Днес е Игнажден :)

  • 2 886
  • 51
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Вярвате ли в поверието за полазването, предполагате ли по него каква ще бъде идущата година? Simple Smile
Да видим кой кого ще полази днес и какви ще са догадките ни за това какво вероятно ще ни донесе този някой Grinning

# 1
  • Мнения: 1 343
Simple Smile Незнам ама днес първо влезна сина ми Simple Smile и с него бавачката му .. Много добра и оправна жена Simple Smile На всичкото отгоре пълна Simple Smile Влезе с малко грижи ама излезе спокойна и усмихната Simple Smile
Тъй , че значи че ще е добра пълна и шарена година Simple Smile от към усмивки и грижи / като всички досега /
Забравих да кажа , че е и ромка така че очаквам и циганска любов  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 1 517
Нали поверието е който пръв ти влезе в къщата...У нас още никой не е идвал. Със свекъра се мярнахме из двора, но не е влизал вътре. А всеки момент ще дойде едно приятелче на сина ми.
Кого да броя за първи: свекъра или детето?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
А двора общ ли ви е?  Laughing

# 4
  • Мнения: 3 459
Днес съм залостила вратата яко и докато не дойде човека, който искам да влезе, не отварям на никого.  Naughty
Една година влезе една персона вкъщи и като тръгна баси каръшката година. Уредите взеха да изпаткват един след друг. К`во ли не сменихме тогава - хладилници, печки и к`во ли още не.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 227
Щерката се върна от тренировки. Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 477
Съвсем забравих,че е Игнажден.
Ама добре по какво се съди каква ще е годината?Свекърва ми дойде първа сутринта,за да види внука си.
Дойде спокойна и щастлива,че го вижда.
И сега?Каква ще е годината?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
" От това кой ще влезе пръв в къщата на Игнажден се гадае каква ще бъде и следващата година. Ако „сполезът“ (късметът на първия гост) е добър, то и в къщата през цялата година ще има благоденствие и успех във всичко. Ако не е - през годината домът и стопанството няма да процъфтят."

# 8
  • Мнения: 2 388
Аз знам, че полазването е свързано с първия чужд човек, който влезе пръв в къщата.
Още никой не е дошъл, но очаквам всеки момент да ми звънне някой от майсторите, които боядисват входа за да поиска вода.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Отивам да залостя портата,  Wink ще пускам само читави хора Simple Smile
Честито на именниците!

п.п.мъжът ми ме полази буквално, ама това не се брои

# 10
  • Мнения: 4 300
Добре, че отчетоха водомерите миналата събота. ПРедната година май Топлофикация ни уважиха  Confused
А ако никой не дойде цял ден? Отшелническа година ли значи  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 978
Аз знам, че полазването е свързано с първия чужд човек, който влезе пръв в къщата.
Още никой не е дошъл, но очаквам всеки момент да ми звънне някой от майсторите, които боядисват входа за да поиска вода.

У нас положението е подобно....майстори.
И какво сега?
Песимистът в мен казва - голяма работа ще падне.
Оптимистът пък - за добро е, отръки му идват нещата на човека.
А реалистът - каквото, такова, ще се оправим някак и догодина. Само здраве да е!

# 12
  • Мнения: 7 474
Ще идва компютърджията у нас само, на ремонти ли ще ми тръгне  Thinking

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз си полазих у нас първа, върнах се да оставя вестниците от пощенската кутия.

После пак се връщах, че си бях забравила неща.

Ка да то интерпретирам - вести целогодишно, както и забрава...

# 14
  • Мнения: 14 654
Вярвам в това поверие, да Simple Smile Чакам едната ми сестра да полази къщата, само се надявам мъжът ми да не довлече някой свой приятел преди това.

Общи условия

Активация на акаунт