Отговори
  • Мнения: 105
каква е разликата и за6то спряха по4ти да ме болят гърдите....дали е от тези хап4ета или съвсем полудявам ве4е???!!!също така спря да ме боли и кръста.... и ве4е съвсем се панирах, а пък в4ера бях на лекар и каза 4е се виждало сак4ето но мътно и трябва да 4акаме... някои преживявал ли е същтото?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Миличка, успокой се и имай търпение!
Сега най-важното за теб е да бъдеш спокойна! Разбирам, че е много трудно, но поне се опитай, това е за твое добро, както и за доброто на бебчето, което расте в коремчето ти.
Още е много ранна бременността ти и много неща не са ясно, затова трябва да се изчака.
А защо си пила дуфастон и сега утрогестан? Имала си някакъв проблем ли?

# 2
  • Мнения: 105
пия ги защото съм с един спонтанен аборт, предния път беше в 6 седмица....и сега в на4алото пак имах притеснения и болки....опитвам се да съм спокоина но...е сложно

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Утрогестанът е по-добър при бременност. Иначе и двата са прогестеронови препарати.
Гърдите не са категоричен симптом за бременност, мен не са ме боляли и с двете бременности. Успокой се и се опитай да не се вглеждаш толкова, чакане и търпение му е майката, 9 месеца притеснения те чакат. Пожелавам ти всичко да е наред и да си имаш живо и здраво бебче.

# 4
  • Мнения: 2 382
Според мен е предпочитание на лекаря какво да изписва Peace.
Страничните ефекти се проявяват различно.Много момичета се оплакват от дуфастона. Аз с него не съм имала абсолютно никакви проблеми, докато в момента съм на утрогестан и ми се разказва играта.
Дано всичко да е наред Praynig!За съжаление в такива моменти дните минават много бавно.

# 5
  • Мнения: 105
много ми се спи от този утрогестан..направо ме събаря...ина4е нито ми е лошо нито нищо за сега

# 6
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
каква е разликата и за6то спряха по4ти да ме болят гърдите....дали е от тези хап4ета или съвсем полудявам ве4е???!!!също така спря да ме боли и кръста.... и ве4е съвсем се панирах, а пък в4ера бях на лекар и каза 4е се виждало сак4ето но мътно и трябва да 4акаме... някои преживявал ли е същтото?
Спокойно, мила. Сега имаш нужда само от положителни емоции. Когато забременнях, гърдите ме боляха само о/о датата на която трябваше да ми дойде МЦ. След това не са ме боляли. Кръст никога не ме е болял. Симптомите са различни при всеки.
Пила съм и дуфастон и утрогестан. Предпочитам утрогестан, защото слган вагинално не се усещат никакви странични ефекти. Поне при мен беше така.
А иначе първите 3 месеца ми се спеше много, можех да заспя дори говорейки с някой.
Успешна бременост ти желая и когато му дойде времето - прекрасно и здраво бебе  Hug

# 7
  • Мнения: 4 589
Виж 6 г.с. е рано и сега е много важно да си спокойна. На мен от утрогестана ми се гадеше, когато го пиех.

Сега си почивай, не мисли какво те или не те боли и ти пожелавам толкова леки 9 месеца и едно сладко бебче.

# 8
  • Мнения: 105
благодаря моми4ета за подкрепата Simple Smile

# 9
  • Мнения: 80
здравей те момичета!!!аз съм нова тук,но имам и аз същият проблем.
и аз съм в 6 г.с. и днес получих много малко кафяво зацапване и сега сам в ШОК И УЖАСсссс
незнам какво означава това зацапване  Sad
дайте и съвет в понеделник при кой лекар да ида,защото още не съм избрала
моля би помогнете ми Praynig

# 10
  • Мнения: 199
Към авторката аз също използвах Утрогестан и много ми се спеше от него. Искам да кажа също, че при мен не е имало и до сега няма никакви болки нито в гърдите нито където и да е в последствие от бременността.  Peace

Танита, веднага отиди на АГ, защото при мен кафеникавото зацапване беше отлепване на плоден сак. Ако е малко се лекува бързо именно с тези лекарства, които са в темата, но не чакай, защото това може да доведе до спонтанен аборт. Ако не си избрала все още кой да ти води женска консултация, без да има значение иди някъде където да те прегледат на частно, ако трябва. Виждам, че си от Пловдив. Доктор Даскалов е много добър специалист, също много хвален е доктор Бачуров, който изражда в окръжна.. не знам кой да ти препоръчам, но иди където и да е, само не чакай!

# 11
  • Мнения: 821
веднага след положителен тест ли го слагате, аз го имам изписан 2 по 2

# 12
  • Мнения: 559
веднага след положителен тест ли го слагате, аз го имам изписан 2 по 2
Как така веднага след положителен тест? Лекарят ти решава схемата на прием,не ги примай на своя глава,особено когато няма показания!Ако преди са ти го изписвали,като задържаща терапия  това не означава ,че всяка следваща бременност трябва да го взимаш.

# 13
  • Мнения: 199
Сами при лекарско предписание се приема, защото това е хормон не може на своя глава да решаваш дали имаш нужда.

# 14
  • Мнения: 821
Никой не е казал че ще приемам каквото и да е на своя глава! Утрогестана е част от назначената ми терапия за след забременяване /тъй като имам проблем с износването/
Та... исках да знам дали да си го почна веднага след като видя  EFP или да чакам преглед при гинеколога и визуализация на околоплоден сак...

Общи условия

Активация на акаунт