спешно - колко капки тече АНАЛГИН се дават на кг за висока Т?

  • 15 885
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Това е.Благодаря

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
за течен аналгин незнам дали е точно така, но нашто педи каза при много висока Т над 38.5 да давам ХЕКСАЛГИН по 5 капки, но това зависи и от кг. и възрастта на детето, за възрастни знам че са 20 капки

# 2
  • Мнения: 8 917
благодаря
говорих с педито
 20 капки

# 3
  • Мнения: 959
Може ли да уточниш, така информативно  Praynig 20 капки за какво тегло? Капка на килограм ли?

# 4
  • Мнения: 8 917
Гери е 22 кг, и педито знае. Каза 20 капки.Иначе четох в нета - капка на кг.

# 5
  • Мнения: 959
The Sun* мерси.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 274
Тъкмо тръгнах да ти отговарям, но ти вече си разбрала...
Дано бързо се оправи малката фея...
Специално да я поздравиш от нас...  Hug
И весели празници..  
Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Тъкмо тръгнах да ти отговарям, но ти вече си разбрала...
Дано бързо се оправи малката фея...
Специално да я поздравиш от нас...  Hug
И весели празници..  
Peace
Благодаря, Джуличка Hug Много си мила Heart Eyes Весели празници  bouquet

# 8
  • Мнения: 77
Гери е 22 кг, и педито знае. Каза 20 капки.Иначе четох в нета - капка на кг.
Точно така , капка на килограм.Свали ли я ?

# 9
  • Мнения: 6 274
Гери е 22 кг, и педито знае. Каза 20 капки.Иначе четох в нета - капка на кг.
Точно така , капка на килограм.Свали ли я ?
Наистина, Слънчице - какво стана ?  Thinking
Миринда, намали си аватарът...
Огромен е...
  Peace

# 10
  • Мнения: 46 492
Давай Нурофен през 4 часа и успоредо с това слагай кърпи с оцет и хладка вода 50:50 на свивките на ръчичките и крачетата, също и на коремчето.

Успех!


... лекар, който ми препоръча течен аналгин на дете, директно бих го зарязала  ...

# 11
  • Мнения: 8 917
Благодаря ви, момичета, за подкрепата. Та така - това е някакъв гаден вирус и от предната нощ е с Т - стигаше 38 и 5,а когато й давах нурофен я "смъкваше" за малко на 37 и 2 и дори даването на Нурофен и Калпол на 4 часа не спасяваше положението - пак ставаше след това над 38. Оплакваше се, че я боли глава.Този грип мъжа ми, заедно с още 2-3 човека, го изкараха миналата седмица в Лондон. Явно се е довлякъл и до тук. Мъжа ми рядко дига Т, но го кара по същия начин - 2-3 дни висока Т, скапва  те отвсякъде, боли глава, а преминава след това и в кашлица. Водих я днес при педито и тя ми каза, че е вирусно и няма смисъл от АБ.Така ще е с Т 2-3 дни. Но снощи за да пусна такава бърза тема, наистина се бях ошашкала - сами сме с нея и нито Нурофена помагаше, нито  копресите с оцет и вода - такова чудо не бях виждала. 30-40 мин вмето да спада от нурофена и компресите тя се качва - от 39 и 1 на 39 и 4 и нагоре бе тръгнала. Затова се замислих и за хексалгина - просто нямаше друго решение. Преди е карала ангина - тогава така бързо се вдигашеи ставаше висока Т, но падаше от Нурофена, а сега - все едно не съм й дала. Звъннах на майка ми да пита една мед.сестра, и едновременно и на педито,като й казах, че съм чела че може да има задух и незнам какво си ,а тя щеше да падне и думите й бяха "ще има задух този, който пише глупости в нета" Laughing.......та каза 20 капки, мед.сестрата каза, да давам без проблем, че бил пречистен аналгин и го давалии  дори на по-малки, иче след 3 часа ако се налага мога да повторя............та реших се.
Никол, не се заричай така.......дано не ти се налага да стигаш  до това, но ако видиш че нито нурофена поага, вито компресите, какво ще правиш........дано не се случва.........важен е резултата - вече 5-6 часа е хладна - т.е. за 24 часа това е истинското спадане на Т - под 37, спи спокойно и не се налага на 4 ,че и по-малко часа да давам  Нурфен или Калпол.....пак полягвам с нея.Благодаря ви Hug Hug Hug Ще пиша как протича тази гадост.... Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 08:51 от The Sun*

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
... лекар, който ми препоръча течен аналгин на дете, директно бих го зарязала  ...

Както винаги си много директна. Обаче няма да се съглася с теб  Stop При положение, че нищичко не помага Т да падне под 39,5, ще си склонна да дадеш и течен Аналгин/ Хексалгин. Колко пъти София ти е вдигала Т 40,5? Която не се повлиява от нищо?

# 13
  • Мнения: 8 917
Т й е 36,8...........не смея да се зарадвам Simple Smile.......цяла нощ си спа спокойно и сега се събуди Hug

# 14
  • Мнения: 1 329
Щом като е задържала толкова време ниска Т, дори и да вдигне пак, няма да стига тези стойности.
Да се оправя детето. Аз също не бих дала течен аналгин ако Т се сваля с друго лекарство, ако  не се сваля и стои 40°, категорично бих дала от т. аналгин.

# 15
  • Мнения: 8 917
Щом като е задържала толкова време ниска Т, дори и да вдигне пак, няма да стига тези стойности.
Да се оправя детето. Аз също не бих дала течен аналгин ако Т се сваля с друго лекарство, ако  не се сваля и стои 40°, категорично бих дала от т. аналгин.


Дали? Rolling Eyes Дано да е така Hug Heart Eyes

Засега задържа към 37 - топла е иначе, но като меря е към 37 +- 1-2 десети, което си е ок.

# 16
  • Мнения: 46 492
... Колко пъти София ти е вдигала Т 40,5? Която не се повлиява от нищо?

3 пъти ...

# 17
  • Мнения: 8 917
За съжаление пак почва - 38 и 4, въпреки че преди половин час пи Панадол. Сега пак я омазах. Дано почне да сваля Praynig

# 18
  • Мнения: 371
Ти сигурно знаеш,но при 40 градуса разсъбличам детето максимално,по потник и го държа на хладно
И наистина мн.охлаждащи компреси
Нурофен не бих давала да 4 часа.
По-добре хексалгин еднократно,в много краен случай обаче
А ти на лекар води ли я?

# 19
  • Мнения: 8 917
Ти сигурно знаеш,но при 40 градуса разсъбличам детето максимално,по потник и го държа на хладно
И наистина мн.охлаждащи компреси
Нурофен не бих давала да 4 часа.
По-добре хексалгин еднократно,в много краен случай обаче
А ти на лекар води ли я?



Правих го това с разсъбличането, мазането, че и Нурофена - редувах с Панадол, но нищо - просто си се вдигаше.
Одеве стигна до 38 и 6, нищо че бях дала Панадол. Сега спадна и тя спинка. Водих я, да - вирусно било и няма нужда от АБ, но ако утре се събуди с Т -няма мърдане, ще почваме Цефзил Rolling Eyes.....няма апетит, едва я склонявам да изяде половин филийка със сиренце сутринт, и преди малко - 2 данонинчета. Казва, че я боли коремчето от време на време и давах Еспумизан.

# 20
  • Мнения: 371
Хубаво е че Т вече не е толкова висока.Дори и да подържа 38 не е толкова страшно като 40 Simple Smile
Не я насилвай с яденето,човек като е болен няма мн.апетит,тя сама ще огладнее
Дано все пак не стигнете до АБ и утре всичко да е ОК Peace

# 21
  • Мнения: 8 917
Хубаво е че Т вече не е толкова висока.Дори и да подържа 38 не е толкова страшно като 40 Simple Smile
Не я насилвай с яденето,човек като е болен няма мн.апетит,тя сама ще огладнее
Дано все пак не стигнете до АБ и утре всичко да е ОК Peace
Дано Rolling Eyes Благодаря Hug

# 22
  • Мнения: 959
The Sun* последният път, когато малката ми вдигна висока Т(39.5), и понеже тя има алергия към парацетамол, и нямам възможност да го редувам с нурофена, от нета прочетох, че меда сваля Т. Мажат се стъпълцата, и се обуват чорапки. Пробвах го и действа. Стискам палци, да ви се размине АБ.

# 23
  • София
  • Мнения: 13 204
Давай Нурофен през 4 часа и успоредо с това слагай кърпи с оцет и хладка вода 50:50 на свивките на ръчичките и крачетата, също и на коремчето.

Успех!


... лекар, който ми препоръча течен аналгин на дете, директно бих го зарязала  ...


Значи не ти се е налагало да даваш. Laughing Споко! Нищо им няма на децата от течен аналгин. Ние сме българи, а  не англичани (май фармакогенеза се наричаше това) . Бих поспорила дали ибопруфена или панадола са по-малко безвредни от аналгина.

П.С. Кърпи мокри и хладни изобщо не се слагат по корема. Това да го знаеш. Категорично не се слагат и в областта на сърцето. Идеята е да се охлади кръвта, затова се поставят на бедрата и на ръчичките горе където минават големи кръвоносни съдове.

... Колко пъти София ти е вдигала Т 40,5? Която не се повлиява от нищо?
3 пъти ...

Моля ти се не ми казвай, че с идеята да не дадеш аналгин си я оставила с тази Т да се мъчи, защото 40 градуса определено са си мъчителни  Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 7 097
няма апетит, едва я склонявам да изяде половин филийка със сиренце сутринт, и преди малко - 2 данонинчета. Казва, че я боли коремчето от време на време и давах Еспумизан.

Остави я, ако сама не поиска да хапне, не я насилвай.
Наливай я с чайове с мед и лимон. Давай и витамин "С".
Според мен, ще избегнете антибиотика - не бързай. Щом като все пак е имала период без никаква температура и вече не вдига чак толкова висока, значи започва да се подобрява.

# 25
  • Мнения: 46 492
Vache, човек се консултира с лекари и прави избор.
За мен това е правилния и го прилагам на моето дете, пък всеки да дава, каквото иска  Peace
- Нурофен
- оцет (свивки и корем)
- чаршафи с оцет (това го правят от Бърза помощ)
- вана с 37 градуса вода
- аналгин може, в краен, много краен случай и ако детето е тествано за алергична реакция и се даде под лекарско наблюдение




П.П. за това на корема за първи път го чувам, възможно е, нямам идея, никой не ми е споменавал, че не трябва  newsm78

# 26
  • Мнения: 371
Мокрите кърпи аз знам че се слагат на ръчичките,кра4етата и под мишничките.А да му плеснеш мокра кърпа на корема е направо садистично  Grinning
Това с чаршафа е май за по-малки деца според мен
Хладка вана съм правила с голям успех при свалянето на Т,но на детето му беше ужасно неприятно
Аналгин дадох без да съм го тествала,беше наистина краен случай и с контрол от лекар.Това е май единствения начин,когато нищо друго не помага.
За мен честото даване на нурофен е по-голямото зло от еднократна доза аналгин,защото синът ми направи алергична реакция от честото даване на нурофен и панадол,а не от аналгин.

# 27
  • София
  • Мнения: 191
По отношение на температурата мисля свещичките дават по бърз ефект. Ще споделя какво правим в такива случай, ако два дни не се повлиява температурата, за да е 100% сигурна, че е вирусна инфекция докторката ни назначава изследване-пълна кръвна картина и C реактивен протеин (чрез него веднага се разграничават бактериални и вирусни инфекции) и след това определя лечението с или без антибиотик.
Дано всичко мине бързо и да сте отново здрави. Hug

# 28
  • varna
  • Мнения: 676
Дава се по капка на килограм.Но най-добре на 2-3 приема,а не наведнъж.Можеш да съчетаеш аналгина и с парацетамол,ако е много висока температурата.

# 29
  • Мнения: 46 492
... синът ми направи алергична реакция от честото даване на нурофен и панадол,а не от аналгин.


Възможно е, но алергичните реакции от Панадола и Нурофена са много по-леки в сравнение с тези от аналгина, затова не се дава без лекарски контрол.


Цитат на: Mamma
Аз и друг път съм писала.

Моля ви, недейте да препоръчвате и да давате на бебета и децата течен аналгин без лекарско назначение и наблюдение.
Течният аналгин не е безобиден и е много крайна мярка.

Ако температурата не може да се овладее, може да се даде течен аналгин, но задължително под лекарски контрол - лекарят да наблюдава детето (бебето) поне 20-30 мин. след даването на аналгина.

Има хора, които се раждат с повишена чувствителност към аналгина. Аналгинът може да предизвика силна алергична реакция - анафилактичен шок

Ето малко повече информация.


Цитат
Какво представлява анафилактичният шок?

Това е реакция на престараване от страна на клетките пазителки на вътрешния ред на организма. Тези клетки, наречени мастоцити, са истински камикадзета. Когато открият в кръвта определени чужди субстанции - те експлодират и изливат коктейл от вещества: хистамин, серотонин, хепарин и др., подпомагащи организма да се активира за справяне с чуждия агент.

Експлодират ли много мастоцити - те вече не помагат на организма, а го увреждат. Стига се до нарушения в структурата на стената на кръвоносните съдове, свиване на мускулите на въздухоносните пътища и белите дробове, оттичане на цялото тяло и особено на главата и гласните връзки, които могат да станат толкова дебели, че да запушат входа на трахеята и да предизвикат задушаване от невъзможност за поемане на въздух.

Наред с това рязко се понижава кръвното налягане и човек изпада в безсъзнание.

Описаното се случва само за 10-15 минути (може и по-бързо) след попадане на аналгина в кръвта. Просто пред очите ви човекът се подува, задушава и умира. Често дори лекарите са безпомощни, въпреки че взимат всички възможни мерки за спасяването на пострадалия.

Лечението на анафилактичния шок трябва да започне незабавно след първите признаци - сърбеж, подуване в областта на лицето и задух. Ситуацията е спешна (най-спешната възможна). Необходимо е да се намери лекар и той да инжектира венозно адреналин, кортикостероиди и антихистаминови препарати.

Ако е започнало задушаване се прави разрез на трахеята под гласните връзки (може в домашни условия, на полето и където и да е), за да се осигури достъп на кислород до белите дробове, докато лекарствата помогнат да спадне отокът на гласните връзки.

В случай че наблизо няма доктор и се налага транспортиране - единственото, което можете да направите, е да потопите или залеете болния с ледено студена вода. Студената вода води до вътрешно отделяне на норадреналин от надбъбречните жлези на самия пострадал - така той може да доживее до лекарската помощ.
Информацията е от http://www.med.primasoft.bg ...

# 30
  • Мнения: 14 654
При Т близо 40 градуса и аз давам аналгин, защото нито нурофен, нито панадол помагат да се свали. А от толкова висока, детето ми започва да се измъчва ужасно - потреперва, сърцето му хлопа, боли го глава, вие като куче. Отделен въпрос е, че последния път като дадох - и аналгина не свали температурата, само кърпите с вода и оцет помогнаха да стане под 39. Давам еднократно и не комбинирам с други лекарства.

# 31
  • Мнения: 413
Дано бързо да се възстанови детенцето,и ние преди две седмици бяхме така.Силно главоболие,висока температура,много слабо зачервено гърло.Доктора каза -вирус.Оправихме се без антибиотик,давах по половинка парацетамол и половинка аналгин на хапче.Дебора е на 6 г и тежи 23 кг.От хексалгина повръща и въобще не го опитвам.При висока температура слагам и свещички еферлган от 300мг.С температурата се борихме 3-4 дни ,като на третия ден и протече леко и носа,на петия започна леко да кашля.Това е включих и натриев хлорад за нослето и проспан за кашлицата и за около 6-7 дни нямаше и помен от вируса. Peace

Бързо оздравяване ви желая Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Никол, в областта на корема по принцип не се правят такива неща  Wink Я си представи Т 40 градуса и рязко охлаждане какво се случва с органите. Всички сме учили физика  Wink Затова се охлажда кръвта постепенно чрез големите кръвоносни съдове или се прави по-хладен душ. Аз 2 пъти съм увивала детето в чаршаф и смятам, че е грешка. Ако пак ми се наложи е по-добре душ.
А тия работи дето ги пишеш за тестване и бла бла са точно "бла-бла". Детето ми направи уртикария от нурофен след като го беше приемала 3 години. Така че никой от нищо не е застрахован. Това не ме спира да й давам при нужда нурофен, защото той й сваля Т по-трайно и по-успешно за разлика от панадола. Хелсалгин съм давала 2 пъти, когато не можах да сваля Т от 41 градуса в рамките на час с всички изброени от теб средства. Извинявай, обаче когато гледах как детето едва ли не си обръща очичките и само я молех да ги държи отворени изобщо не съм минавало през акъла каквото и да е тестване. Дадох си хексалгина и толкоз. Изобщо не искам да споменявам какъв й беше пулса при тази темепература.
Никак не харесвам крайни изказвания като твоето за лекаря и това беше причината да пиша. Иначе, ДА всеки има своя избор.

# 33
  • Мнения: 8 917
Не съм ви чела, съжалявам, пак се почва- 39 и 6 и се вдига още.

# 34
  • Мнения: 46 492
Vache, нито водата е студена, нито оцетът, няма как да стане рязко охлаждане.
Да, има алергични реакции от всичко, никой не е застрахован, но тези от аналгин като опасност, няма как да ги сравняваш с другите, рискът е много по-голям.
Този доктор, щом толкова не може да измисли друго, можеше да дойде и да даде под негов контрол даването на аналгина, тогава нямаше да се изказвам крайно и да го смятам за безотговорен.

The Sun*, през първите 3-4 дни, след като мине действието на там, каквото си дала, Т пак се вдига, нормално е, тялото се бори, ако са минали 4 часа, дай Нурофен и действай с оцета, слагай на ръцете и краката, като падне пак следиш ...
Бързо оздравяване!

# 35
  • София
  • Мнения: 13 204
Не съм ви чела, съжалявам, пак се почва- 39 и 6 и се вдига още.

Сън, не знам дали съвета ще е добър, но моята лекарка ми препоръчва в такива случаи вечер да комбинирам нурофен през устата и свещичка ефералган. Това едновременно. Обаче ефералгана в по-малка доза от тази ако е само той. Лошото е ако си давала тия дни много антипиретици. Да не я пренаситиш. Прецени си. Съшо внимавай да не комбинираш много неща за сваляне - лекарства+охлаждане на тялото. Аз от свекърва ми знам, че не бива да се сваля повече от градус за час. Не бива да е рязко свалянето. Стискам палци!

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 22:03 от Vache

# 36
  • София
  • Мнения: 13 204
Уф, Никол не ми се спори с теб. Като искаш слагай на твоето дете на корема охлаждащи компреси. Твоя си работа. Аз смятам, че съм длъжна като прочета подобно нещо да отреагирам адекватно.
За аналгина.. пак казвам една думичка фармакогенеза, ако искаш чети, аз съм чела  Wink

# 37
  • Мнения: 14 654
При много висока Т се старая само малко да я понижа, да не е над 39. Иначе тя си има своето значение за справяне с вируса, според някои хомеопати дори и най-високата не бива да се понижава, защото пречиш на излекуването, но мен е страх и не смея да рискувам.

# 38
  • Мнения: 46 492
Vache, нямам намерение да споря, каквото ми трябва съм го прочела, всяко лекарство си има листовка, в нея е описано всичко, а ако някой доктор ми каже, че трябва да й дам да гълта свещички или да пие ампули, ми е достатъчно да си направя изводите ...

"ИНСТРУКЦИИ ЗА ПРАВИЛНА УПОТРЕБА: Прилага се парентерално интрамускулно.

Мускулното му приложение трябва да става в легнало положение под строг лекарски контрол, поради опасност от критично спадане на кръвното налягане и появата на анафилактичен шок!"


http://www.pramed.com/drugi/listovka_Analgin.doc

# 39
  • Мнения: 371
Наистина не е правилно Т да се сваля рязко.
Предполагам всички,които даваме аналгин при спешен случай знаем какъв риск има и добре сме се информирали за неговото действие и последици.
Някои е хубаво да се информират и за последиците от мн.висока Т.
The Sun дано това е последното покачване на Т и утре да сте се преборили

А,забравих,на листовките не обръщайте чак такова внимание,защото на мн.от лекарствата написаното е просто задължение за да вземат патент

# 40
  • София
  • Мнения: 13 204
Vache, нямам намерение да споря, каквото ми трябва съм го прочела, всяко лекарство си има листовка, в нея е описано всичко, а ако някой доктор ми каже, че трябва да й дам да гълта свещички или да пие ампули, ми е достатъчно да си направя изводите ...


Да! Тук си права... Laughing
Аз досега не съм чула лекар да кара пациент да приема свещички орално  Joy

Освен това не бъркай начина на приемане на едно лекарство. Коренно различно е дали ще приемаш орално аналгин или интрамускулно.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 09:02 от Vache

# 41
  • София
  • Мнения: 191
Можем да пишем за многото начини за сваляне на температура, но ще повторя това което писах по-горе. Мисля, че трябва да се направят изследвания на кръвта-пълна кръвна картина, утайка и C реактивен протеин, за да се отхвърли бактериална инфекция. Това непрекъснато вдигане на висока температура няколко дни и то толкова висока, трябва да се разбере какво е. Заведете детето отново на лекар.
Стискам палци да оздравеете бързо. Hug

# 42
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
П.С. Кърпи мокри и хладни изобщо не се слагат по корема. Това да го знаеш. Категорично не се слагат и в областта на сърцето. Идеята е да се охлади кръвта, затова се поставят на бедрата и на ръчичките горе където минават големи кръвоносни съдове.

Аз правя като Ваче. При много висока температура слагам задължително оцетени кърпи, защото горещата кръв "пържи" мозъка. Ръцете мокря често с оцетената вода, а на стъпалата поставям или мокри с оцет чорапки или също често ги мокря.

При много висока Т се старая само малко да я понижа, да не е над 39. Иначе тя си има своето значение за справяне с вируса, според някои хомеопати дори и най-високата не бива да се понижава, защото пречиш на излекуването, но мен е страх и не смея да рискувам.

И това е правилно - високата температура убива вирусите в кръвта.

Когато децата бяха малки им правех това с голям успех - глава чесън на каша, безсолна свинска мас, чорапки, кърпа и термометър.
Премерва се температурата. Стъпалата се намазват с маста, в свивката на свода се слага малко от кашата, фиксира се с чорапки. За дете - стои така 5 минути, за възрастен - 10.
Чорапките се свалят, чесънът се обира с кърпата. Премерва се температурата.
Задължително е понижена с половин или един градус.
Това може са се направи още два пъти през 20 минути.

# 43
  • София
  • Мнения: 13 204
Sun, как е детенце?
Вирусите така вдигат Т, но и ангините. Моята такава Т е вдигала единя път с ангина, другия беше вирус. При първия пи антибиотика, при втория за 2-3 дена се оправи без нищо.

# 44
  • Мнения: 8 917
Снощи искам, не искам при 39 и 6 ипокачваща се Т, дадох отново 20 капки Хексалгин. До час, час и нещо Т беше под 37. Не знам кое е добре и кое не вече.....цяла нощ беше под 37, и ако не бе запушеният нос, въпреки че слагам Тобрин, щеше да си спи съвсем спокойно. Засега е ок, въпреки че педито каза ако днес има Т, да почвам Цефзил. Не знам коя е по-малката злина - дали това непрекъснато сваляне на Т, или АБ. Тази година е пила веднъж АБ. В чуденка съм и засега изчаквам Rolling Eyes


нета прочетох, че меда сваля Т. Мажат се стъпълцата, и се обуват чорапки. Пробвах го и действа. Стискам палци, да ви се размине АБ.


Благодаря, Schmetterling  Hug Не го знаех, дано не се налага, но ако се наложи, ще пробвам и това.


Остави я, ако сама не поиска да хапне, не я насилвай.
Наливай я с чайове с мед и лимон. Давай и витамин "С".
Според мен, ще избегнете антибиотика - не бързай. Щом като все пак е имала период без никаква температура и вече не вдига чак толкова висока, значи започва да се подобрява.


Не я насилвам, Нати, но все пак нещо трябва да сложи в коремчето - не може да пие лекарства на гладен корем, затова гледам да я залъжа с 2-3 залъка . Дано избегнем АБ, но засега изчаквам. Как е Калина след операцията - по-добре ли е? Ние засега ,пу пу , не сме имали пролеми с третата сливица след като ти се "похвалих", че се разминахме с операцията.

Благодаря ви , момичета, за съветите - на всички. Не знаех и аз, че не трябва да се маже коремчето с оцет и вода. Това, което правя аз, за да не й е гадно, слагам леко топла вода с оцет -нали реакцията е все пак от оцета и водата, не е нужно според мен да е напълно студена. Досега е действало, но тези 2 вечери нищо не помагаше Sad

При Т близо 40 градуса и аз давам аналгин, защото нито нурофен, нито панадол помагат да се свали. А от толкова висока, детето ми започва да се измъчва ужасно - потреперва, сърцето му хлопа, боли го глава, вие като куче.

Да, сърчицето й започна ужасно бързо да бие.....а да не помогне и хексалгина - съвсем ще се озоря....досега си мислех, че това е 100% успешно.


Дано бързо да се възстанови детенцето,и ние преди две седмици бяхме така.Силно главоболие,висока температура,много слабо зачервено гърло.Доктора каза -вирус.Оправихме се без антибиотик,давах по половинка парацетамол и половинка аналгин на хапче.Дебора е на 6 г и тежи 23 кг.От хексалгина повръща и въобще не го опитвам.При висока температура слагам и свещички еферлган от 300мг.С температурата се борихме 3-4 дни ,като на третия ден и протече леко и носа,на петия започна леко да кашля.Това е включих и натриев хлорад за нослето и проспан за кашлицата и за около 6-7 дни нямаше и помен от вируса. Peace

Бързо оздравяване ви желая Hug

totomaniak, благодаря за споделеният опит...аз обаче не знам дали да изчаквам 3-4 дни с тази Т....мъжа ми го е карал така, като накрая идва и кашлицата....аз сега промивам със Стеримар носа и слагам Тобрин, за да не слизат секретите надолу е да възпаляват още повече.

# 45
  • Мнения: 8 917
Sun, как е детенце?
Вирусите така вдигат Т, но и ангините. Моята такава Т е вдигала единя път с ангина, другия беше вирус. При първия пи антибиотика, при втория за 2-3 дена се оправи без нищо.

Благодаря, Vache, засега е ок, а аз я следя под лупа Simple Smile . Тя преди имаше пробеми с третата сливица и ми правеше ангини - оттам знам за това бързо покачване на Т,  и то доста висока. Но поне се оправяше от мазане и Т-туропонижаващи,  а тези две вечери -нищо не помага, освен хексалгина Rolling Eyes....може би ще изчакам до утре с АБ, но ще го взема за всеки случай....не ми се иска да й давам, а така се измъчва с тая Т, че ми става жал....


Доналд Тръмп, това с мазането на ходилцата не го знаех...не може ли маста да се замени с нещо подобно Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 8 917
Повтаря се същото от вчера - пак в 11, пак започва да вдига, от 37 и 3.Вчера в 12 наобяд бе стигнала 38 и 5....май няма да се разминем  с АБ. Confused

# 47
  • София
  • Мнения: 13 204
Уф, не знам какво да ти кажа.. аз бих изчакала 3 дни. Лекарката гледа ли я или само по телефона комуникирате? Аз покрай нашата докторка се научих да й гледам сливиците, тя винаги ме вика и ми показва при преглед. И винаги знае дали да даде АБ по вида на сливиците. Но то ще си покаже.. ако не сваля Т значи си е за антибиотика. В противен случай ще се оправи. Сопред мен няма по-малка или по-голяма злина. Ако вирусната инфекция мине в бактериална си трябва АБ. Това и сама ще го видиш ако детето не се оправя. А и не е пила кой знае колко тази година.

За храната... моята като е болна много обича да яде кисело мляко. Ако твоята обича давай й. Според мен то също понижава Т вътрешно. Може и да не съм права, но така си мисля.

За компресите. Водата трябва да е с около градус по-ниска от тази на тялото. Не е добре бързо да се сваля. За ходилцата и маста и аз го знам. Какво те притеснява в маста? Аз моята като бебе съм я мазала с домашна мас чистичка и не е имала проблем, все пак е животинска мазнина не е химия. Имам някакъв смътен спомен, че може да се маже с Пулмекс. Трябва да видиш из нета ако има листовка. А между другото е възможно пулмекса да й облекчи дишането, защото има етерични масла, които отпушват носа. Аз бих комбинирала капките с нещо такова етерично дето да се мазне под нослето (но НЕ Пулмекс) и да подпомага дишането.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 11:33 от Vache

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
За Пулмекс знам, че не се маже при Т  Naughty Има загряващ ефект.

# 49
  • Мнения: 6 274
Слънчице, какво стана ?
Оправи ли се малката ?
  Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 13 204
За Пулмекс знам, че не се маже при Т  Naughty Има загряващ ефект.

Аз си помислих същото, затова казах да види листовката в нета. Обаче маста също загрява, а и аз съм чувала това с маста и мазането на крачетата за сваляне на Т.

# 51
  • Мнения: 8 917
Отново се включвам, момичета...............до обяд както вчера нямаше Т, и на обяд започна едно вдигане, което ни го бореше ни Нурофен, ни мазане........поддържаше си между 38 и 39 градуса.Затова се реших да почна АБ. Дадох в 3 следобяд..........към 21 както и предната вечер вдигна, но до към39 пак, дадох Нурофен и оттогава досега няма Т......не знам дали е от Нурофена, защото и предната вечер го давах, носе налагаше въпроки това после хексалгина, или от АБ, който не мисе вярва да се е натрупал за 6-7 часа,че й да действа....сега в 3 трябваше да пие, тя го повърна още катой докосна устата....дадох й пак - същата работа....реших да изчакам да видя какво е положението утре и да реша ще го продължавам ли в 3 следобяд или дай Боже,всичко вече да е зад гърба ни.........иначе носа й е запушен здраво, Стеримар и капки не го оправяти й пречи да спи и гласа й падна, че от време на време се и губи........надявам се утре вече да е по-добре. Лека нощ, че прилягвам вече над компа......Лека от мен и много ви благодаря на всички Heart Eyes Hug Бъдете здравички  bouquet

# 52
  • Мнения: 371
The Sun заведи я пак на лекар,състоянието на децата се променя с часове.
Ние тука може да си даваме съветите и да си гадаеме за състоянието на детенцето ти,но само преглед от лекар ще установи какво точно и се случва.

При мн.висока Т никога не давам нищо загряващо и никакви загряващи компреси с мас.

# 53
  • Мнения: 6 274
Слънчице, не се ядосвай....  Peace
Може да си почнала АБ, но по - важното е детенцето да се оправи...
Бързо да оздравявате и да пишеш, като е здрава...
И да я цункаш от нас...
  Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 13 204
Сън, как сте?

# 55
  • Мнения: 8 917
Честита Коледа и весело посрещане на Нова Година, момичета Hug

За Гери - както писах събота вечерта мисля, че беше когато повърна АБ и на другият ден се чудих какво да правя, обадих се на педито и тя ми каза да го продължавам и добре, че я послушах защото вечерта отново вдигна. Понеделник я заведох на преглед - трябва да го пие до утре.  Оттогава всичко е ок, не е вдигала Т, а аз не смеех да се похваля. С тая Т ме подлуди -6 дни с Т, просто не ми се беше случвало.. Та така - сега си е наред, оставих я таи нощ при баба и дядо, и е супер доволна.

Много ви благодаря на всички!Много здраве и късмет ви желаем през новата година с Гери Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 13 204
Весела Коледа и на вас Sun!!!
Нека не ви спохождат повече болести и Новата 2009 да бъде мирна, здрава и щастлива!   bouquet

# 57
  • Мнения: 6 274
Радвам се, че сте добре...  Hug
Весели празници !!!

# 58
  • Мнения: 3 116
Капка на килограм е формулата.

Sun, чудесно е че вече сте добре  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 8 917

Благодаря ви, че ви има, момичета! Весели празници! Да посрещнем, изживеем и изпратим Новата 2009 година здрави, весели и щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт