Отговори
Здравейте,бебчето ми е на три месеца кърмим се но имам чужството че кърмата ми намалява,даже някой път вечер дохранвам Cry,а никак не искам,по съвет на приятелка се изцедих няколко пъти за да видя колко кърма имам и единият път изцедих 80гр. а другият път 90гр.Аз не спазвам часове и общо взето го кърмя когато поиска но въпреки всичко вечер не му стига и много се притеснявам да не държа бебчето си гладно.Предният месец беше качило 1 кг. но имайте впредвид че вечер съм дохранвала почти винаги.Може 60гр. да му направя изкуствено  мляко но то ги изяжда и чак тогава заспива.Иначе си ака и пиша редовно.Та въпроса ми е дали когато е на гърдата изяжда повече отколкото когато аз съм се изцедила.Много ще съм ви признателна ако ми пишете какво мислите Hug

# 1
  • Мнения: 543
Със сигурност изяжда повече, отколкото ти можеш да изцедиш. Аз можех да изкарам нещо с помпата само през първия месец, след това със зор по 10 грама.

И моето бебе понякога ми изглеждаше раздразнително вечер на цицето и си мислех, че остава гладно. Не съм дохранвала, защото така и така се будеше през нощта, реших, че ако не си е дояла на вечерното кърмене, ще си навакса с нощните. 1 кг си е стабилно качване, аз не бих се притеснявала.

Успех от мен!

# 2
  • Мнения: 356
По-добра помпичка от бебето няма. Със сигурност то изсуква повече, отколкото ти ще изцедиш с помпа. Има майки, които изобщо не успяват да цедят, а си кърмят дечицата без проблем. Това, че усещаш гърдите си меки и празни, не означава, че кърмата ти е намаляла. Кърми си на поискване, там е истината. Прецени и дали е необходимо изобщо да дохранваш. Знам колко голям е страхът, че бебето остава гладно, но помисли - дали то е неспокойно вечер само заради това? Може би е уморено от деня, или просто иска да почувства мама близо, да се успокои, да се погушка. Ако прецениш, че наистина е глад, опитай да увеличиш кърмата с по-често кърмене, следи винаги да изсуква добре едната гърда и след това предлагай и другата. Не ограничавай продължителността на кърменето. Желая ти успех!  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 388
Със сигурност изсуква много повече, отколкото ти можеш да изцедиш. На мен лично рекорда на изцеждане ми беше 40 грама от двете гърди общо, а досега сме само на кърма и бебето ми наддава нормално- т.е.  имам много повече кърма от 40 гр. Вечер по принцип бебетата са неспокойни, така че твърде вероятно е твоето бебе нещо друго да го мъчи, а не недостигаща кърма. Според мен няма нужда да дохранваш.

# 4
  • Мнения: 2 401
Напълно съм съгласна с това, което вече са ти казали исках само да допълня, че ако искаш да разбереш дали бебето се храни достатъчно,при положение, че не даваш вода и други течности, затова не е нужно да цедиш, а да гледаш напишканите памперси, ако имате 5-6 за 24 часа значи бебчо си хапва добре, ако все пак имаш някакви притеснения, че кърмата ти не е достатъчна просто кърми по-често и кърмата ти ще се увеличи.Успех!

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Със сигурност изсуква повече, защото докато суче, се образува още мляко, а с помпата не е същото.
Майка ми напр. казва, че никога не е успяла да изцеди повече от няколко капки, пък в същото време и аз, и брат ми (не сме близнаци, че малко двусмислено звучи) сме наддавали добре и сме били пълнички бебета.

Ако мислиш, че не му достига, го кърми отново при признаци на глад, така ще ти се образува още мляко.

# 6
  • Мнения: 8 242
Абсолютно изяжда повече, отколкото можеш да изкараш с помпата Simple Smile
Аз съм се цедила броени пъти.. Никога не успявах да докарам повече от 20-30мл..
А дребния си наддаваше повече от прекрасно  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт