Подаръците- кога на Коледа и/или Нова Година?

  • 10 374
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 814
Доста се чудя дали на Коледа и/или на Нова Година да подаря подаръците на детето си?
И двата празника се зачитат у дома и се празнуват подобаващо.
А пък и детето знае, че на Коледа идва дядо Коледа, а дядо Мраз на Нова година.
И още от сега пита кои от двамата какво ще й подари.
Купила съм й три неща, които са свързани по между си /кукла, количка за нея и кошарка/ и не ми се ще да ги разделям, а пък да й купувам още подаръци не мисля, че има смисъл.
Та въпросът ми вие как процедирате?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Според мен Коледа си е времето за Коледните подаръци, а пък Нова година е само повод за празнуване по случай идването й. Това, че навремето, в нашето детство имаше дядо Мраз и той донасяше подаръците на Нова година, ни кара да се чудим сега кога да подаряваме. Затова аз лично смятам изобщо да не го представям дядо Мраз на моя син като порасте, а да го "запозная" само с дядо Коледа, който ще носи подаръците. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 800
При нас Дядо Коледа идва на Коледа. Опитах се миналата година да обясня, че няма и Дядо Мраз, който свекърва ми набутваше в програмата и ме принуди да купя още някакви играчки. Сега твърдо съм решила, че него просто ще го отрежем - това е положението при нас. Дядото Коледа и без това минава през бабите и лелите и оставя и там подаръци за децата. Стига толкова дядовци, аз също съм свикнала с Дядото Мраз от детството си, но сега новата година ще си я посрещаме и празнуваме без дядовци.

# 3
  • Мнения: 8 999
У нас идва само дядо Коледа. Каквото има за даване, го оставя под елхата късно през нощта на Бъдни вечер /толкова късно деца не може да се мотат будни още/, подаръците чакат и сутринта на Коледа /25.12/ се разопаковат.
Вие защо сте защо сте внедрили този дядо Мраз? Той носи студ, сняг и е помощник на баба Зима. Няма никакво място сред подаръците.
Откъде такъв дуализъм ви е обзел?

# 4
  • Мнения: 9 814
Вие защо сте защо сте внедрили този дядо Мраз? Той носи студ, сняг и е помощник на баба Зима. Няма никакво място сред подаръците.
Откъде такъв дуализъм ви е обзел?

Внедриха го бабите, "сега като дойде дядо Мраз...", "сега като не слушаш дядо Мраз...." и пр. ooooh!
Опитвам се да обясня, че Мраза отшумя с идването на демокрацията и откритото празнуване на Коледата, но ефект никакъв.
Аз също от както дъщеря ми посрещна първата си горе-долу осъзната Коледа на 1г. и 3 м. винаги съм подарявала подаръците на този ден.

# 5
  • Мнения: 371
Дядо Коледа идва късно през ноща на Бъдни вечер и ги оставя под елхата.
Сутринта на Коледа ние ги намираме Simple Smile
А Дядо Мраз носи много лакомства и нещо дребничко

# 6
  • Мнения: 2 307
В нашето семейство подаръци се подаряват на Коледа.
Т.е. през ноща на Бъдни вечер дядо Коледа идва и ги оставя под елхата.Сутринта на Коледа се разопаковат.

И моето дете се обърква между дядо Коледа и дядо Мраз,защото в песничките ,стихотворенията и приказките на близки и приятели присъстват и 2-та дядовци.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
У нас идва само Дядо Коледа. Идва на Бъдни вечер късно Wink. Дядо Мраз не съществува. За Нова Година сурвака наред за здраве и с паричките, които събере и купувам нещо.

# 8
  • София
  • Мнения: 175
Ще дам подаръците на близките ми на Коледа. За Нова година ще купя нещо мъничко само на детето.

# 9
  • Мнения: 994
В нашето семейство подаряваме и на 2та празника. И на Рождество и за започването на Новата година.
За тях няма дядо Коледа (не знам защо, но дядо Коледа ми звучи доста по-странно от дядо Мраз), те му казват Санта (което е по-пулярното именуване, на мястото където живеем). За Рождество имат винаги само 2 подаръка - един от нас и един от Санта. На Нова Година  подаръкът е също само един и е от нас.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 16:50 от КТВ

# 10
  • Мнения: 789
Подаръци при нас се подаряват на Коледа. Ива знае, че има дядо Коледа, който ще й донесе гоооолям подарък  Grinning
За дядо Мраз не е чувала - мисля, че само ще я объркам с толкова "дядовци", а и той беше актуален по наше време Wink

# 11
  • Мнения: 27 524
Процедирам (засега) според моите разбирания. А именно - на НГ си ги разменяме. Ортодоксални сме, а не католици.  Simple Smile
И сме с Дядо Мраз, не с Дядо Коледа  Grinning
А иначе в Белгия си ги разменят на 6-ти декември, на Никулден. Ние не  Simple Smile
 

# 12
  • Мнения: 14 654
Каквото има за даване, го оставя под елхата късно през нощта на Бъдни вечер /толкова късно деца не може да се мотат будни още/, подаръците чакат и сутринта на Коледа /25.12/ се разопаковат.
Подаръкът, кой знае защо, при нас го носи джуджето, нито дядо Коледа, нито дядо Мраз.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 90
Аз смятам да му дам два подаръка (голям и малък). Дребна играчка от чувал ана дядо Коледа, кото ще ни посети на Коледа (наш тати ще поеме ролята), а за другият празник мама и тате ще подярят техния си подарък (на нова година). В крайна сметка празнуваме и на Коледа и на Нова година Simple Smile Но така ще е само с детето, иначе за другите роднини и приятели ще има по един подарък, който ще подарим незнайно кога (когато се срещнем и си честитим празниците). ... Дядо Мраз съм обяснила на малкия, че е другото име на дядо Коледа (в крайна сметка изглеждат по един и същи начин). За съжаление лелката в яслата им е говорила за дядо Мраз, пък и в песничките се пее...

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
У нас ще има подаръци на Коледа, на НГ и отделно ще ходим на парти с дядо Коледа, където, естествено, пак ще има подарък.  Embarassed Ами обичам да подарявам Simple Smile Отнася се за децата, възрастните получават един за всичките дни Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт