100 лева за деца неприети в ДГ

  • 2 327
  • 22
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 636
Това, което иска да питам е това ще важи ли за децата, които през 2009 ще станат на 3 и ще кандидатстват за ДГ. Та ако ги отхвърли градината и те се запишат в частна тогава ли ще взимат парите? Аз питам, защото в нашата квартална градина ми казаха, че нямам шанс, тъй като детето ми е в последните два месеца на годината и те няма да го вземат. Записана е в частна градина вече, но не знам какъв е реда за получаването на тези пари-не че са много, даже хич, ама на фона на таксите в часните градини все пак е някаква помощ. Моля някой ако знае да пише за това.

# 1
  • Мнения: 9 814
Та ако ги отхвърли градината и те се запишат в частна тогава ли ще взимат парите?

Парите са именно за деца, които посещават частни детски градини.
Един вид като субсидия от държавата за подпомагане на родителите при плащането на таксата.

# 2
  • Мнения: 6 274
Последното, което чух по Новините е, че за сега няма да се дават пари...
Напълно нормално за тази ненормална държава...

# 3
  • Мнения: 1 554
Последното, което чух по Новините е, че за сега няма да се дават пари...
Напълно нормално за тази ненормална държава...


то какво ли е нормално в тази държава Tired

и аз така по новините чух...

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Последното, което чух по Новините е, че за сега няма да се дават пари...
Напълно нормално за тази ненормална държава...

Е нали е гласувано и е прието Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 6 274
Последното, което чух по Новините е, че за сега няма да се дават пари...
Напълно нормално за тази ненормална държава...

Е нали е гласувано и е прието Rolling Eyes
Не знам какво са гласували и какво са приели, но пак казвам - за сега пари няма да се дават...
Това казаха по Новините...

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
Ще ги дават парите... ама друг път  Wink
Условието е, пролетта /Април мисля/ да има излишък в бюджета, което с оглед на кризата и всичко останало е невероятно.

# 7
  • софия
  • Мнения: 636
Благодаря ви за инфото-не бях чула нищо по новините, о сега ми стана ясно. Ще вземем пари някой друг път ама не сега-напълно в духа на шантавата ни държава. Просто нямам думи.....

# 8
  • Мнения: 1 265
А защо ще дадат пари, само на тези, които ще водят децата си на частна дг?

Тези, които ги гледат вкъщи бабите нямат ли и те нужди-храна, дрехи и т.н или са по-малко и за тях няма кои да се застъпи?При бабите остават децата на хората, които не могат и да помислят да си позволят частна градина.Те са с по-малки финансови възможности и нуждата ги е принудила да разчитат на възрастен роднина.Тук става въпрос за по-големите деца, а не за платено гледане от възрастен до 3 г.

Това решение на парламента беше провокирано от подписки във форума на родителите, чиито деца посещават частна дг.Известно е че таксите там са доста големи и си ги позволяват хора с възможности.


Защо отново делят децата?

# 9
  • Мнения: 6 274
Защо отново делят децата?
Че те кога и в какво не са ги деляли ???

# 10
Естествено,че всичко е недомислено.И да,делят се децата.И как решиха,че ще дават парите във вид на ваучери за частни ДГ?А аз като живея в провинцията,и няма частна ДГ?И няма и места в държавните ДГ?И защо наистина ще се делят децата?Нали всичките са българчета?Не са родени на луната.
Малката ми дъщеря е с много алергии,включително и хранителна,с лека форма на астма.Та понеже персонала в ДГ толкова "добре" се грижеше за детето,че се случи няколко пъти да ме викат,щото й дали бухти с яйца,и тя се обринала,или щото кашля от препаратите.И се принудих да я оставя в къщи,щото не могат да се грижат адекватно за нея.И питам-след като н е могат да се грижат в ДГ,защо аз се натоварвам финасово да плащам на детегледачка , и  парите,които се отпускат за моето дете да  ми ги дават,пък аз ще си помагам финансово за детегледачката.
Ама това дето го написах е мечта,която никога няма да се осъществи естествено в България!
Все по-вече започнах да съжалявам ,че живея в тази държава........
Малко крайно,но такава е реалността тук..........

# 11
  • София
  • Мнения: 104
А не може ли вместо да раздават някви 100лв. незнайно на кой и по какви критерии просто тези пари да се влагат в строеж на нови детски градини?! Това с раздаването на тея 100лв. хич няма да реши проблема с малкото детски градини просто.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А не може ли вместо да раздават някви 100лв. незнайно на кой и по какви критерии просто тези пари да се влагат в строеж на нови детски градини?! Това с раздаването на тея 100лв. хич няма да реши проблема с малкото детски градини просто.
Може би не им се влага. А може и да се надяват да падне раждаемостта. То без това децата ни са на заден план...

# 13
  • Мнения: 284
Ivben, и аз съм на това мнение-децата в тая държава винаги са били на заден план,колкото и цинично да звучи.Не ми се пише за безотговорността относно децата ни,нищо че са граждани на тази "европейска" държава................
Спирам да пиша,защото ще бъда много крайна,относно безумията в тази държава.........

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Защо само в нашата държава децата са в тежест? Не мога да си отговоря на този въпрос колкото и да ми се иска. Пречат в градсия транспорт, пречат в детските заведения,  пречат на бюджета, пречат общо взето навсякъде. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт