откриване на магазин???

  • 1 938
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Риск да прозвуча глупаво искам да попитам запознатите.Ще откривам магазин за сувенири и подаръци.Магазина е взет под наем за целта.Досега също е бил ползван като като такъв.Въпроса ми е такъв освен договора за наем,необходими ли са други разрешителни ,имам предвид разрешително за търговски обект,като той досега е действал като такъв,или само договора за наем?!

# 1
Трябва ти разрешение за търговия, декларация за патентен данък, пакет от документи,свързани с пожарната безопасност плюс два пожарогасителя.Засега за това се сещам.Ако ще имаш служители за трудовите договори знаеш.

# 2
  • Мнения: 485
Разрешителното за търговия всъщност е данъчната регистрация и касовия апарат нали,патентен данък е за ЕТ,-аз съм регистрирала ЕООД.Тези документи за пожарна безопасност откъде да ги набавя?!
Благодаря за отговора!

# 3
От пожарната се взимат документите,а аз моите си ги взех от магазина за пожарогасители(те обикновено работят заедно).Разрешително за търговия се взима от общината, в него се вписат данни на касов апарат и се прилага актуално състояние на фирмата,но това е за ЕТ , а явно има разлики, по- добре отиди и попитай счетоводителя си или направо общинските служители.Успех с бизнеса!

# 4
  • Мнения: 485
Благодаря ти за отговорите!! Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт