Срок за използване на тефлонови съдове

  • 1 975
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Здравейте! Преди няколко дена като миех една тефлонова тава, я надрасках и се сетих че преди време бях чула, че ако е наранено тефлоновото покритие, е отровно. Днес питах една позната магазинерка дали знае нещо по въпроса и тя каза, че по принцип тефлоновите съдове имали 3 години гаранция и след това трябвало да не се ползват. Някой знае ли нещо такова, че много съм се шашнала и се замислям дали да не изключа нацяло тези съдове от употреба в кухнята си.

# 1
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
В момента , в който надраскам тефлонов съд или пък покритието започне да пада само го изхвърлям  Peace

# 2
  • Мнения: 47
Не бях чувала за вредата от тефлоновите съдове.Темата ти ме накара да се поразровя:пращам част от статия ,която открих:

" Знаменитите тигани от тефлон – толкова удобни в домакинството – също могат да се окажат причина за заболявания. . Материалът, към който не залепва храната, е разработен преди осемдесет години от компанията DuPont. И през цялото това време по адрес на компанията постъпват обвинения за това, че нейният продукт е канцерогенен, тоест може да предизвика рак. А маже и да предизвика раждане на деца с вроден порок на развитието. В отговор на това производители на тефлон само безропотно изплащат всякакви компенсации, за които, по някои данни, компанията DuPont губи от порядъка на $100 млн на година. Гигантските приходи покриват загубите."

# 3
  • В море от любов
  • Мнения: 519
И аз съм чувала, че ако се надере тефлонов съд, е опасен за здравето, затово дирекшън в кофата Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 830
Shocked
Всички, които са надраскани? Не отделя ли тефлонът вредни неща и без да е надраскан?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Shocked
 Не отделя ли тефлонът вредни неща и без да е надраскан?


Явно - не!

# 6
  • Мнения: 3 830
Няма логика. Thinking
Има логика, ако металът под тефлона или някакво друго покритие отделят вредни вещества, но в случая се говори за тефлона.

# 7
  • Мнения: 4 290
Ай стига, бе!  Shocked Това направо ме изуми, при това неприятно.

# 8
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Плочите на тостер сандвича ми са станали на бълбучки и на места почват да се белят. Дали да го сменям, иначе си работи перфектно. Някой забелязвал ли е подобно нещо?

# 9
  • Мнения: 385
Shocked
 Не отделя ли тефлонът вредни неща и без да е надраскан?


Явно - не!
Четох някъде, че тефлонът отделя някаква токсична киселина при нагряване над определена температура, мисля че беше около 200 градуса. Не зная обаче дали за това е определяща целостта на покритието newsm78
P.S. Попаднах на това

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 11:12 от Lile_Pile

# 10
  • Мнения: 2 865
Това за надраскването не съм го чувала.
Знам че са вредни парите от тефлона ако се запали, т.е. не трябва да се фламбира в такива съдове.

Общи условия

Активация на акаунт