Кога започнаха да сядат децата ви?

  • 4 866
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Днес заварих дъщеря ми седнала, втренчила поглед в телевизора!  Shocked Останах втрещена, не е ли още много рано? Когато я сложа в скута ми седнала тя си стои дори без да я подпирам. На 11-ти бяхме на консултация и тогава педиатъра я сложи седнала за първи път, но каза, че е още рничко (след 6-ти месец, били и меки костоте още). В момента ми е някакъв кошмар, иска да стои само седнала, като я сложа легнала и започчва да пищи.  Laughing

Как беше при вас?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Седна съвсем сама на 7 месеца,преди това никога не съм я подпирала с нещо.

# 2
  • Мнения: 1 080
Ама как така я завари - сама ли се е изправила.
Нещо не разбрах, извинявай?

# 3
  • Мнения: 74
И ние от 5 месец искаме да седим и го слагахме за по малко.На 6 месеца бяхме на ортопед и той ни каза ,че след 6 месец трябва да се слагат седнали .По ранното слагане да седят водело до  изкривяване на гръбнака.  Simple Smile

# 4
  • малко градче
  • Мнения: 188
Синът ми седна много рано.Педиатърката ми се караше да не го слагам,защото бил доста едър.Започнах да го возя на първото полулегнало положение на количката още през третия месец.А самостоятелно без помощ започна да седи сам през петия месец.Не съм го насилвала.Той сам ставаше особено лесно в количката. По принцип това е много ранна възраст за сядане ,но всяко дете е индивидуално в развитието си. smile3504

# 5
  • Мнения: 10 982
На 6 месеца.

# 6
  • Мнения: 7 201
Към 7-я месец.

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами щом може сама да седне, значи не й е рано Wink
Моят седна към средата на шестият месец.
Оставяй я да седи, пък вероятно бързо ще се уморява в началото и ще се килва да полягва Wink

# 8
  • Мнения: 2 374
Започнах да я слагам да седи на 6 месеца,самостоятелно седеше на 7.

# 9
  • Мнения: 693
Ама как така я завари - сама ли се е изправила.
Нещо не разбрах, извинявай?

Да оставих я да спи в другата стая и като я чух да мрънка отидох да я взема и тя стоеше седнала, изправила се е сама!

# 10
  • Мнения: 4 433
На 6 месеца вече седеше.

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Седна съвсем сама на 7 месеца,преди това никога не съм я подпирала с нещо.
напълно подкрепям, никога не съм подпирала с нищо

# 12
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Синът ми на 4 мес. се изправяше седнал когато ме хванеше за ръцете, но не съм го оставяла да седи дълго. Сам седеше на 6 мес.

# 13
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
А има ли деца които са седнали самостоятелно след 7-8 месечна възраст.Сина ми е на 7 месеца и като го сложа седи стабилно,ама сам да го направи нещо не му се отдава,а пък и не прави никакви опити за това.Върти се на спалнята като пумпал,подпира се на коленза и на ръце и сякаш прави упражнения,обане не се изправя все още да седи...

# 14
  • into the blue
  • Мнения: 771
И двете ми деца седнаха след шестия месец.

Общи условия

Активация на акаунт