Не ака по 7-8 дни!!!

  • 621
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 980
Ох,напоследък доста се оплаквам, но ще мине и този период.
Сега ме притеснява, че бебка не ака по седмица. Пипам й коремчето, не е твърдо. Правя масаж и "въртим колело". Не става по-бързо. Водих я на педиатър и казаха, че нямаме запек, кърмата се усвоява добре, но да увелича сока от праскови и круши! Как да кажа, че не давам сок и разчитам само на разхлабващите неща, които аз ям?! Казах го някак (тази седмица не давам сок - имаме колики...) Реагира остро, че много дълго задържа изпражненията защото сме само на кърма и че не поема отговорност тогава. Все пак ми е първо дете и ми е малко тежко да нося аз цялата отговорност. Притеснена съм. Вече втора седмица сме така. Днес пак не е акала и стават 6 дни. Миналият път дадох накрая сок (постепенно 4 дни увеличих до 30 мл) и бебка се изака. Или й дойде времето, не знам. Дори да няма запек е много дълъг период за да се задържа коремчето. И аз имам запек и много проблеми след раждането в тази част, но ям мноооого сливи и други плодове, сутрин - овес. ядки и не ям хляб. Какво да правя? Мисля, да почна да давам сокове... Толкова ли е вредно?! Ние сме големи вече...

# 1
  • Мнения: 7 837
Тук практиката е, ако бебето не е акало повече от четири дни, да се започне да му се дава по малко вода, а не сок. Друго, което на нас ни помагаше, беше леко почукване с палец и показалец около пъпчето, на разстояние 3-4 см.

Ние също в един момент бяхме с упорит запек, но сега от пюретата всичко се нормализира.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Копвам ти направо:
След шестата седмица

След шестата седмица честотата на изхожданията при кърмачето обикновено намалява. Това става, когато коластрата, която има слабителен ефект, напълно бива заменена от зряло мляко. За дете на тази възраст  е нормално да продължи да цапа пелените повече от 5 пъти дневно, в някои случаи даже след всяко хранене. Също така се счита за нормално изцяло кърменото бебе на възраст над 6 седмици да изпразва стомахчето си само веднъж на няколко дни. Някои абсолютно здрави деца акат всичко на всичко веднъж седмично! Ако детето мокри често пелените, обемът на изхождането трябва да бъде значителен. Докато бебето добре наддава на тегло, напишква достатъчно количество пелени и се държи нормално, не трябва да се притеснявате и не трябва да давате на бебето разхлабващи средства, сок или да оказвате друга “помощ”. Напротив – опитвайки се да предизикате дефекация може сериозно да навредите на бебето.След 6 седмици бебето може да мокри само 5-6 пелени дневно, но при това положение те трябва да са тежки и много мокри. Съответно на ръста, пикочния мехур на бебето е способен да преработва и задържа по-голям обем течност. За да определите тежестта на мократа пелена на бебе на тази възраст, излейте 8 супени лъжици вода (120 мл) върху суха пелена. Това ще ви помогне да определите тежестта на нормалната мокра пелена при бебе на тази възраст.

# 3
  • Мнения: 980
Благодаря ви.
Hedra, от къде го копна? Все пак не са ли много 7-8 дни? Да не правя нищо е твойта препоръка? Наистина ценя много твоето мнение.

# 4
  • Мнения: 3 379
Само да те успокоя, че и Гого на тази възраст не акаше по цяла седмица, продължи така около месец, после се нормализира от самосебе си. Това не е запек, при кърмените бебета няма запек, особено ако няма и признаци на болка и трудности при изхождането и след като се изходи акото си е нормално.

Затова пък като въведох твърдите храни, по-точно банана, получи истински запек, но се справихме...

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето я цялата статия:
Има ли запек моето кърмено бебе
Мисля,че в случая можеш да имаш повече доверие на SZA,която лично е минала през подобно нещо,отколкото на мен Grinning - ние не сме имали такива периоди,и двете ми деца са били от другия модел - с постоянно акане на всяко хранене Rolling Eyes
Но наистина мисля,че ако бебо не се мъчи и не изпитва дискомфорт и акането е подобаващо като количество и консистенция,няма защо да се притесняваш - поне аз бих оставила нещата на природата Simple Smile

# 6
Ние имахме същия проблем когато бяхме на около 4м. казаха ми 4е се е полу4ило 4е бебето е гладувало. не му е стигала кърмата . И ми препора4аха ве4ер да му давам адаптирано мляко.оправихме се чак когато изциало минахме на адаптирано.не се притеснявай.

# 7
  • Мнения: 980
Ние имахме същия проблем когато бяхме на около 4м. казаха ми 4е се е полу4ило 4е бебето е гладувало. не му е стигала кърмата . И ми препора4аха ве4ер да му давам адаптирано мляко.оправихме се чак когато изциало минахме на адаптирано.не се притеснявай.
Ха,ха, това беше наистина смешно Laughing
Няма такова нещо, ние наддаваме даже в повечко.

# 8
  • Мнения: 4 915
Мони, слушай SZA и hedra по този въпрос, няма да сгрешиш.  Laughing И аз заставам зад тяхното мнение.

Кърменото бебе няма запек. Неакането няколко дни до седмица-десетина дни се среща при бебета, които изцяло усвояват кърмата.

Рано ви е сокове! Независимо с каква цел. Още по-малко, когато те са ненужни (нямате запек; бг педиатрията явно препоръчва да се въвеждат толкова рано за запечени от адаптирано мляско бебета) и дори потенциално опасни за здравето на Габи (прочети http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199 и това: http://www.karmene.greatnow.com/sokove.html).

Бъди спокойна и търпелива.  Grinning Най-важното е да се вглеждаш в детето - щом няма подуто коремче, и явно не се мъчи да се напъва без резултат, не се тревожи. Ако все пак не издържиш, по-добре дай водичка, не сок.

# 9
  • Мнения: 473
И аз да кажа- не се притеснявай. И Марти така беше - 3 и част от 4ти месец - не акаше по даже и 10 дни.
Бях се притеснила доста- даже давах Дуфалак по едно време, но и с него и без него той си акаше на 10 дни веднъж. Проблеми не е имал- акото си беше с нормална консистенция, но малко го мъчеха газове - за тях гимнастика и масаж на коремчето и така...

# 10
  • Мнения: 980
Оф, изака се. А днес спрях да давам сок. (Е, тази седмица дадох 3 пъти  Embarassed) Съвсем нормално аки. Ама на 7-я ден?! Е, явно и със и без помощ си е "редовна" - на една седмица. Спирам да се притеснявам и продължавам напред без сокове. Особено ми допадна втората статия, Светле. Много ми се връзва и я разпечатах да я показвам на всички заинтересувани. Благодаря ви. Hug

# 11
  • Мнения: 106
Да те успокоя и аз.Ние от 2 месец сме в това положение.И аз минах през този период на притеснение и се чудех какво да правя.Благодарение на форума спрях всякакви опити да му "помагам" да се изака и вече 5,5 месеца си караме на рядко акане ooooh! .Вече хапваме и пюренца, така че помощ намираме в сините сливи, но засега на вас ви е ранко Wink.
  Та с две думи- не бой се, това си е напълно нормално за изключително кърмените бебчета Flutter

# 12

Общи условия

Активация на акаунт