Акне от фон дьо тен?

  • 6 237
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Отскоро ползвам фон дьо тен и започнаха да ми излизат пъпки по брадичката. Пъпките не са с бяло или черно връхче, а подкожни, подути и болезнени. Чудя се дали е възможно да е от фон дьо тена  newsm78 Той е хубав, не е някой боклук, но не знам какво да мисля, защото досега не съм имала пъпки. Случвало се е по някоя и друга да ми излезе около цикъл, но не е както сега  Sad

# 1
  • Мнения: 3 782
Не мисля че появата на тези пъпки може да се дължи на използването на ФДТ. По-скоро може да е предизвикано от недобре почистено лице, след използването на ФДТ-на.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 972
Не мисля че появата на тези пъпки може да се дължи на използването на ФДТ. По-скоро може да е предизвикано от недобре почистено лице, след използването на ФДТ-на.

възможно е да не е точно акне, а да си алергична към този фон дьо тен.

# 3
  • Мнения: 49
Не мисля че появата на тези пъпки може да се дължи на използването на ФДТ. По-скоро може да е предизвикано от недобре почистено лице, след използването на ФДТ-на.

Почиствам си грима първо с измиващо средство за лице, после нанасям тоник с памучен тампон и накрая слагам крем. Мисля, че добре почиствам или греша  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 224
Отскоро ползвам фон дьо тен и започнаха да ми излизат пъпки по брадичката. Пъпките не са с бяло или черно връхче, а подкожни, подути и болезнени. Чудя се дали е възможно да е от фон дьо тена  newsm78 Той е хубав, не е някой боклук, но не знам какво да мисля, защото досега не съм имала пъпки. Случвало се е по някоя и друга да ми излезе около цикъл, но не е както сега  Sad
Може да са хормони, пусни си едно изследване  Peace

# 5
  • Мнения: 3 521
Спри да използваш фдт за 2-3 седмици, ако изчезнат пъпките значи причината е в него.
За протокола - да възможно е, на мен ми се появяват леко зачервени, подкожни пъпки от един фдт на Елизабет Арден.

# 6
  • Мнения: 49
на мен ми се появяват леко зачервени, подкожни пъпки от един фдт на Елизабет Арден.

Същата работа, значи. Аз ползвам обаче Калър Стей на Ревлон. А къде ти излизат - само на брадичката ли или по цялото лице? Защото на мен бузите и носът ми са идеално чисти, само по брадичката се появяват.

Аз вече спрях да го ползвам от тази седмица, да видим  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 1 224
Имах абсолютно същия проблем 1 към 1.  Peace

Оправих се със Зинерит и още нещо, но не помня как се казваше..

# 8
  • Мнения: 49
Имах абсолютно същия проблем 1 към 1.  Peace

Тогава що първоначално ме прати да си пускам хормони  Wink
От същия фон дьо тен ли се изпъпчи?

# 9
  • Мнения: 1 224
Имах абсолютно същия проблем 1 към 1.  Peace

Тогава що първоначално ме прати да си пускам хормони  Wink
От същия фон дьо тен ли се изпъпчи?
Защото ми се получи от объркани хормони, за това.
Под "абсолютно същия проблем" визирах пъпките по брадичката.
Иначе този ФДТ съм го ползвала, но не се опъпчих. 

# 10
  • Мнения: 3 521
А къде ти излизат - само на брадичката ли или по цялото лице?

Между долната устна и брадичката, най-много в ъгълчетата, където се събира меката тъкан, също по скулите откъм косата и по сгъвката между брадичката, шията и ухото(баси обяснението ударих ooooh!)

# 11
  • Мнения: 49
Между долната устна и брадичката, най-много в ъгълчетата, където се събира меката тъкан

И как реши проблема  Thinking Само спирането на фон дьо тена ще помогне ли  Crossing Arms

Защото ми се получи от объркани хормони, за това.

Ти спомена само за мазила. Нещо хормонално пила ли си, за да се оправиш или само си се мазала?

# 12
  • Мнения: 1 224
Не съм пила нищо хормонално все още. Първо си изчистих лицето.

# 13
  • Мнения: 49
Не съм пила нищо хормонално все още. Първо си изчистих лицето.

Защото знам, че в такива случаи, когато изпъпчването е на хормонална основа се приемат противозачатъчни или нещо подобно и всъщност това е лечението.

А какви точно хормони трябва да си пусна, ако реша? И как става това - давам кръв в лаборатория ли?

# 14
  • Мнения: 1 224
Аз мисля, че точно от противозачатъчни са ми объркани, та не исках да си ги " оправям" с тях.
За хормоните се консултирай с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт