отново. Давай вода, успокоявай и полсе си излизай. Вярно, в началото може да е изтощаващо, но децата свикват. После сами си търсят личното пространство.

# 5
  • София
  • Мнения: 165
И аз съм за личното пространство. Ние сме по-малки, но вече е в оделна стая. Още сме в преходния период, но приблизително две вечери седмично си спи по цяла нощ сама в стаята. Преместих я след рожденният й ден. Мъчат ни зъби и за това ставаме доста често нощем. Но като каже , че ще спи - няма никакъв проблем.  Върнахме се ( заради въпросните зъби ) отново на вариянт приспиване, но после я пренасям в нейната стая. Според мен всичко е строго индивидуално. 

# 6
  • Мнения: 2 829
Аз преместих сина ми в отделна стая,  като стана около 2 г. Дотогава спеше на спалнята до мен. Първо, обаче известно време му говорехме колко е порастнал, как сега вече ще си има собствена стая и колко е хубаво. Той съпреживяваше с нас монтирането на мебелите, после всички ни водеше да ни показва стаята си и се възхищаваме. След това с огромно желяние отиде там да си спи-но аз лягам до него, приспивам го и тогава се местя в спалнята. Отначало и моят син се будеше по няколко пъти нощем и ме викаше за да провери дали ще се отзова. После се успокои и започна да си спи по цяла нощ. После пак имаше един кофти период-почина свекър ми, а свекърва ми го гледа през деня. Детето явно усещаше напрежението и тъгата в къщи. Започна пак да се буди нощем и започна да се напишква. Тогава започнах да отивам при него и да спим сгушени почти през цялата нощ-за да усеща сигурност и да се успокои. Резултата-още от първата вечер спря да се напишква, за около седмица-две пак спря да се буди и аз си се върнах да си спя при мъжа ми.

П.П. Опитвала съм вместо аз да се местя при него да взема дребния при нас-но той категорично отказва, иска си в неговата стая.

# 7
  • Мнения: 9 814
Въпреки че, има самостоятелна стая вече три-четири месеца дъщеря ми отказва да спи в нея  без мен. ooooh!
Така аз лягам на едното легло, а тя на другото, е след като заспи се опитвам да се преместя, но по някое време се буди и идва в спалнята. Живот и здраве да се роди второто ми дете още към края на първата година ще го отделя в стаята при кака му.

# 8
  • Мнения: 231
yanast, и ние така му говорим отдавна, как понеже е голям трябва да си има самостоятелна стая. Той се радва за това и няма грижа, проблемът е в нас сигурно  Tired , понеже аз се безпокоя, ако се събуди през ноща /не се случва често, но се случва/ как ще ходи сам на тоалетна, като спи в креватче с решетка, а спалните ни са уж съседни стаи, но някак си не се чува, освен да си вземем бебефон newsm78

# 9
  • Мнения: 2 829
Merry Rascal, моят син спи на легло без решетка (обикн. легло за възрастни), за да мога да лягам до него и да го приспивам. Затова и няма проблем ако нещо е неспокоен пак да легна при него и да поспя в неговото легло докато се успокои.
Моят син също не може сам да отиде до тоалетната, и той, когато започна да се напишква го правеше тихичко, без изобщо да даде знак. Аз просто реших че напишкването е от стрес и започнах целенасочено да го гушкам повече, денем и нощем (първите 2 нощи си спах при него изобщо). Той всъщност обикновено изобщо не пишка през нощта и откакто се успокои пак спря.
Преди да го преместите в отделна стая малкия пишкаше ли нощем? Откога е отделен? Има ли някаква друга промяна в живота му?
Според мен ти сама ще намериш проблема и решението-при моето дете решението на повечето проблеми е гушкане, внимание, и да го уверя че всичко е наред, че е на сигурно място, че го обичаме винаги много и всичко ще е наред Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря сама изявяваше желание да си има детска стая. На 3 годинки и направихме стаята и тя с желание си се настани там. Нямала е проблеми със спането.

# 11
  • Мнения: 231
yanast, вероятно това е решението, за да са по-спокойни  малчовците! Повече внимание, и моята интуиция така говори, но ми се искаше да чуя и ваши мнения, з акоето ви благодаря! Преди това не се е напишквал нито веднъж... !
Надявам се това да помогне да се справи бързо с промяната!

# 12
  • Мнения: 371
Аз направих стая на сина си когато беше на 2г..като мислех само да му преместя целия антураж там и евентуално да си играе.
Но той като я видя ахна и веднага поиска да му преместим леглото.Тогава изхвърли и биберона през прозореца и отказа памперса.
Твоят син е във възраст,в която се пораждат страхове и самотност и мисля че ще ти е малко трудно.
Аз ползвам бебефон и не бих била спокойна без него Peace
Дай му някоя любима играчка да спи с нея...

# 13
  • Мнения: 27 524
Аз съм ЗА спането на детето/децата в стаята с родителите до около 6 годишна възраст. Преди това (даже и след понякога) си е стрес за тях да са сами. Не го одобрявам  Peace

# 14
  • Мнения: 1 561
По мое наблюдение повечето родители имат такива проблеми  в тази възраст.
Ние я отделихме още от бебе и нямаме такива проблеми.
Просто трябва търпение , някои дни сам на светната лампа и приказки, други дни при вас.
Просто му дайте време.
Колкото са по-големи, трудно свикват с такива промени.

Общи условия

Активация на акаунт