Клише ли е изказването"Винаги двамата са виновни"

  • 2 480
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 877
Ясно е , че всеки един случай е специален, индивидуален и дори изключителен и че отношенията между хората не трябва да се абсолютизират, но питам следното, в опростен вариант:
Когато "не вървят" отношенията между двама - мъж и жена, /семейство с дете/,
и те се разделят/разведат или смятат да го направят, нали е възможно все пак само единият да е виновен?

Винаги много ме е дразнел изразът: "...Аууу не може само единият да е виновен, щом се е стигнало до тук, значи и двамата сте ..." или пък "... Ти все мен изкарваш виновен , отказваш да си признаеш вината ... " А пък аз как да призная нещо, за което нямам вина. Освен да призная за вина това, че вече не мога да търпя?

И така в обобщение въпросът ми е, допускате ли и до каква степен, че само единият съпруг може да е виновен за раздялата или за скапване на отношенията между двама?

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 14:14 от Rosita

# 1
  • Мнения: 923
Не все пак семейството се гради от двама Naughty

# 2
  • Мнения: 293
Росита аз макар,че ще се повторя с изтъркания лаф смятам,че в него има голяма доза истина.Наистина не е редно да се търси вината само в единия.Човешките взаимоотношения за да ги има са нужни поне двама души,които по всяко време правят или не правят нещо,чуват или не чуват,това което не искат,чувстват вина или не чувстват и т.н. Много е дълга темата но с две думи за да се стигне до какъвто и да е изход-двама са допринесли за него...

Предната ми дълга връзка (6 години) аз опитвах,опитвах да стана щастлива,на моменти бях,говорех какво ми липсва,тръшках се но в крайна сметка никой не ме чу.Решението за раздяла го взех аз макар,че все още го обичах до лудост и ми беше изключително тежко.Просто осъзнавах,че не сме един за друг.И това,че аз взех решението трябва ли да значи,че само аз съм виновна? Не. Виновни бяхме и двамата- и то по скоро не вина а това е чисто и просто въпрос на компромиси и доколко можеш да жертваш.....

Така мисля аз.... smile3525

# 3
  • Мнения: 6 877
AGAPH, просто във вашия случай не е имало вина Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 877
Не все пак семейството се гради от двама Naughty

Съгласна съм, че семейството се гради от двама, но мисля, че може да се разруши от един.

# 5
  • Мнения: 293
Росита разкажи тогава по-конкретно какво те мъчи за да споделим мнение точно за случая. И за да изтъкнем защо и ти си или не виновна за нищо/нещо.... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 6 877
Росита разкажи тогава по-конкретно какво те мъчи за да споделим мнение точно за случая. И за да изтъкнем защо и ти си или не виновна за нищо/нещо.... Rolling Eyes

Аз казах какво ме мъчи Simple Smile Даже не ме мъчи, а ме развеселява.

# 7
  • Мнения: 589
Да,това изказване е клише.Има случаи,в които вина носят и двамата партньори,но те далеч не са всички...

# 8
  • Мнения: 293
Rosita,искаш да кажеш,че във вашия случай за да се стигне до развод е виновен само мъжа ти а ти не си допринесла с нищо за това? Thinking И това те развеселява? Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 562
Това е правило, а всяко правило си има изключение.

# 10
  • Мнения: 6 877
Rosita,искаш да кажеш,че във вашия случай за да се стигне до развод е виновен само мъжа ти а ти не си допринесла с нищо за това? Thinking И това те развеселява? Rolling Eyes

Не си ме разбрала, развеселява ме самият израз - клише Simple Smile
А иначе това, което исках да кажа - го казах.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 14:38 от Rosita

# 11
  • Мнения: 293
Явно съм тъпа  newsm73 Не схванах. Ама както и да е. Ами...то и аз си казах мнението значи сме квит  newsm10 smile3525

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Клише е, да. В почти всички случай единият (по-често жената) е опитала всичко за да спаси връзката/брака.

# 13
  • Мнения: 625
      Така поставен въпросът ти ,бих отговорила - да , все пак възможно е само единият да е виновен.Ти чувство за вина ли имаш?!Не че това ще те успокои, но вече едва ли има значение, след като раздялата е факт.Какво ще кажата хората ли....ми каквото и да кажат, нищо няма да се промени при теб....така че , какво значение има?!

# 14
  • Мнения: 63
Аз също мисля ,че и двамата имат вина.Отношенията между двама души са много сложни и се градят много трудно.Често има нужда от много компромиси и разбиране и от двете страни.Затова мисля,че вината е и на двамата.

Общи условия

Активация на акаунт