Какво следва, ако сме с алергия към глутена?

  • 1 242
  • 3
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Здравейте Д-р Слънчева!
Доста съм притеснена, тъй като синът ми, койте е на 9 месеца ( коригирана възраст 7 ) за последните 8 дена повърна обилно 5 пъти. Той и преди е правил така, като се задави, но сега е по различно, става по време на ядене или малко след това. На 9-ти сутринта започнах въвеждането на глутена с 2-3 лъжички каша. Малко след ядене повърна обилно, вечерта също. Не го свързах с глутена и продължих с лъжичките сутрин. Така без проблем до 13-ти, когато повърна към края на закуската. Реших че го прехранвам, защото той не стои мирен докато яде и ние го разсейваме с играчки, та си помислих че се отнася и преяжда или не гълта хубаво. Но вечерта пак повърна още по средата на безглутеновата каша, сякаш не можа да уригне. Продължих с глутена сутрин, но започнах да го храня много бавно и внимателно и да не го насилвам изобщо, така започна да изяжда не повече от 100 - 150 грама на ядене и като го видех, че прави физиономии да повръща, спирах. Сега яде почти наполовина от преди, но снощи пак повърна след като беше ял безглутенова супа. Вече съм почти сигурна че е от глутена. Но защо повръща през 4 дена. Иначе няма разстройство, запечен е. В рода ни няма никакви алергии. Той яде всички видове плодови, зеленчукови и месни пюрета, яде дори кисело мляко без проблем. Единственото друго ново нещо в периода е първото ни зъбче, но повръщане от зъб........Какво мислите? Дали е непоносимост към глутена? И ако да, сега кога мога да опитам пак и означава ли това, че ще се ограничаваме цял живот или има вероятност да отшуми, ако сега не му е съвсем зряла храносмилателната система?

# 1
  • Мнения: 5 760
Алергията към глутена се проявява с балониране на карема, мазни сиви и зловонни изпражнения и изоставане на тегло, анемия и ред други оплаквания. Доказва се със специални изследвания и биопсия на червата.
Не ми се струва , че това е алергия към глутена- просто детето не харесва тази каша.

# 2
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Благодаря Ви, д-р Слънчева. Сега вече ядем глутен и няма проблем. Явно това повръщане не е било от глутена, просто съвпадна с захранването. Той е доста злоядо дете и преяжда от малко. Сега така си го обяснявам. Продължава да повръща от време на време, когато го залъжа да хапне повече от 150 грама. Някъде толкова изяжда. Знам, че е малко, но иначе повръща всичко.

# 3
  • Мнения: 5 760
color=darkred]Просто не харесва тази каша с глутена Hug
 Глутеновата алергия има други симтоми- раздут корем, миризливи, сиви и обемни изпражниня, много мазни. Проявява се с интервал от 10.15 дни.
Спрете за известно време кашата или я давайте заедно с продово пюре.[/color]

Общи условия

Активация на акаунт