За глутена в кашите "над 4 месеца" на "Слънчо"

  • 1 610
  • 22
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Преди няколко дни при оглед на наличните каши "Слънчо" в Била установих, че всички каши "над 4 месеца" съдържат глутен Shocked
Реших да пиша до "Слъчно" и да ги питам - 'що така newsm78

Ето какво ми отговориха:

Цитат
Уважаема г-жо Александрова,
 
Съгласно Наредбата за изиксванията към храните на зърнена основа и към детските храни, предназначени за кърмачета и малки деца, приета с Постановление №66/ на МС/18.03.2003 г, чл.10,  възрастта от която може да се консумира храната е не по-малка от 4 месеца и информация за наличие или липса на глутен, когато е предназначена за деца под 6 месеца. Избягването на храни, съдържащи глутен от 4 до 6 месеца не е задължително, освен ако лекар не е препоръчал друго.
 
инж. Ирина Минчева

Колко изгодно за тях  Close

# 1
  • Мнения: 4 242
Еми това е то! Confused

# 2
  • Мнения: 2 784
Що не им изпрати в отговор препоръките на СЗО и да ги питаш как аджеба става номера с даването на каша след 4ь месец, като до 6 детето трябва да е на кърма.  newsm78 Мен ме е яд, че и на вносните храни лепят етикетчета на поразия. Пюренцата Гербер, които давам отскоро ги купувах с етикет след 5 месеца. Наскоро ги намерих с етикет след 7. Същото пюре.

# 3
  • Мнения: 6 243
това ми прилича на този отговор:
Момичета, пуснах профилактично няколко въпроса до Нестле-България за новото им мляко Нестоген. Ето какво ми отговориха
NESTOGEN e adaptirano mliako za karmacheta ot momenta na tiahnoto rajdane. Obogateno e s jeliazo. Razlikata mejdu NESTOGEN i ostanalite adaptirani mleka e v sastava i kolichestvoto na sastavkite.
 
NESTOGEN ne e podhodishto za praveneto na kremove /bi se poluchilo dvoino varene, koeto ne e preporachitelno/ i ne e za deca s alergii.
 
Preporachvam Vi, obache, po vsichki tezi vaprosi da se konsultirate s Vashia pediatar, koito nai-dobre poznava Vasheto bebche i spokoino moje da Vi preporacha s kakvo i kak da go hranite.

Та накратко това са разликите! Thinking
А този "отговор" е буквално преписан от кутията на самото адаптирано мляко - демек - ти си питаш, ние те мятаме на върбата... Ако искаш, дет се вика #2gunfire

# 4
  • Мнения: 1 639


Цитат
Уважаема г-жо Александрова,
 
Съгласно Наредбата за изиксванията към храните на зърнена основа и към детските храни, предназначени за кърмачета и малки деца, приета с Постановление №66/ на МС/18.03.2003 г, чл.10,  възрастта от която може да се консумира храната е не по-малка от 4 месеца и информация за наличие или липса на глутен, когато е предназначена за деца под 6 месеца. Избягването на храни, съдържащи глутен от 4 до 6 месеца не е задължително, освен ако лекар не е препоръчал друго.
 
инж. Ирина Минчева


  smile3532
   Ами нали хората трябва да си продават стоката!!!! rotfImao

 Аз пък като пазарувам и като чета листовките накрая се оказва,че  все нещо не съм дочела   Embarassed и така сега си имаме две кутий с качши на "Слънчо" дълбок запас ,докато прооядем глутен и краве мляко  newsm47..  Тази банановата им каша не е с глутен и прасковената , ако не греша.... newsm78 (или поне така пише на кутията...

# 5
  • Мнения: 819
Кашите на Milupa, мисля че са без глутен...Защо не купуваш от тях? Те нямат залепени етикети и на оригиналната опаковка пише над 4 месеца (това за тези, които си мислят че само в Бг се дава каша преди 6 месец Wink)

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Кашите на Milupa, мисля че са без глутен...Защо не купуваш от тях? Те нямат залепени етикети и на оригиналната опаковка пише над 4 месеца (това за тези, които си мислят че само в Бг се дава каша преди 6 месец Wink)

Аз, разбира се, не съм купувала каша на Слънчо за малката. Проверявах етикетите, защото исках да купя такава на баткото и просто ми направи впечатление. Препоръчителната възраст на опаковките също е проблем, но тук става въпрос за това защо се продават глутенови с препоръка за даване преди 6 месеца?

# 7
  • Мнения: 590
А направи ли ви впечатление, че млечните каши на Слънчо не са с адаптирано  а със сухо пълномаслено мляко? Взех Зърнин  и Ели хапна няколко лъжички, но получи газове и имаше малко слуз в акото Cry

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
В банановата каша на Слънчо няма глутен

# 9
  • Мнения: 6 243
А направи ли ви впечатление, че млечните каши на Слънчо не са с адаптирано  а със сухо пълномаслено мляко? Взех Зърнин  и Ели хапна няколко лъжички, но получи газове и имаше малко слуз в акото Cry
Да, така е!
Вече се е случвало да го коментираме - млечните каши с адаптирано мляко са тези на Хип, Хумана и Блевит (за последното не съм сигурна), а на Зрънчо със сигурност не са с адаптирано. На вашата възраст аз поне вземах само безмлечни, а след годината, като спрях с цеденето, вече купувам млечни на Хип - има асортимент, яде ги... Аз давам готови каши сравнително рядко, та по-високата относително цена (идват два тъпи по скъпи от Слънчото) не ме бърка.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Как така всички каши на Слънчо са с глутен? Има няколко, на чиято опаковка пише, че са без глутен. Не само банановата. Имаше също и домати с моркови и ориз с домати-на тях също пишеше, че са без глутен. Ама че работа... Аз пък онзи ден взех пюренце на Ганчев, не го разгледах подробно, защото пишеше, че е за деца над 4 месеца. Добре, че в къщи го погледнах точно преди да го отворя. Е, имаше си глутен. Сега ще седи за резерв. Но и аз това се чудя-защо пише, че уж стават за деца над 4 месеца, а всъщност вътре си има глутен и неадаптирано мляко???

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Как така всички каши на Слънчо са с глутен? Има няколко, на чиято опаковка пише, че са без глутен. Не само банановата. Имаше също и домати с моркови и ориз с домати-на тях също пишеше, че са без глутен. Ама че работа...

Явно съм съставила неясно изречението, не става дум за всички каши на слъчно, а за наличните в Била!
Преди няколко дни при оглед на наличните каши "Слънчо" в Била установих, че всички каши "над 4 месеца" съдържат глутен
Знам, че имат и каши без глутен, но ме притесни факта, че продават глутенови за "над 4 месеца".

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Всъщност как мислите, дали трябва да отговоря на този имейл и да им цитирам някои световни проучвания и мнения или може би няма смисъл, защото според тяхната гледна точка те нямат вина, нали спазват законовите разпоредби  Thinking

# 13
  • Мнения: 2 784
Нямат законова вина, но имат морална такава. Naughty

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Нямат законова вина, но имат морална такава. Naughty
Лошото е, че едва ли ще разберат, по-скоро ще ме вземат за поредната маниячка Tired

Общи условия

Активация на акаунт