Спешно ли е?

  • 1 474
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте Д-р.Слънчева.Имам внуче на 4г и 5месеца.Преди около 2 седмици повиши постепенно температура,на моменти стигаща до 40гр.Прегледан неколкократно от педиатър-състоянието се оцени като вирусна инфекция.Предписан му бе Аугментин;не се повлия-смениха с Азатрил.Започна да се оплаква от болки в ухото-прегледан от УНГ лекар-наложи се парацентеза-детето бе прието в Детско отделение с гноен отит и лека интерстициална пневмония.Кр.к-на бе следната:Левк.17.5;Утайка 150.Тромб.834.Предприеха лечение с Цефтрин.На 5-я прием контрола на кр.к-на-Левк.9,8 Утайка 130 Тромб.1350.След завършване курса  на лечение контрола-Левк.11,8 Утайка 90;Тромб.1017.Сега детето е дехоспитализирано-храни се добре,няма температура.Ясно ми е,че имаме проблем.Ясно ми е,че е нужна к-ция с хематолог.Моля,посъветвайте ме състоянието спешно ли е,или можем да изчакаме след Коледните и Новогодишните празници.Предварително Ви благодарим.

# 1
  • Мнения: 5 760
Добре е да се консултирате с хематолог, но е добре да мине поне 10 дни след инфекцията, защото изследванията се нормализират доста по-бавно от клиничното оздравяване.

Общи условия

Активация на акаунт