Пиете ли витамини по време на кърмене

  • 24 191
  • 46
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Здравейте! Това е въпросът ми. Преди седмица започнах да пия витамини за кърмачки, защото вече имам сериозни проблеми със зъбите и косата ми пада ужасно много, но прочетох в една тема, че фонтанелата на бебето може да се затвори прекалено бързо от витамините, които пие майката. Ще се радвам на всяко мнение по въпроса   bouquet

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 412
Извинявам се за дублираната тема - стана случайно  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 367
Аз също забелязах, че косата ми повече капе от преди. Всеки ден пия три пъти по две таблетки бирена мая. При мен много помага за подсилване на организма. Опитвам да се храня здравословно, но често не остава много време за мен. Изкуствени витамини не съм вземала и като цяло избягвам.

# 3
  • Мнения: 1 336
Да, пия витамини на Хип, не вярвам, че фонтанелата може да се затвори прекалено бързо. Особено сега през зимата не мога да си набавя всички витамини само от храната.

# 4
  • Мнения: 731
Пия само бирена мая 2 хапчета на ден, а другото са много и различни пресни плодове и зеленчуци  Peace

# 5
  • Мнения: 2 531
В обичайните дози-да ! Косата е нормално да капе повече ,тъй като през бременноста спира да капе! А за зъбите - приемай повече млечни продукти или калций на табл!

# 6
  • Мнения: 53
Пия да. Някакси не ми се струва че през зимния сезон ще си набавя нужните витамини от храната колкото и разнообразно да се храня. а и моята коса падаше силно.

# 7
  • Мнения: 264
Имам чуството, че направо ми окапа косата. Не пия витамини.

# 8
  • Мнения: 2 959
...имам сериозни проблеми със зъбите и косата ми пада...
Тани, за зъбите Ти трябва повечко калции- мляко и млечни изделия/ ако не пречи на бебката/, сусамово семе, бадеми, тоуфу, броколи..., а за косата използвам ленено семе/ заздравява, уплатнява, придава блясък и хубав вид, а също и на кожата се отразява добре/. Витамини не пия, разчитам изцяло на храната Си. И скоро да отстраниш тез козметични проблеми при Теб и да се наслаждаваш на кърменето на Александра!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 391
Да, пия витамини, които са специално за бременни и кърмачки Вега пренатал формула. Сега през зимата са особено необходими допълнително.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не съм пила витамини

# 11
  • Мнения: 5 539
Пия само коластра.

# 12
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 298
това за фонтанелата съм го чувала. не зная дали е така, но все пак не звучи съвсем безпочвено. аз не съм пила витамини нито докато бях бременна, нито сега докато кърмя. освен фолиева киселина де.

# 13
  • Мнения: 8 242
Не.
Ако не броим инцидентно някой Центрум или КалМаЦин ..
По време на бременността пиех само фолиева.

Проблеми със зъбите нямам никакви - преди седмица бях на зъболекар. Ходя 2 пъти годишно и зъболекарят ми се радва какви хубави зъбки съм имала  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 111
Пия само бирена мая / 3х2т./ от време на време.

Общи условия

Активация на акаунт