в кое училище има паралелки с балет

  • 3 198
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Здравейте,интересува ме в кое училище има паралелки с балет и в какво се състои по-точно обучението в тези паралелки.Знам че се намира някъде около х-л Хемус,или бъркам?Дали имат предучилищна в това училище и дали имат по-специален прием?Благодаря Peace

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 14:08 от .Ели.

# 1
  • София
  • Мнения: 752
Училището е Частно Руско балетно училище „Галина Уланова” и руска балетна школа към него. Помещава се в сградата на руското училище на бул. „Свети Наум”, но се води отделно училище и децата от балетното са българчета и си учат на български и с български преподаватели, като учат задължително и руски, но само като втори (или първи... ) език. Директор и главен преподавател по балет е Шара Карсакпаева. То се явява нещо като алтернатива на Държавното хореографско училище. Тази вечер имаха коледен концерт.
Дъщеря ми посещава балетната школа от няколко години – сега е трети клас. Прием за училището има след 3-ти или след 4-ти клас, newsm78 иначе децата могат да посещават школата и да си учат в други училища. От тази година направиха и клас по модерен балет с прием след 7-ми клас. Него го ръководи го Боряна Сечанова – ръководителката на балет „Арабеск”. По принцип ги занимават сериозно, но миналата година имаше една госпожа, която макар и режисьорка в операта, определено имаше проблеми с подхода към децата и някои се отказаха, а и дъщеря ми беше на път да се откаже. В началото на тази година направо й заявих на Шара – така и така, ако тази госпожа ще води групата, детето няма да ходи на балет.  #Cussing out Тя се притесни „ААА, знам, знам, сега аз ще ги поема, поне докато намеря подходящ преподавател, ама ако знаете колко е трудно това..." Хубавото на балета там е, че освен балет, децата учат и чужди езици, защото има доста чужденчета – деца на дипломати и други, които не знаят български и на нашите им се налага волю-неволю да говорят английски или друг език. В групата на дъщеря ми има едно американче, едно корейче, едно италианче и няколко русначета. Така че съм и казала: "искаш – не искаш, ще ходиш на балет, за да учиш езици!”   Laughing Иначе за школата взимат и съвсем малки - има разни 4-годишни, тази вечер падна голям майтап, 2 се сбиха на сцената кое на кое място трябва да застане Joy Joy Joy

# 2
  • Мнения: 367
Здравей!Благодаря ти за изчерпателния отговор.Имам само още един въпрос,понеже казваш,че в школата можеш да се запишеш и по-рано-на място ли да отидем,или можеш да ми дадеш някакъв телефон.Просто ми се иска да я зопиша в тази школа!Аз преди време писах тема ,някой знае ли за такава школа,но никой не ми отговори.... Sad Така ,че ако можеш да ми помогнеш с това как да я запиша или направо да отида,ама от колко часа,с кого да говоря...... newsm78
А има ли нормални паралелки в това училище?Да ли може да е в такава без балетна насоченост до трети клас,но да посещава школата? Praynig Praynig Praynig
Просто искам да я запиша,на добро място да учи балет,а ако можем в последствие да го съчетаем с мястото на което да ходи и на училище ще е супер. santa2

# 3
  • Мнения: 65
В НУТИ(Национално училище за танцово изкуство) там има.  Wink

# 4
  • Мнения: 367
В НУТИ не са ли след 7-ми клас?Мен ме интересуват ако има паралелки от първи клас!
А mamamilk ,а училището за което говориш частно ли е,защото по името което си ми дала "да",но вчера минах и не ми се стори да пишеше че е  частно,а пишеше нещо като училище по изкуствата,или нещо подобно,и ако не те притеснявам,каква е таксата в такъв случай?

# 5
  • Мнения: 65
В НУТИ не са ли след 7-ми клас?Мен ме интересуват ако има паралелки от първи клас!
А mamamilk ,а училището за което говориш частно ли е,защото по името което си ми дала "да",но вчера минах и не ми се стори да пишеше че е  частно,а пишеше нещо като училище по изкуствата,или нещо подобно,и ако не те притеснявам,каква е таксата в такъв случай?

Не. От 4ти е, но може да се кандидатства и след 7ми.

Общи условия

Активация на акаунт