Кой от двата бойлера?

  • 1 575
  • 14
  •   1
Отговори

Анкета

DIPLOMAT B-120L NERAJ HORIZ 72266HX  или   Stiebel Eltron PSH 120

Опции:

  • Мнения: 11 607
DIPLOMAT B-120L NERAJ HORIZ 72266HX - http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=01000587

Stiebel Eltron PSH 120  - http://appliances.market.dir.bg/fscat.php?firm_id=3699&id=3307 - 8 поред

Цените са долу-горе еднакви - около 500лв. Като втория излиза толкова с монтажа.......

Дайте ми съвет, моля!

# 1
  • Мнения: 1 844
и двете марки са добри.
лично аз съм чувала обаче че стибел елтрон са едни от най добрите бойлери.
успех

# 2
  • Мнения: 2 155
Нашият Дипломат бързичко се развали, затова и съм предубедена в отговора си. Не бих го препоръчала на никой.

# 3
  • Мнения: 2 388
От двата бих ти препоръчала втория. Почти нямаме клиент, който да не се е ожалил от Дипломат. Препоръката ми е само от тази гледна точка, както виждаш леко е субективна.

# 4
  • Мнения: 3 830
Повечко добри отзиви съм чувала за Стибел.
Лично мнение нямам, понеже не съм имала нито единия, нито другия бойлер.
Успех в избора. Peace

# 5
  • Мнения: 161
Сравняваш неръждавейка със емайлиран бойлер  - два съвсем различни класа уреди.
По принцип водосъдържателя на Дипломата е почти вечен. Може да ти се появят проблеми с боята на корпуса, но там ще пръснеш с онези ацетоновите флакони и няма чак такъв проблем.
Другият ти проблем може да бъде нагревателят. Не съм сигурен, но поради електролизата мисля че някои типове нагреватели се разграждат по-бързо когато водосъдържателят е от неръждавейка. Предполагам, че заводски монтираният ще е съобразен с това, просто след 4-5 години когато издаде багажа трябва да го имате предвид и да си купите подходящ.

# 6
  • Мнения: 2 261
Бойлер ЕДЕСА-перфектен.Цената еjavascript:void(0);
Peace приемлива и добра за продукта Peace

# 7
  • Мнения: 137
 i nie sme s дипломат от 3г и не сме спрели да го поправяме(добре че мъжът ми може). постоянно му горят кабелите, сменяхме регулатора, датчик и не знам си още какво. имаше един период, в които се чудех дали ще има топла вода като се прибера.

# 8
  • Мнения: 511
В друга тема пак съм писала ,че сме със Стийбел ,но 100 литров.Супер икономичен.Никога не го спираме.Вкъщи за първи път нямаме проблем с водата.Преди все се съобпазявахме -нощна тарифа,дали някой ще се къпе веднага след теб.Малко е по-скъп ,но си заслужава.Преди него имахме в предното жилище Дипломат

# 9
  • Мнения: 661
аз пък мога само хубави неща да кажа за Diplomat. баба ми има такъв от 10 години и никога до сега не е имала проблем с него. ние си взехме също такъв и няма никакви забележки.

# 10
  • Мнения: 11 607
Да се отчета....В крайна сметка взехме Дипломат, 120л., неръждавейка....

Благодаря на всички, които се включиха!

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 20:29 от Мама Цоцоланка

# 11
  • София
  • Мнения: 2 132
Когато взехме апартамента имаше бойлер Дипломат, с който се мъчихме една година все не беше наред. Накрая ни омръзна и си купихе нов пак Дипломат- нямаме проблем с него и дано да е така и за напред. От двете марки които гледаш май няма значение коя ще избереш, аз обаче бих избрала вертикален бойлер, т.е. http://appliances.market.dir.bg/fscat.php?firm_id=3699&id=3307


Ехх...докато си събера мисълта и взехте бойлер  Laughing Да си го ползвате със здраве  Hug

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да се отчета....В крайна сметка взехме Дипломат, 120л., нераждъвейка....
Благодаря на всички, които се включиха!

ЧЕСТИТО  Grinning

# 13
  • Мнения: 11 607
Да се отчета....В крайна сметка взехме Дипломат, 120л., нераждъвейка....
Благодаря на всички, които се включиха!

ЧЕСТИТО  Grinning

Благодаря!

Незнам дали направихме добър избор, гледахме и Стийбел...Но имат сервиз само в София, трябваше да ги чакаме да дойдат, монтирането излизаше към 100лв., отделно при проблем - пак от София трябва да чакаме техници......И ставаше една.......

# 14
  • Мнения: 1 844
стибел имат сервиз и в пловдив.. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт