Осцилококцинум - колко често?

  • 3 769
  • 5
  •   1
Отговори
  • На село
  • Мнения: 873
Колко често мога да давам Осцилококцинум? За два месеца се случва да го давам вече трети път на едното ми дете - само първия път му го назначи хомеопат. Другите два пъти го дадох на своя глава при изразена клинична картина, онзи ден даже с висока Т (39 градуса). Определено помага, но не знам дали е редно да го давам толкова често. И кога да приключи приема - след най-малкото подобрение или при напълно отшумяване на симптомите? Децата ми са доста здрави, но се "мешат" на много места (детска градина, плуване, два вида танци - все извън детската градина; при едната баба, при другата, при третата; задължително пътуване извън града през уикендите - няма как да не закачат някой вирус.

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Спокойно можеш да го даваш, както е описано в листовката. Когато видиш, че нещо се задава, даваш три дози през 6 часа. В останалото време (говоря за периоди на епидемии и за зимния период като цяло) аз давам по една доза винаги в един и същ ден и в един и същ час.
Наистина действа!

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Колко често мога да давам Осцилококцинум? За два месеца се случва да го давам вече трети път на едното ми дете - само първия път му го назначи хомеопат. Другите два пъти го дадох на своя глава при изразена клинична картина, онзи ден даже с висока Т (39 градуса). Определено помага, но не знам дали е редно да го давам толкова често. И кога да приключи приема - след най-малкото подобрение или при напълно отшумяване на симптомите? Децата ми са доста здрави, но се "мешат" на много места (детска градина, плуване, два вида танци - все извън детската градина; при едната баба, при другата, при третата; задължително пътуване извън града през уикендите - няма как да не закачат някой вирус.

Не се тревожи нищо фатално няма да се случи. Давала си го когато се е налагало, не просто така.
И аз съм чела, че за деца които често боледуват осцилококцинум се дава веднъж седмично като профилактика.

# 3
  • Мнения: 4 784
Миналата година зимния вирусен период на сина ми го бяха предписали профилактично - веднъж седмично, в един и същ ден, например всяка сряда, по една доза.

# 4
  • Мнения: 2 926
Ако искаш да го даваш профилактично, veni9 ти е отговорила - веднъж седмично.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 654
Давала съм го само профилактично-веднъж седмично. Обикновено изпускаме първите симптоми и съответно моментът за ударна доза.

Общи условия

Активация на акаунт