Как да определя при нередовна МС...

  • 1 418
  • 11
  •   1
Отговори
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Как да определя при нередовна менструация кога ми е ову-то. Един месец ми идва на 25-я ден, другия на 35-я. Ако купувам тестове ще фалирам Crazy Освен с мерене на Т може ли да ме посъветвате и за други начини, които мога да прилагам в къщи

# 1
  • Мнения: 568
Можеш да се наблюдаваш за симптоми - бодежи в яйчниците, болки ниско долу в корема, засилено течение, чувствителни гърди, щръкнали зърна, апетит за секс.... При мен всеки месец присъства цялата гама и тогава е моментът, в който почвам с тестовете за овулация...

# 2
  • Мнения: 800
При мен най-сигурен знак за предстоящата овулация е промяната в цервикалната слуз. Веднага след менструация почти липсва, после се появява бял и гъст секрет. Непосредствено преди овулация (ден-два) слузта става по-течна и прозрачна и започва да цапа бельото. За мен това е сигурен знак, че в следващите два-три дни ще настъпи овулация и тогава започвам с тестовете, за да определя точния ден.
Само че, при този нердовен цикъл ходи ли на лекар? Добре е да се установи дали няма някаква конкретна причина за него. Ако е налице хормонален проблем или някакво възпаление, трябва да се знае, защото тези неща оказват влияние на овулацията.

# 3
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Винаги е била такава, хормоните уж са наред. Просто е неудобна за предвиждане Simple Smile Благодаря ви за съветите, ще видя този месец дали ще я хвана

# 4
  • Мнения: 18
Моят цикъл също е много нередовен и ми е ужасно трудно да си определя овулацията ,не съм мерила БТ до сега единствения начин по които съм определяла е чрез тестовете и наистина човек може да се разори защото в този случай за 1 месец са ми необходими 2 опаковки тестове.Единствения признак които съм забелязала е по обилно течение.За този проблем с нередовен цикъл съм ходила на преглед и в краина сметка ми казаха че всичко е наред и да не се притеснявам и че много жени имат нередовен МЦ и че това не пречи на забременяването.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?grCycle=-1

# 5
  • Мнения: 1 335
Фоликулметрия  Peace Това е единствения сигурен начин за таймиране или установяване на Ову.
Прави се минимум 3 поредни месеца. От кой ден на МЦ да започнеш да ходиш на ехо преценява лекаря ти.

# 6
  • Мнения: 651
На мене лично ми помогна калкулатора на surecheck
http://www.surecheck.info/clogin.php
Пробвай. Успех  Hug

# 7
  • Мнения: 4 718
Фоликуметрия. Ако гинекологът си разбира от работата, вероятно посещенията в месеца при него ще ти излязат по-тънко от купуването на тестове целомесечно.

# 8
  • Мнения: 1 054
Дори да си решила да следиш ову с графика на БТ, според мен е задължително поне 3 месеца да проследи доктор нещата. Фоликулометрията съчетана с БТ и следене на симптоми (бодежи и ЦС) ще ти даде ясна представа. Аз също съм с доста дълъг и нередовен цикъл, но след няколко курса фоликулометрия се научих да.. "усещам" овулацията. Успех!

# 9
  • Мнения: 9 973
аз нямам никакви симптоми за настъпващото ову ThinkingНа мен тестовете ми помогнаха

# 10
  • Мнения: 130
здравейте и от мен.аз също съм с нередовен цикъл и при мен се оказа че почти я няма овулацията,аз също мисля че трябва да се посъветваш със специалист Naughty

# 11
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Тя и фоликулометрията, както тестовете, струва пари.

Общи условия

Активация на акаунт