Тромбофилия - pai-хомозиготен генотип 4G/4G

  • 37 960
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте,
направиха ми изследвания за тромбофилия и откриха, че съм носител на pai-хомозиготен генотип 4G/4G.
Моля Ви, някой който има същия проблем да сподели своя опит от консултации, лечение и протичане на бременността в този случай.

Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 4 700
Аz съм носител на съЩата мутация. Не живея в България и въпреки че имам един спонтанен аборт в 13 г.с. лекарите тук са на мнение, че не това е причината. Сега сме на лечение в клиника по стерилитет и терапия след положителен тест няма да има. Освен ако не се установят проблеми по време на бременността.

В България терапията е стандартна, бие се фраксипарин 0,3 и/или аспирин протект.

Лично аz много съм раzдвоена, zаЩо тук не е проблем, а в БГ иzписват терапия? Четох, че омега 3 имат подобен на фраксито ефект и не са противопокаzни по време на бременност, така че на първо време Ще ги пия тях.

Учудвам се, че никой не ти отговорил до сега. Останала съм с впечатлението, че таzи мутация е доста често среЩана. Както каzах жените в БГ са на терапия с фраксипарин. Най добре се консултирай с Кременски, може и мейл да му пиШеШ.

# 2
  • някъде тук
  • Мнения: 621
здравей vili7, аз също съм носител на тази мутация а също и на фактор V Lieden,имам изписана терапия от доц Конова ,но проблема при мен че въобще няма забременяване ,терапията е интралипид преди процедура и фраксипарин и аспирин след това Hug

# 3
  • Мнения: 212
много ти благодаря за отговора Simple Smile

аз бях при Кременски, той лично ми назначи и разчете изследванията... той обаче не може да ми назначи терапия, според него това трябва да го направи АГ специалиста, който ме следи.
ходих при 4ма най добри за БГ специалиста и 4те са с различно мнение за терапията Simple Smile нормално за БГ Simple Smile

до сега имам 1 мисед в 11-та гестационна седмица и 1 кухо яйце в 7ма гестационна седмица.
резултатите от изследванията до момента не намират причина за абортите. всички лекари включително и Кременски са на мнение, че pai-хомозиготен генотип 4G/4G не е причината за тях.

статистиката за БГ е такава:
- 25% от всички бременности са спонтанни аборти
- над 30% от жените имат  pai-хомозиготен генотип 4G/4G, но много малка част от тях разбират за нея
- 5-6% имат аномалия май на 9тата хромозома или нещо такова , което увеличава риска за спонтанен аборт до 5%
....... и разни такива

и при всичките тези рискове до сега няма някой от БГ, който да ми е отговорил... още едно свидетелство че тука няма медицина, няма профилактика, няма лекари специалисти ................

ако питаш мене стой си в чужбина и не мисли за връщане в БГ  Laughing

# 4
  • Мнения: 212
здравей bela,

тромбофилията е риск при бременност след 6-ти месец и на запад не се дава терапия през първите 3 месеца , да не говорим за преди забременяване.
тази мутация няма отношение към забремяняването.
тук всук илекар профилактично дава аспирин протект за всеки случай, но това не е правилно- има много големи рискове за майката и бебето - кървене и кръвоизливи, които има риск да не могат да се увладият.

# 5
  • Мнения: 694
аЗ СЪЩО СЪМ НА МНЕНИЕ ,ЧЕ СПЕЦИАЛИСТИТЕ НИ В бГ СА МАЛКО ,как така не е причина за спонтанните аборти като аз също имам мутация за тромбофилия 20210G/A,ХЕТЕРОЗИГОТНА и Кременски по същия начин ми каза , Shockedче не е проблем тя !Гинеколожката ми е на мнение ,че причината за миседите е комплексна и медицината не е напреднала толкова за да се знае точната приччина а само предполагат! Shocked ShockedАми това е ще се молим всичко да е наред Hug Praynig Peace

# 6
  • Мнения: 4 700
Съжалявам zа абортите.  Sad Знам колко е тежко.  Hug

Обаче предполагам zнаеШ, че причината zа кухото яйце със сигурност не е таzи мутация. Най вероятно яйцеклетката не е била годна.
Твоята история потвърждава горе долу мнението на специалистите в Германия. А именно, че това ПАИ не е причина zа аборта ми. Консултирах се и аz с доста специалисти (от джипито, преz гинеколог и хематолог та до репродуктивните специалисти) и всички са на едно мнение, да zабравя, че го имам това ПАИ. Ама то е лесно да се каже.  Rolling Eyes Иначе сте прави, понякога имам чувството, че лекарите в БГ предлагат терапията малко наиzуст.  Rolling Eyes А и на нас май ние е по лесно да си мислим, че това е било проблемът.

Пожелавам ви на всички, а и на себе си скоро да zабравим zа теzи мутации.  Hug

bela v, при теб терапията с фраксито според мен е основно zаради фактор 5.  Но zаЩо интралипид?  newsm78

# 7
  • Мнения: 212
и при мен специалистите са категорични , че мутацията не е причина за абортите.

весел ден и успех момичета  Stop

# 8
  • някъде тук
  • Мнения: 621
Миле ,аз имам и завишени НК клетки 14,72 ,абе въобще съм се оборудвала със всички екстри Embarassed

# 9
  • Мнения: 975
Днес си взех моите изследвания за Тромбофилия и резултата е  -Хомозиготен носител 4G/4G.Аг ми изписа да пия Аспирин протект.Какво значи този резултат?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Пантерка,на моите генетични пише,че тази мутация увеличава риска от ранен спонтанен аборт.Преодолява се този проблем,не се тревожи.Прилага се често комбинирана терапия с Аспирин и Фраксипарин Peace

# 11
  • Мнения: 975
Благодаря ти Цецинка  bouquet.Назначен ми е само Аспирин,най-вероятно при бременност ще ми назначат и Фраксипарин.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз така си мисля.Важното е,че има терапия,която е доказана и е дала много положителни резултати-здрави бебчета Wink

# 13
  • Мнения: 4 700
Пантерка, не се притеснявай. И аz съм с таzи мутация и нямам наzначена терапия, нито преди, нито по време на бременност.

# 14
  • Мнения: 975
Миле,аз четох за теб,но правилно ли е да нямаш никаква терапия назначена?Мислех си дали не е зле да се консултирам и с доцент Конова ,да чуя още едно мнение?Май колкото доктори толкова и мнения,направо може да се обърка човек от диагнози Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт