Първо пускане на съдомиялна

  • 12 580
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 362
Момичета,знам,че има много теми за съдомиялни,но нямам време да търся.Четох някъде,че при първото пускане се мие само със сол или не съм прочела както трябва?Пишете,ако има нещо по-специално.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 210
Май няма такова нещо, hrismi_13, освен ако не е специално упоменато в инструкцията на машинката ти. Първото пускане на моята машина беше пробно -  на най-кратката програма и на празна машина, за да видим дали от някъде няма да протече и ОК ли е всичко.

# 2
  • Мнения: 8 999
И аз не съм чувала такова нещо. Нито пък пише в упътването на моята. И ние като Вени, първо пуснахме на  кратка програма, за да проверим уплътненията и връзките, а след това си измих съдовете с таблетка. Никога не съм слагала сол или гланц допълнително.

# 3
  • Мнения: 1 305
Да, най-добре първо пусни просто най-кратката програма без никакви препарати и после вече може да я тестваш с една огроооомна купчина чинии.
Когато си купувахме нашата миялна, не бяхме мили 2-3 дни чиниите. Направо не знам, как набутахме всичкото налично количество мръсни съдове вътре.  Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 7 980
Няма нищо специално. Пускаш я, за да видиш дали е правилно свързана и да няма течове. Сол се слага, ако е по-твърда водата. Аз лично не използвам.

# 5
  • В море от любов
  • Мнения: 519
За пръв път е най-добре да я пуснете празна на най-кратката програма Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Миялни и перални първия път ги пускам празни, с малко препарат за миене/пране. Ей така просто, ако има някакви производствени мръсотийки да паднат, абе за всеки случай. Не знам дали има някакъв смисъл.

# 7
  • Мнения: 4 668
Не съм я пускала пробно  Rolling Eyes Заредих я с каквито съдове намерих към момента , сложих таблетка и я пуснах на кратка програма - 30 мин. 50 градуса  Simple Smile
Всичко си беше ОК !

# 8
  • Мнения: 362
Благодаря за отговорите.Но не дочаках да ги прочета LaughingМъжът ми даваше много зор да я пуснем  ,напълнихме я и след малко ще видя резултата.Честно казано не се сетих да я пусна празна Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 210
Щом не е протекла до този момент - не се ядосвай, че не си се сетила да я пуснеш празна! Резултатите ще са в пъти по-добри отколкото на ръка, сигурна съм  Wink

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз първото пускане го направих на празна машина.

# 11
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Щом не е протекла до този момент - не се ядосвай, че не си се сетила да я пуснеш празна! Резултатите ще са в пъти по-добри отколкото на ръка, сигурна съм  Wink
Не съм съгласна  Wink
Прочети защо тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356581.90

А иначе аз също не съм пускала пробно съдомиялната Peace

# 12
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не съм я пускала пробно  Rolling Eyes Заредих я с каквито съдове намерих към момента , сложих таблетка и я пуснах на кратка програма - 30 мин. 50 градуса  Simple Smile
Всичко си беше ОК !
И аз направих така, даже не ми беше и хрумвало да тествам за течове и др. Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 6 210
Щом не е протекла до този момент - не се ядосвай, че не си се сетила да я пуснеш празна! Резултатите ще са в пъти по-добри отколкото на ръка, сигурна съм  Wink
Не съм съгласна  Wink
Прочети защо тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356581.90
Joy еее, явно не трябва да пренебрегвам и висенето пред чешмата  Peace

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Миялни и перални първия път ги пускам празни, с малко препарат за миене/пране. Ей така просто, ако има някакви производствени мръсотийки да паднат, абе за всеки случай. Не знам дали има някакъв смисъл.
И аз така направих, пишеше си в книжката, а и имах пакет таблетки подарък, та жертвах една за целта. Колкото за смисъла е да се види дали връзките са ОК, дали няма теч(недай си боже) и дали приема таблетката и разните му индикации по темата. А и моята беше леко прашна от монтажа та се поизми  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт