Проблем с ходенето до тоалетна...

  • 20 469
  • 72
  •   1
Отговори
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Здравейте мами,

аз съм в 4ти месец и имам едим проблем- почти не ми се ходи на тоалетна по голяма нужда Sad . Правя го през около 7 дни и то след като съм пила  Сена (билка на таблетки), иначе корема ми се подува, но не ми се ходи на тоалетна.... Бих се радвала, ако споделите вие дали сте имали подобен проблем и как сте се справяли с него. Разбира се, ще се посъветвам и с лекаря си, но ще ми е интересно да разбера и вашия опит.
Благодаря предварително и весели празници!  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 274
Никога не съм имала проблем с ходенето до тоалетна...
А преди бременността пак ли така беше при теб ?
  Thinking

# 2
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Преди бременността много рядко ми се е случвало, но никога не е било 7 дни без тоалетна...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Това е нормален проблем по време на бременност.Разбери какво те разхлабва-киви,пшенични трици,прясно мляко на гладно.ябълки.

# 4
  • Мнения: 9 814
Чак до 7 дни не съм стигала, но до 3-4 дни да.
И то с тази си бременност.
Такъв проблем нямам като се движа повече и не седя, лежа повече, т.е., когато съм си у дома.
Сега се опитвам да ям все разхлабващи храни- портокали, мандарини, супи, овесени ядки, топло мляко с мед, но особен ефект няма.

П.П. Виждам че, очакваш бебето си през юни.
Заповядай в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358011.0

# 5
  • Мнения: 6 274
Ами явно наистина е от бременността и както те е посъветвала мамата преди мен - виж какво ще ти помогне да решиш проблема...
Круши също стават...
Успех, лека бременност и Весели Празници !!!

# 6
  • Мнения: 317
Аз цял живот съм така, но от както започнах да ям всеки ден или през ден овесени ядки и всичко е наред. Не са толкова гадни, опитай и съм сигурна, че ще ти помогнат. Можеш леко да ги завариш с вода докато омекнат, после им слагаш прясно мляко и стават една приятна закуска. Освен това са много полезни. Ако не ти харесват има комбинация от овесени ядки със сушени плодове. Също са много вкусни. Лека бременност!  bouquet

# 7
  • Мнения: 822
И аз имах такъв проблем през бременността,и ядях много плодове,и пиех дуфалак.

# 8
  • София / Перник
  • Мнения: 584
Благодаря ви за бързите отговори Simple Smile Аз харесвам овесени ядки и ще пробвам да закусвам с тях. Ям круши, ябълки и какви ли не плодове, заради витамините и не само..., но не съм пробвала да ги ям на гладно...ще опитам и това.
Лека бременност на всички, които очакваме "малки" съкровища и успех на всички останали! Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 5 745
При някои жени по време на бременност се получава така, да. Моята кума ми каза, че веднъж 10 дни се е мъчила.  Rolling Eyes Аз имам обратния проблем, но при мен сигурно е и от желязото, дето пия.
А иначе - специално сена не знам дали става при бременни, питай д-ра си. Успех! И лека бременност!  Hug

# 10
  • Мнения: 374
Аз регулирах стомаха с мандарини и киви в огрооооооомни количества Mr. Green
Можеш да пробваш шоколадче Комфорт. Благодарение на него успях да отида до тоалетна след раждането Peace

# 11
  • Мнения: 651
Наистина Дуфалакът помага.Вземи си сироп.Яж киви,сурови ядки-орехи и т.н. Черен хляб.Това е много 7 дни.Бебката и тя почва да изхвърля и всичко се отделя чрез тебе.И мн. важно консумирай повече вода и ябълки.Успех!

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 08:17 от Деянова

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз имах такъв проблем и то горе долу на същите месеци.Помагаше ми киви, сини сливи /тогава пресни , сега сушени / , мандарини, мед с прясно мляко.
Диетичен шоколад "Диет" на СофКао  Peace

# 13
  • На топло...
  • Мнения: 584
На мен ми помагаха сушени сини сливи! В нашата темичка ги бе препоръчала една многодетна мама (да е жива и здрава!) - накисват се 4-5 вечерта във водичка, а на сутринта се изпива водата и се изяждат сливите на гладно.
Разбира се храната ти трябва да е разнообразна, да съдържа овесени ядки, пълнозърнести храни, много плодове (сушени и пресни, само не и компот от дренки) и зеленчуци, мед... Пий повече течности, но не газирани... Движи се много...
Избягвай да ползваш разхлабителни, за да не стане така, че да се сдобиеш с лениви черва и да се изхождаш само с чайове и хапчета... Нож с две остриета са просто! А специално сена,... доколкото знам не се препоръчва за бременни - само в краен случай.
И последно - не допускай повече 7-дневно запичане, безпроблемно е до 3-4 дни, но не и по-дълго!
Желая ти лека безпроблемна бременност и едно чудно бебче! Peace

# 14
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Сена-та прави червата още по-лениви и въобще не се препоръчва, особено при бременни. става порочен кръг и невъзможност да се спре после. ако не помагат движението, зеленчуците, плодовете, овесените ядки, опитай с дуфалак. и всеки ден отивай в тоалетната по едно исъщо време дори да не ти се ходи. това създава навик.

Общи условия

Активация на акаунт