Помогнете ми да избера подходящия цвят фугин

  • 14 235
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Тоалетната ми ще е в бяло и тъмносиньо. Сега спорим с мъжа ми и не можем да се разберем за цвета на фугина. Аз искам белите плочки да с бял фугин, а сините - със син. Той иска фугина да е еднакъв навсякъде. Да, обаче ако е така няма ли да се накъсат много цветовете, да изпъкне твърде много фугата? Вашите бани как са?
Знам, че ще е най-добре да покажа снимка, но за съжаление нямам.

# 1
  • Мнения: 2 155
Преди време щях да избера бял фугин за белите плочки, но сега, ако имам тази възможност, бих избрала навсякъде по-тъмния цвят фугин. Виждала съм как изглежда едно подобно решение и ми се струва оригинално. Но пак зависи. Подът ли ще е в бяло или стените?

# 2
  • Мнения: 3 830
Подрепям твоя вариант, т.е. цветът на фугина да е в тон с плочките на различните места.

Между другото наистина е по-практично фугинът да е по-тъмен, защото след известно време става на петна, мухъл се появява и т.н. Peace

# 3
  • Мнения: 511

В нашата баня кафевите плочки са с шоколадов фугин ,а бежевите с бежев.Но светлите плочки са само по стените.За бели фуги имай в предвид ,че никога няма да ти бъдат перфектно чисти колкото и да ги търкаш.В кухната съм с цвят ванилия .... и вечно нещо по-тъмничко ме дразни

# 4
  • Мнения: 1 844
аз бих избрала по-тъмния фугин.по-хубаво изглежда,по-оригинално и много по-практично откъм чистене! Peace

# 5
  • Мнения: 3 830

В нашата баня кафевите плочки са с шоколадов фугин ,а бежевите с бежев.Но светлите плочки са само по стените.За бели фуги имай в предвид ,че никога няма да ти бъдат перфектно чисти колкото и да ги търкаш.В кухната съм с цвят ванилия .... и вечно нещо по-тъмничко ме дразни

Така си е. Белите фуги никога не могат да бъдат чистобели за дълго. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 8 999
В нашата баня имаме тъмно кафеви и бежови плочки със съответния цвят фугин - тъмно при тъмно и светло при светло. Ако фугите са контрастни, то ще се очертаят едни квадрати/правоъгълници, а на мен не ми харесва така.

# 7
  • Мнения: 2 388
У нас графитените плочки са с тъмен фугин, а светлите с нюанс, вървящ за тях.
Най - универсален и подхождащ на всичко ( това е мое мнение, разбира се Simple Smile ) е фугин с цвят жасмин.

# 8
  • София
  • Мнения: 958
Тъмни, понеже ако са светли настава сериозно, редовно и силово почистване....... Simple Smile

# 9
  • Мнения: 677
Пак започнахте с чистенето.

Аз пък харесвам светли плочки и светъл фугин.
В къщи е така и банята и кухнята и антрето.
Не ми пречи да поддържам перфектна чистота. Laughing

Само не комбинирай светли плочки с тъмен фугин,че ще стане нещо като "Не се сърди човече".
На светлото светло,на тъмното тъмно.

# 10
  • Мнения: 2 161
Преди около десет години,когато правихме една баня,беше страшно актуално синьото и ние съответно си взехме сини и бели плочки от мартинели,с подходящи фризове.Тогава си избрах и тъмно синя фугираща смес и наистина беше много по-ефектно.А и нали доскоро всички фуги бяха все бели.Аз харесвам цветните фуги,по-тъмни.Виждала съм зелена теракота с червена фуга.В първият момент,преди да видя помещението си казах:цигания.Обаче наистина е ефектно,въпреки абсурдното звучене.

# 11
  • Мнения: 47
Замисъла на авторката най ми допада.В нашата баня идеята е същата -цветовете са други. От опит мога да кажа ,че на тъмен фугин варовика много бързо сменя цвета и даже стои на петна ако не се чисти редовно.

# 12
  • Мнения: 2 161
Мисля,че зависи от качеството на фугиращата смес.

# 13
  • Мнения: 2 498
Според мен фугите ви трябва да са сини.....тоалетната ми е с бели и черни плочки и фугите са ми черни-изглежда доста ефектно Peace....

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Твоят вариант ми харесва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт