зъбни импланти?

  • 50 077
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте,предстои ми вадене на зъб,а след това и поставяне на зъбен имплант.
Това е нещо ново за мен и ми се иска ако някой има опит да сподели цени,процедури,специалисти.
Какви са резултатите и дали сте доволни.Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 3 825
Д-р Христов, в Гео Милев работи. По принцип този сайт е негов, но нещо не ми се отваря:

www.multimplants.com

# 2
  • София
  • Мнения: 577
Много колеги вече поставят имплантати. Процедурата е сравнително проста, но от изключителна важност е планирането не само на поставянето на имплантата, но и за дизайна на последващата конструкция. В София има вече 3-D скенер, което до голяма степен ни улеснява в диагностиката и планирането.
Самото поставяне се извършва в първия хирургичен етап, когато се разкрива костта, прави се лежа за имплантата и той се поставя в нея. Закрива се с лигавица и се оставя за различен период за долна и горна челюст да се остеоинтегрира. Следва втория хирургичен етап, при който имплантата се разкрива и му се поставя гингивооформител, целта е да се моделира венеца около него, за да изглежда естествен. Следва поставянето на надстройката и вземането на отпечатък за коронка. Последния етап е залепването на коронката.
Съществуват и други методи за имплантиране, при които се съкращават някои етапи.
Цените варират значително, в зависимост от опитността на специалиста и имплантната система, която използва.
Резултата е много добър и зависи от правилното изпълнение на етапи, добрато планиране и на имплантата и на конструкцията върху него и последващата грижа за имплантата от страна на пациента.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 825
Резултата е много добър и зависи от правилното изпълнение на етапи, добрато планиране и на имплантата и на конструкцията върху него и последващата грижа за имплантата от страна на пациента.

А каква е трайността на тези импланти, необходимо ли е да се сменят през определено време, или са, както се казва, вечни?

# 4
  • София
  • Мнения: 577
Трудно може да се говори за трайност в случая. Основните проблеми с имплантите идват от не добрия план за поставяне и протезиране, а също и от не спазване на показанията и противо показанията, следвани от дисциплинираността на пациента. Аз нямам толкова дъгогодишен опит, но съм виждала на колеги имплантати на по 10-15-20 години, всичко зависи от посочените фактори за успех. А относно вечността, ще цитирам Сидни Шелдън "Нищо не е вечно!".

# 5
  • Мнения: 4
Аз бих сложила имплант само в най-краен случай, защото за разлика от естествения зъб, това е нещо което се закрепя стационарно в костта. Естествените зъби не са стационарно закрепени, значи имплантите не са най-доброто решение, логически погледнато.
Все пак препоръчвам д-р Кънчев - тел. 8435658, ако сте решили да слагате импланти.

# 6
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Лошото е че никой не дава гаранция дали организма няма да изхвърли импланта или не.Цената е грубо към 1000лв.

# 7
  • Мнения: 183
Ще следя с интерес, защото в момента това ми е болна тема.На мен ми липсват 3 горни един до друг и искам да питам (понеже видях, че тук има професионалисти) това -  http://prikachi.com/files/543398Q.jpg как се води - 2 импланта или импланти с мост?Ще помоля ако някой познава имплантолози в околността на Габрово да пише.

# 8
  • София
  • Мнения: 577
Ще следя с интерес, защото в момента това ми е болна тема.На мен ми липсват 3 горни един до друг и искам да питам (понеже видях, че тук има професионалисти) това -  http://prikachi.com/files/543398Q.jpg как се води - 2 импланта или импланти с мост?

Два имплантата върху които е поставен мост. Най-вероятно такова ще бъде решението и във Вашия случай.

# 9
Здравейте,аз също съм пред дилемата - имплант или мост..С разликата,че при мен зъбите,който липсват са три (на долната челюст).Страшничко ми звучи "оголване на костта"и не по малко ...- да пилят малкото,което ми е останало в устата.Имам атопичен дерматит,който явно е само проява на свръх алергичния ми организъм.,.Получих алергичен шок от един аспирин.Една упойка,може да ме убие....Сигурно ли е ,че е безопасно за моето здраве и не само за моето ..?и все пак дава ли се няква гаранция и за срок?Колко трае възстановителния период и не на последно място да попитам болезнена ли е подобна интервенция?
м/то - Казаха ми,че импланта може да бъде изхвърлен от организма и при една хрема ,примерно.Явно при мен единственото,което ще помогне е бомба в устата Simple Smile
Поздрави на всички зъбо-обременени.Да си бяхме гледали зъбите редовно....  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 577
Операцията се прави под местна упойка. При данни за алергия се предприемат съответните противоалергични мероприятия преди операцията. Възстановителния период е до една седмица. Имплантатът не може да бъде отхвърлен от организма при хрема. Има показания и противопоказания и протокол на работа, ако едно от правилата се наруши, то тогава се стига до отхвърляне на имплантата.

# 11
Uvajaema Zara,
6te vi buda mnogo blagodarna, ako vie kato stomatolog vse pak preporu4ate nqkoj va6 kolega kojto ka4estveno postavq zubni implanti.
Predvaritelno vi blagodarq,
Valja

# 12
  • Варна
  • Мнения: 323
Имам 1 имплант - цената е около 3000,00 лв общо /примерно само 3-Д скенера миналата година 2008 в частна клиника във Варна беше 200-240,00 лв, не си споомням точно./ Мисля, че е добре да се консултираш лично с добър имплантолог.

# 13
  • София
  • Мнения: 577
Uvajaema Zara,
6te vi buda mnogo blagodarna, ako vie kato stomatolog vse pak preporu4ate nqkoj va6 kolega kojto ka4estveno postavq zubni implanti.
Predvaritelno vi blagodarq,
Valja

Мога да Ви препоръчам д-р Иван Минчев, клиника Мидент. Намира се срещу Сити центъра, на Арсеналски.

# 14
  • Мнения: 116
Извянявам се, че пиша в стара тема, но не исках да отворя нова, след като има тази. Embarassed
Може ли да ми препоръчате добър специалист за поставяне на имплант в Пловдив? Как варират цените за тази услуга?
Липсва ми 7 долен зъб, и  поради тази причина горния расте надолу, лекаря ми препоръча поставянето на имплант. Каза, ми че може да постави висяща корона, защото ми липсва и мъдреца на същата страна, и не може да се сложи мост. Но тази висяща корона каза, че не е най- доброто решение. Sad Не знам какво да правя., финансово много ще ме затрудни тази процедура.  Дали боли след поставянето му. Моля някой да ми помогне ако е минал по този път.
Много Ви, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт