Акне, предизвикано от бременност

  • 9 223
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 905
Здравейте!
През последните седмици на бременността получих акне. Възприех го просто като една от "екстрите" на бременността и реших да проявя търпение с надеждата, че щом родя, всичко ще се оправи. Но ето, че цял месец след раждането проблемите ми с кожата продължават със същата сила.
По принцип никога не съм имала проблемна кожа и това състояние ме докарва направо до лудост. От известно време използвам някакъв антибиотичен разтвор, приготовен в аптеката, но не забелязвам някакъв ефект. Вече започнах да се отчайвам.  Cry

Моля, ако някой е имал подобен проблем, да ме посъветва!

# 1
  • Мнения: 3 066
Здравейте!
И аз имах същия проблем,но около 2,3 месеца след раздането бях с чистата си предбременна кожа.Вече бях решила да ходя на фотоподмалдяващи процедури когато всичко спря и изчезна!Мажех се последно само с Бочко кремчето на бебка !

# 2
  • Мнения: 428
Най-вероятно е на хормонална основа и ще отшуми, но е добре се обърнеш към дерматолог щом акнето е толкова упорито.
Аз имах такива проблеми след раждането, но за 2-3 седмици минаха без да правя нещо конкретно.

# 3
  • Мнения: 1 317
На мен почнаха да ми излизат пъпки след като родих - около месец продължи. Но аз винаги съм била с кожа склонна към акне... и не ме притесняваше особено - ползвах салицилов спирт и крем здраве; а като излизам на вън слагах малко фон дьо тен.

# 4
  • Мнения: 2 270
3-ти месец вече съм така, но лекарката ме предупреди, че може да стане така от разбърканите хормони Peace

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
При мен също продължи доста след раждането - около 3 месеца. Дължи се на хормоните. Започнах да се мажа с балсам с нахткерцен на д-р Тайс и сега всичко е наред. Не знам дали е от балсама или просто хормоните се регулираха, но не пречи да пробваш.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 554
на хормонална основа,дано изчезнат скоро Praynig Hug

# 7
  • Мнения: 1 317
Вече месец и нещо след кюртажа ми, кожата на лицето ми е ужасна. Такова акне не съм имала никога - по бузите, по врата, по челото. И на мен ми казаха от хормоните, но ще изчакам още малко и ще си взема Зинерит. Помагало ми е при по-леко акне.

# 8
  • Мнения: 3 621
Moя лекар ми каза,че след раждане на организма му трябват минимум 2 месеца, за да влезе в нормален хормонален ритъм, така че поизчакай още малко ще се изчистиш и ти  Hug

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 10:11 от Nefertity

# 9
  • Мнения: 9 392
Опитай с тампоните на Гарниер PeaceАз лично съм много доволна,но не знам при теб дали ще има ефект. Hug

# 10
  • Smallville
  • Мнения: 994
Моя приятелка беше така,след като забременя,изкара бременноста и близо година след това си ходеше пъпчива.Сега няма и помен от това.Търпение му е майката,всичко е от хормоните,ще се оправиш Peace

# 11
  • Мнения: 559
И аз бях така няколко месеца, от третия месец някъде до преди месец. Направо нещо ужасно. Ходих на козметик и лекар, казаха че са хормонални и да не ги третирам с нищо. Сега забелязвам, че на края на бременността леко взе да ми се изчиства лицето, искрено се надявам като родя съвсем да се изчисти  Praynig

# 12
  • Мнения: 817
И аз  бях така,но ми се появиха 3-4 месеца след като родих.Бях трагична Cry.Лошото беше,че след като ми" минеше"пъпката ми оставяше червено петно за спомен.Накрая не издържах да се гледам така и си направих химичен пилинг.Сега лицето ми е много добре.Излиза ми от време на време някоя пъпка,но рядко.Може би хормоните са ми са се нормализирали.

# 13
  • Мнения: 199
От втория месец на бременността до сега - почти 5 месеца след раждането -  не мога да си върна безупречната кожа от преди (дори в пубертета нямах пъпки)!  #2gunfire 

# 14
  • Мнения: 1 900
И първата и втората бременност при мен си приличат в това отношение. Акнето е отвратително. Няколко месеца след раждането изчезва. Предполагам всичко е от хормоните.

Общи условия

Активация на акаунт