Охрана?!

  • 3 016
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте мили дами!
Съжалявам че първия ми пост от доста време е на тази тема Sad Преди два дни ни обраха - крадците не са ги спрели нито вратата на входа на блока, нито вратата на етажа и двете врати на апартамента! С мъжа ми се прибрахме от провинцията и заварихме всичко обърнато с краката на горе. Яд ме е за нещата, които за взели но още повече ме е яд, че някой е влизал в дома ми и е ровил и гледал навсякъде. Малко след дъжд качулка но решихме да сложим охранителна система с патрулка (не знам дали точно така се казва). Тъй като през по-голяма част от времето съм сама предпочитам да има и паник бутон.
Много ще съм благодарна да ми препоръчате фирма и ако може и ориентировъчни цени.
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 407
В района на София АСО-ПИРЕЛИ СОД е доста качествена и сериозна фирма,мъжът ми работеше там.Пазят всички държавни ресурси,банки,банкомати...Много са добри.Но огледай се около вас дали седи някоя патрулка и на коя фирма е.Тя ще ти е най-близко и най-бързо ще дойдат при проблем.Цените са различни,зависи колко датчика са,каква марка,каква клавиатура,каква марка всичко е до фирма.

# 2
  • Мнения: 120
Аз обиколих където можах по етажите но абсолютно никъде не видях емблема на някоя от фирмите. За сега май се спрях на 3S но не съм напълно сигурна. Исках да знам колко идва апаратурата за двустаен апартамент 67 квадрата и на месец долу горе.
dik благодаря за инфото ще им потърся сайта ги видя.

# 3
  • Мнения: 2 471
Държавният СОТ!

# 4
  • Мнения: 407
Мъжът ми работеше и в 3С,тук в Костинброд,не са кои знае кво но в тази  район са единствените.

# 5
  • Мнения: 18 542
http://www.sot.bg/  Peace
На сайта има форма за попълване, има и цени.

# 6
# 7
Хубава апаратура без паник бутон  е към 300лв, + 100лв някаде за бутона.
Може да не я купуваш, ако я купиш таксата ти ще е по-ниска примерно с 5-10лв, но според мен си я купи.

не каза как са влезли във вас, според мен са ти разбили патроните , ако ще и 10 врати си сложи желязни блиндирани и кви ли не с калпави патрони пак ще влезат

отиваш и си купуваш 1 патрон ABLOY (цена м/у 100 - 170лв само за патрона в зависимост от модела) и една хубава бронировка за него (въпреки че най-скъпия ABLOY е брониран слагай бронировка защото професионалистите работят така http://www.youtube.com/watch?v=uj4myR2XlWc ) , повярвай ми това ще откаже крадците , за монтаж на бронировката се разпробива вратата (по-добре да се направи от ключар)


http://duncansolutions.com/duncanindustries/products/Locks/AbloyLocks.htm

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 193
Ние също пострадахме преди Коледа....блиндирана врата ,системата е със 6-кратно заключване,патрона ни беше само 350лв и...............отключена и заключена след това.Имат си вече гадините по съвременен начин за работа!..............Остава ти само да се надяваш май.......утре да не си ти.СОТ сложихме след дъжд-качулка,ама дано да не му се случва на никой!

# 9
Момичета,а замисляли ли сте се за застраховка?
Във фирмата в която работя,за последните 3 месеца имаше няколка кражби,във всеки от обектите има СОТ,а ефект никакъв.Така,че горещо препоръчвам ЗАСТРАХОВКА.

# 10
  • Мнения: 461
IrkaMisirka, за охраняване не знам, но за всяка врата има всевъзможни начини за ... заобикаляне.
Според моите наблюдения най-надеждния "СОТ" са пенсионерките.
Не е важно дали ще си сложиш СОТ "последна дума на техниката", важното е пенсионерките да имат последната дума ... че Ви слагат жици, бутони и камери.
Под секрет - може и абсолютно неработещи при липса на достатъчно средства. Ако знаеш само, колко са неработещите камери по кръстовищата.  Crazy
Та - смело импровизирайте!
Инсценирайте и лют семеен скандал като нас!
Вече 20-тина  години се носят легенди в квартала, как мъжът ми ме е гонил с пушка по терасите.  Crazy
Все още, няма желаещи да "изпробват" това удоволствие. Mr. Green
При поредния пожар в къщи пък bowuu, филтърът на ширма се подпалил от оставено самозапържващо се олио  Blush и със страхотен грохот паднал върху готварската печка.
След "взрива" се търкаляха натрошени стъкла от прозорците ни чак на улицата. Пенсионерките решиха, че се занимаваме и с ... бомби.
Извикаха полиция doh   Whistling без въобще да чуват обясненията ми.
За мой ужас тогава, всички без изключение започнаха да заобикалят къщата ни, преминавайки само по отсрещния тротоар ... от страх! Rolling Eyes
Мъжът ми беше категоричен, че ... не трябва да се лишаваме от всеобщия "респект" и оставихме всеки един инцидент в къщи, да получи необходимата геометрична прогресия в ушите и душите на пенсионерките, "зер страх - лозе пази".
Та, така де - имаме "заслугата" съседките да се грижат за охраната ни!  Sick
При това - абсолютно безплатно!
От Сот-а в полицията ни посъветваха да си сложим едно "резе на вратата", за да не се чудят
следващия път как да прескачат оградата и да осигурим "нормален достъп до обекта". Sick
Съседските деца пък използват всеки удаобен случай да се люлеят на вратата и накрая се наложи да я извадим от пантите - та в момента не само резе, нямаме и врата. Просто си зеем обществено-охранявани и пенсионно-подосигурени.
Иначе, отдалече се вижда табела с огромни букви "Обекта е охраняем", за да не са необходими допълнителни екстри, като очила за пенсионерки.
Табелата, естествено се отнася само и единствено за тях, а СОТ-а е преименуван на ПОТ /Пенсионно-охранителна Технология/ Crazy.

И по-ефикасна "застраховка" не сме пробвали! Sick




Общи условия

Активация на акаунт