Моля ви за помощ. Един татко се нуждае от помощ, за да живее.

  • 20 585
  • 229
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 467
Здравейте,
Ще ви помоля за помощ. Който има възможност и желание. Един татко се нуждае  от помощ, за да живее.
Трудно се пише такова нещо, но за съжаление... Наш близък приятел се "сдоби" с ужасната диагноза “Прекурсорна Лимфобластна Левкемия – Лимфом”. От около месец е в София на химиотерапия. Всички стискаме палци и чакаме. С надеждата за хубави новини...
Но  "присъдата" е, че единствената възможност за излекуване на  заболяването е алогенна трансплантация на костен мозък.
130 000 евро. Тежка присъда. Семейството живее в Пловдив. Ще продадът апартамента си, което ще набави до някъде средствата. Но не стигат. До никъде.
А те са добри хора. Разкошно семейство. Имат една малка прекрасна принцеса на 2 годинки - Александра.
Не заслужават такава съдба.

Май стана доста объркано. Много ми е трудно да пиша. Но ви моля за помощ.
Качих Епикризата, сметката и писмото им в нета. Ето ги:


Това е Епикризата: http://dianamd.multiply.com/photos/photo/4/2
Това писмото http://dianamd.multiply.com/photos/album/4/Mitko#1
Това сметката http://dianamd.multiply.com/photos/photo/4/3

Благодаря ви много за вниманието   bouquet

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 00:15 от Mamma

# 1
  • Мнения: 907
Здравейте,
Митко е мой зет и благодаря на Jes, че е пуснала тази тема Hug
Не знам какво друго да добавя, освен, че работим на всички фронтове, за да съберем повече средства, повече информация и се стараем да запазим духа и вярата на Митко.
Получихме неочаквана подкрепа от Kaufland - в близките дни те ще поставят в магазините им в София и Пловдив дарителски кутии за Митко. Надяваме се така кампанията да се популяризира и да улесним хората, които искат да дадат подкрепата си. Кутиите ще бъдат поставени на "Информация".
Знам, че времената са трудни, особено с тази криза. Знам, че по Коледа започват много благотворителни акции и човек просто не винаги има възможност да участва във всички. Но ако имате възможност да подкрепите тази кауза Митко, семейството му и ние, техните близки, ще ви бъдем безкрайно признателни Hug

# 2
  • Мнения: 4 555
Още утре ще преведа пари.
Дано лечението да помогне  Praynig

П.П. Хм, Jes, цифрите от сметката не се четат добре от снимката, можеш ли да ги напишеш?

# 3
  • Мнения: 907
Ето номерата на сметките, в Юробанк И Еф Джи България АД (Пощенска Банка):
BGN: BG 55 BPBI 7940 50 08218901, BIC: BPBIBGSF
USD: BG 02 BPBI 7940 51 08218901, BIC: BPBIBGSF
EUR: BG 37 BPBI 7940 54 08218901, BIC: BPBIBGSF
титуляр: Димитър Иванов Дестанов

# 4
  • Мнения: 426
Идеята за кутиите в Кауфланд е чудесна.Ще помогна,дано скоро да успеете да съберете парите.

# 5
  • Мнения: 429
И аз ще изпратя малко. Дано ги съберем.

# 6
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Аз също ще се включа.

# 7
  • Мнения: 907
Да побутна темата Embarassed

# 8
  • Мнения: 581
 И аз ще се включа.

# 9
# 10
  • Мнения: 6 991
Ще пратя и аз утре.
Не мога много  Embarassed, но се надявам още много хора да се включат.
Успех на Митко!

# 11
  • Мнения: 206
  Много тъжно Sad

Но съм сигурна, че всичко ще се оправи Praynig

Ще направя всичко възможно да преведем парички.

Имам един въпрос и една молба:

Колко пари остават да бъдат събрани?

Моля, да ни държите в течение за състоянието на Митко Praynig

# 12
  • Мнения: 907
Все още не се знае колко ще успеят да получат за апартамента. Надяват се да набавят около 100 000 евро, но не е сигурно. Когато има някакъв резултат и точна сума, ще ви уведомим незабавно.
Митко в момента е в НЦХТ, следят му показателите, тъй като последната химиотерапия беше много силна. Тази седмица би трябвало да правят изследвания, за да се види резултата от химиото. Ще ви държим в течение.
Също така за съжаление все още не е ясно (не са готови изследванията) дали има подходящ донор в семейството или ще трябва да се търси в Световната донорна банка (или както се казва, не знам точно Embarassed)

# 13
  • Мнения: 487
Нека някой закове темата! Късмет, дано се оправи човека! Praynig Praynig Praynig

# 14

Общи условия

Активация на акаунт